خبرآنلاین |
11 ماه پیش

آخرین وضعیت پیگیری عامل مرگ مهران سماک به روایت پلیس پرونده سرهنگ سیدجعفر جوانمردی در حال رسیدگی است خبرآنلاین

آخرین وضعیت پیگیری عامل مرگ مهران سماک به روایت پلیس /  پرونده سرهنگ سیدجعفر جوانمردی در حال بررسی است

ایرنا نوشت: معاون حقوقی فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: در رابطه با مرحوم مهران سماک بنا به تشخیص مقام قضائی، پرونده تعدادی از افراد ازجمله سرهنگ "سیدجعفر جوانمردی" فرمانده سابق انتظامی شهرستان بندر انزلی در دست بررسی است که نتیجه آن پس از بررسی‌های کارشناسی و نظر قطعی مقام قضایی اطلاع رسانی خواهد شد.

سرهنگ "محمود رجبی" ضمن تشریح نحوه رسیدگی و بررسی ابعاد پرونده مرحوم "مهران سماک" گفت: پس از شکست تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل آمریکا، تعدادی اغتشاشگر در بندر انزلی با ایجاد تجمع، راهبندان و هنجارشکنی قصد برهم زدن نظم و امنیت شهر را داشتند که با توجه به حساسیت ایام و لزوم پیشگیری از سوء استفاده‌های احتمالی فرصت‌طلبان برای آسیب رساندن به اموال عمومی و شهروندان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در جریان تجمع مخلان نظم و امنیت و ازدحام خودروهای هنجارشکن، مرحوم سماک مورد اصابت سلاح ساچمه‌زنی قرار گرفت که متاسفانه به علت جراحات وارده فوت نمود.

وی تصریح کرد:با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله با هماهنگی قضائی اقدامات فنی و کارشناسی صورت گرفت و تعدادی از مظنونین و متهمین در این ماجرا نیز شناسایی و دستگیر شدند.
"سرهنگ محمود رجبی" به مسوولیت فرماندهان انتظامی در قبال وقایع و اتفاقات حادث شده در سطح حوزه استحفاظی تحت امر خود اشاره کرد و افزود: پلیس به عنوان حافظ نظم و امنیت جامعه، خود را در قبال رسیدگی به وقوع هرگونه تخلف یا جرم مسوول می‌داند.
معاون حقوقی فرماندهی انتظامی استان گیلان افزود: در رابطه با مرحوم مهران سماک بنا به تشخیص مقام قضائی، پرونده تعدادی از افراد ازجمله سرهنگ "سیدجعفر جوانمردی" فرمانده سابق انتظامی شهرستان بندر انزلی در دست بررسی است که نتیجه آن پس از بررسی‌های کارشناسی و نظر قطعی مقام قضایی اطلاع رسانی خواهد شد.
وی با گلایه از برخی کانال‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی به دلیل تناقض‌گویی و انتشار عجولانه اخبار این پرونده که هنوز در مرحله رسیدگی قرار دارد، افزود: فرماندهی انتظامی استان گیلان برابر مواد ۹۱، ۹۶ و ۱۹۱ قانون آئین دادرسی کیفری، مصوب سال ۱۳۹۲حق شکایت از وکیل این پرونده را برای خود محفوظ دانسته و به طور قطع از طریق مراجع قضائی پیگیری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

  • وکیل اولیای‌دم: فرمانده نیروی انتظامی انزلی در پی فوت «مهران سماک» بازداشت شد

  • دادستان رشت: مهران سماک با گلوله ساچمه‌ای فوت کرده

  • فرمانده انتظامی بندر انزلی: مهران سماک را ماموران نکشتند / او با سلاح شکاری هدف قرار گرفته

  • پلیس: مظنونین قتلمهرانسماکدستگیر شدند

۲۱۲۱

  • دادستان رشت: مهران سماک با گلوله ساچمه‌ای فوت کرده

  • فرمانده انتظامی بندر انزلی: مهران سماک را ماموران نکشتند / او با سلاح شکاری هدف قرار گرفته

  • پلیس: مظنونین قتلمهرانسماکدستگیر شدند#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایران نوشت: تابستان سال 1400 مرد 58 ساله‌ای با مراجعه به پلیس آگاهی تهران علیه برادر 46 ساله‌اش شکایت کرد .

1 ساعت پیش

محیا نیوز نوشت: تمیز نکردن و تجمع رسوبات آب در شیرآلات موجب خرابی و مسدود شدن راه خروجی آب می شود. برای جلوگیری از رسوبات شیرآلات از مواد طبیعی جرم گیری استفاده کنید.

13 ساعت پیش

صیادان ایالت مین در شمال شرقی آمریکا در ناحیه نیوانگلند، خرچنگی شکار کرده‌اند که دو ویژگی جالب دارد. این خرچنگ دو رنگ و دو جنسیت دارد.

1 ساعت پیش

تصاویر زیر مربوط به سال‌های دور در تهران است.

11 ساعت پیش

ایران نوشت: ساعت یک و نیم بامداد 9 آذر، مأموران کلانتری 169 مشیریه در تماس با بازپرس محمدمهدی براعه، از نزاعی مرگبار خبر دادند.

1 ساعت پیش

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: مدارس ابتدایی تهران فردا غیر حضوری شد.

10 ساعت پیش

صد آنلاین نوشت: دندان درد خیلی آزاردهنده است . اکثر مردم برای بی حس کردن درد و حساسیت دندان از قرص‌هایی مانند بروفن و ژلوفن استفاده می‌کنند.

12 ساعت پیش

همشهری آنلاین نوشت: کلسترول یک ماده چرب است که نقش مهمی در عملکردهای جسمانی مختلف ایفا می‌کند، اما سطوح بالای این ماده، به ویژه کلسترول بد (LDL)، می تواند با تشکیل پلاک شریانی به بیماری قلبی کمک کند.

10 ساعت پیش

بیشتر...