خبر 24 |
۱ هفته پیش

ترکیب جادویی امگا رای کاهش ابتلا به سرطان خبر24

ترکیب جادویی امگا ۳ و رای کاهش ابتلا به سرطان
به گزارشخبر24، مطالب زیادی درباره فواید بالقوه مصرف مکمل‌هایی مانند امگا ۳ یا ویتامین D به‌ویژه برای پیری سالم شنیده‌اید؛ در حالی که ثابت شده است که مصرف این مکمل‌ها به تنهایی مفید هستند، اما به تازگی یک مطالعه نشان داد که مصرف این دو مکمل با هم بهتر است و به همراه ورزش می‌تواند تا ۶۱ درصد از خطر ابتلا به سرطان بکاهد.

محققان در این مطالعه که در مجله Frontiers in Aging منتشر شد، بر آن شدند تا دریابند چگونه ترکیب امگا ۳، ویتامین D و تمرینات قدرتی در خانه می‌توانند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کنند.

چیزی که آن‌ها متوجه شدند این بود که همه این عوامل به صورت جداگانه می‌توانند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کنند، اما ترکیب هر سه روش تا ۶۱٪ به کاهش این خطر کمک کرد.

این تحقیق در طول سه سال انجام شد و بیش از ۲۰۰۰ شرکت‌کننده را در بر گرفت که همگی بالای ۷۰ سال سن داشتند و در ابتدای مطالعه سالم تلقی می‌شدند.

محققان اثرات هر یک از این فاکتور‌ها را به صورت منفرد (۲۰۰۰ واحد بین المللی ویتامین D، یک گرم امگا ۳ و انجام تمرینات قدرتی در خانه) و همچنین اثرات ترکیب دو مورد از این سه فاکتور و نیز ترکیب هر سه مورد را بررسی کردند.

این مطالعه نشان داد که هر یک از فاکتور‌ها به صورت منفرد و نیز ترکیب دو مورد از آن‌ها نتایج مثبتی را به همراه داشت، اما ترکیب هر سه مورد بیشترین تأثیر را تا حد زیادی در کاهش خطر ابتلا به سرطان داشت.

 امگا ۳، ویتامین D و ورزش
اسید‌های چرب امگا ۳ به کاهش التهاب و بهبود سلامت قلب و مغز کمک می‌کند. نه تنها این، بلکه برخی تحقیقات نشان داده اند که امگا ۳ به طور بالقوه می‌تواند سرعت سلول‌ها را کاهش دهد یا از تبدیل شدن سلول‌ها به سلول‌های سرطانی جلوگیری کند. ویتامین D نیز برای سلامت کلی بدن مهم است.

مشخص شده است که مصرف ویتامین D به سلامت استخوان، ایمنی و حتی سلامت روان شما کمک می‌کند. علاوه بر این، مشخص شده است که به جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی کمک می‌کند.

چند مطالعه ارتباطی را میان انجام فعالیت بدنی بیشتر و کاهش خطر ابتلا به سرطان‌های خاص پیدا کرده اند که این موضوع می‌تواند به دلایل زیادی مانند کاهش التهاب، کمک به مدیریت وزن، بهبود سلامت گوارش، کاهش قند خون و انسولین و بهبود سیستم ایمنی بدن باشد.

هر سه این عوامل می‌توانند سلامت شما را از طرق مختلف بهبود بخشند، این مطالعه جدید حتی نشان می‌دهد که هر یک از این فاکتور‌ها ممکن است به طور جداگانه به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کنند. با این حال، دانستن این که ترکیب هر سه این فاکتور‌ها مهمترین اثر را دارد، در آینده برای پیشگیری از سرطان امیدوارکننده است.

منبع: فرارو


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آمادگی این وزارتخانه را برای توسعه همکاری‌های بین‌المللی با کشور «ساحل عاج» اعلام کرد.

1 ساعت پیش

لفاظی رسانه های رژیم صهیونیستی پس از ترور شهید مدافع حرم در تهران آغاز شد و ادعاهایی در زمینه اشراف اطلاعاتی این رژیم مطرح کردند که در تناقض با یکدیگر قرار دارند.البته نکته اینجاست که این لفاظی ها پس از انتقام خون شهید هم ادامه خواهد داشت؟

1 ساعت پیش

قرار است در یکی دو هفته آینده طرح مالیات بر عایدی سرمایه در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرده سال گذشته با توافق دولت، طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون جمع‌بندی شده و فقط انجام فرآیند اداری آن باقیمانده است.

1 ساعت پیش

بانک سرمایه در خصوص ساعت پایان کار شعب و واحدهای ستادی مستقر در استان های تهران و البرز در روز جاری مورخ 3 خرداد 1401 اطلاعیه ای به شرح زیر صادر نمود:

1 ساعت پیش

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار خودرو در رکود به سر می‌برد، بیان کرد: هم‌اکنون فروشندگان و خریداران منتظرند نتیجه نهایی طرح واردات خوردو مشحص شود. در شرایط کنونی فروشنده در بازار هست اما خریداری نیست.

1 ساعت پیش

سرلشکر باقری با صدور پیامی شهادت مظلومانه مدافع حرم سردار رشید اسلام "سرتیپ دوم پاسدار صیاد خدایی" را تبریک و تسلیت گفت و تاکید کرد: ترور شهید پاسدار صیاد خدایی مطمئنا بی پاسخ نخواهد ماند.

1 ساعت پیش

نفت پارس در مراسم اعطای چهارمین جایزه مسئولیت اجتماعی و پایداری بنگاه‌های اقتصادی، به عنوان شرکت برتر موفق به کسب جایزه ملی طلایی مسئولیت اجتماعی(طلا در حوزه محیط زیست) شد.

1 ساعت پیش

سازمان بهداشت جهانی خبر از تاثیر دارو و واکسن های آبله روی گونه آبله میمونی داده است.

1 ساعت پیش

عضو هئیت مدیره انجمن پارکینسون ایران با اشاره به اینکه ابتلا به پارکینسون قابل پیشگیری نیست و تنها می‌شود روند بیماری را بعد از ابتلا، کنترل و پیشرفت آن را کندتر کرد، گفت: ایجاد حالت‌های کند در افراد به لحاظ حرکتی نشانه‌ای مهم از ابتلای فرد به بیماری پارکینسون است.

1 ساعت پیش

بیشتر...