کودک فلسطینی خطاب به مرزبان مصری: اسلحه ات را به من بده all tv logo

کودک فلسطینی خطاب به مرزبان مصری: اسلحه‌ات را به من بده
بین‌المللخاورمیانه

فعالان در شبکه‌های اجتماعی امروز سه شنبه کلیپی را پخش کردند که نشان می‌داد کودکان نوار غزه در حال صحبت با یک سرباز مصری در مرز فلسطین و مصر هستند.

براساس گزارش عربی پست، یکی از بچه‌ها که مقابل یکی از برج‌های دیده بانی ایستاده بود از سرباز مصری پرسید: «جنگ طولانی خواهد شد؟!» و بچه دیگری به او گفت: «اسلحه خود را بده، ما می‌جنگیم».

منطقه رفح در مرز فلسطین و مصر شاهد ازدحام آوارگان فلسطینی است که در نتیجه تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی به نوار غزه به اجبار از خانه‌های خود آواره شده اند.

پس از آنکه ارتش اسرائیل از آغاز تهاجم زمینی خود به نوار در ۲۷ اکتبر، صد‌ها هزار فلسطینی را از شمال مجبور به فرار به جنوب کرد، برآورد‌های بین المللی نشان می‌دهد که بین ۱.۲ تا ۱.۴ میلیون فلسطینی در رفح زندگی می‌کنند. صهیونیست‌ها پیش از این اعلام کرده بودند رفح یک منطقه امن است. اما صهیونیست‌ها چندین بار به این منطقه حمله کردند که چندین شهید و زخمی برجای گذاشت.

این در حالی است که هشدار‌های بین المللی و سازمان ملل علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی برای آغاز عملیات زمینی در شهر رفح در مرز فلسطین و مصر ادامه دارد. یکشنبه گذشته، شرکت رادیویی رژیم صهیونیستی گفت که ارتش صهیونیستی طرح عملیاتی را برای آغاز تهاجم زمینی به رفح، که آخرین پناهگاه آوارگان در بخش آسیب دیده است، تصویب کرده است.

رژیم اشغالگر اسرائیل از ۷ اکتبر گذشته جنگ ویرانگری را در نوار غزه آغاز کرده است که تا امروز سه شنبه ۲۸۴۷۳ شهید و ۶۸۱۴۶ مجروح که بیشتر آن‌ها کودک و زن بودند و هزاران مفقود در زیر آوار برجای گذاشت.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللخاورمیانه#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های سه شنبه 15 اسفند ماه منتشر می‌شود.

یک ربع پیش

روایت و آمار محرومیت زدایی از روستا‌ها در گام اول انقلاب اسلامی را ببینید.

13 دقیقه پیش

طرح زوج و فرد در هسته مرکزی کلانشهر کرج از امروز 15 تا 28 اسفند سال جاری از ساعت 16 تا 21 اجرایی می‌شود.

یک ربع پیش

وزیر دفاع کانادا اعلام کرد این کشور در صورت بروز شرایط خاص، مستشاران نظامی غیرجنگی به اوکراین اعزام خوهد کرد.

یک ربع پیش

رئیس گروه احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از اصلاح و تعدیل بیش از 3130 پروانه بهره‌برداری چاه‌های مجاز کشاورزی در سال جاری خبر داد.

یک ربع پیش

محمد بن سلیم، رئیس اماراتی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) به دلیل دخالت احتمالی در نتایج مسابقات گرندپری فرمول یک تحت بازجویی قرار گرفت.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: با وجود نبود امکان رفع حوادث طی 48 ساعت ابتدایی وقوع سیل، تاکنون شبکه آب 200 روستا وارد مدار بهره‌برداری شده است.

یک ربع پیش

مدیر امور آبفای شهرستان کرمان، گفت: امسال بارندگی‌های خوبی در کرمان نداشتیم و حفر 20 حلقه چاه برای جبران ناترازی در برنامه است که وارد مدار خواهد شد.

یک ربع پیش

درخبر زیر به جزییاتی مهم درباره تعطیلی مدارس استان تهران برای فردا چهارشنبه 16 اسفند 1402 به علت برودت هوا یا آلودگی خواهیم پرداخت.

یک ربع پیش

بیشتر...