اکونا پرس |
4 ماه پیش

73 درصد بودجه 1401 اصفهان صرف عمران شهر می شود

73 درصد بودجه 1401 اصفهان صرف عمران شهر می شود

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه از بودجه سال آتی شهرداری، سه هزار و ۲۹ میلیارد تومان به هزینه‌ های جاری اختصاص پیدا کرده و هشت هزار و ۲۷۱ میلیارد تومان به مباحث عمرانی اختصاص یافته است، گفت: با این حساب سهم بودجه جاری ۲۷ درصد و عمرانی ۷۳ درصد است.

73 درصد بودجه 1401 اصفهان صرف عمران شهر می شود
به گزارشاکونا پرس،

 

به نقل از اداره ارتباطاترسانهای شهرداری اصفهان، سعید ابراهیمی در خصوص ویژگی های بودجه 1401 شهرداری اصفهان اظهار کرد:بودجهسال آینده از نظر منابع و مصارف در شهرداریاصفهان۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان و در شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه چهار هزار و ۷۸۵ میلیارد تومان است که البته از این رقم حدود یک‌هزار و ۱۶۹ میلیارد تومان ارقام تکراری است که در بودجه سازمان و در بودجه شهرداری وجود دارد که اگر این ارقام مشترک کسر شود، مجموع بودجهشهرداریاصفهان و سازمان‌ها و شرکت‌های با مالکیت بالای ۵۰ درصد برای سال آینده بالغ بر ۱۲ هزار و ۹۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه از این بودجه سه هزار و ۲۹ میلیارد تومان به هزینه‌ های جاری اختصاص پیدا کرده و هشت هزار و ۲۷۱ میلیارد تومان به مباحث عمرانی اختصاص یافته است، گفت: با این حساب سهم بودجه جاری ۲۷ درصد و عمرانی ۷۳ درصد است.

معاون برنامه ریزی و توسعهسرمایهانسانی شهرداری اصفهان تصریح کرد: بودجه سال آتی مجموعه شهرداری و سازمان‌ها جمعاً ۳۵ درصدرشددارد.

*اجرا و تکمیل بیش از 3 هزار میلیارد تومان پروژهشاخصدر شهر اصفهان

وی ادامه داد: سه هزار و ۸۷۷.۵ میلیارد تومان از بودجه برای پروژه‌ های شاخص شهری، یک‌هزار و ۱۳۲.۲ میلیارد تومان پروژه‌ های مهم منطقه‌ای، ۶۲۷.۳ میلیارد تومان پروژه ‌های منطقه‌ای، ۴۰۵ میلیارد تومان پروژه‌های محله محور، یک‌هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان پروژه‌های مستمر، ۴۹۰ میلیارد تومان برای پرداخت دیون و ۵۸۸.۶ میلیارد تومان برای سایر پروژه‌های عمرانی شهرداری هزینه خواهد شد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه بیشترین اعتبار در بودجه برایبخش حمل و نقلشهر لحاظ شده است، گفت: برای این حوزه بیش از 4 هزار و 276 میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده است و در رده بعدی بخش خدمات شهری است که یک‌هزار و ۹۴۸ میلیارد تومان از ردیف های بودجه را به خود اختصاص داده است.

*سهم 100 میلیارد تومانی هوشمندسازی شهر از بودجه 1401

وی افزود: حوزه برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی، یک هزار و ۲۹۶ میلیارد تومان، حوزه مالی و اقتصادی یک‌هزار و ۴۰۳ میلیارد تومان، حوزهفرهنگی و اجتماعی۹۸۹ میلیارد تومان، حوزه شهرسازی ومعماری۱۷۰ میلیارد تومان و حوزه عمران شهری ۱۹۵ میلیارد تومان در بودجه 1401 شهرداری اعتبار به خود اختصاص می دهند.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با اشاره به نقش پروژه های مشارکتی و سرمایه گذاری در بودجه آتی شهرداری اظهار کرد: بیش از 2 هزار میلیارد تومان از بودجه سال آینده شهرداری بهسرمایه گذاریو مشارکت‌ها اختصاص دارد.

وی هوشمندسازی و فناوری‌های نوین را از دیگر نقاط مورد تاکید در بودجه شهرداری عنوان و تصریح کرد: برای این حوزه بیش از یکصد میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده است.

*تطبیق ردیف های بودجه ای 1401 با اهداف «اصفهان 1405»

ابراهیمی با اشاره به ارتباط تدوین ردیف های بودجه با برنامه 1405 اصفهان اضافه کرد: ۴۸ درصد بودجه به هدف اول با موضوعآلودگی هوااختصاص پیدا می‌کند، ۱۴ درصد بحث ارتقای جایگاه شهر با تاکید برگردشگریوفرهنگ و هنررا شامل می‌شود، سه درصد به هدف بهره‌وری سرمایه سازمانی مرتبط است و ۳۵ درصد از این بودجه مباحث اقتضایی است که فارغ از برنامه باید برای روند جاری امور، صرف شود.

وی به موضوعات دارای اولویت اجرایی در بودجه سال آینده شهر اشاره کرد و یادآور شد: 10 موضوع نخست سال آتی به بخش های حمل ‌و نقل همگانی، شبکه معابر، مراکز فرهنگی، اجتماعی و تفریحی، پروژه‌های ویژه چند منظوره، فضای سبز، پارکینگ، شبکه آبیاری و پساب، بافت تاریخی، ایمنی ومدیریت بحرانو پیاده‌راه و پیاده‌روها در مناطق اختصاص دارد.

 

 

مدیر منطقه 9 شهر اصفهان از تحقق بیش از 100 درصدی بودجه سال 99 منطقه 9 شهر اصفهان تا مهرماه سال جاری خبر داد و گفت:…

مهران کرمی، مدیرعامل مرکز نو آوری هاب اصفهان با حضور در رسانه "تی وی ما " نمایشگاه تلکام اظهار داشت: مرکز نوآوری…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک منبع نظامی در دولت صنعا گفت که ائتلاف سعودی ۵۸ مرتبه آتش بس را در الحدیده نقض کرده است.

نیم ساعت پیش

یاسوج- استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر آزادسازی خرمشهر قهرمان، انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، گفت: نکوداشت این رخداد بزرگ تاریخی تقدیر از جانفشانی ها و رشادت‌های فرزندان غیور کهگیلویه و بویراحمد و ایران است.

نیم ساعت پیش

معاون نخست وزیر روسیه در رأس یک هیأت بلندپایه فردا به ایران سفر کرده و با مقامات ایرانی دیدار خواهد داشت.

نیم ساعت پیش

یاسوج- پانزدهمین دوره جشن های مردمی و معنوی «زیرسایه خورشید» به طور جامع، کامل با شور و نشاط کم نظیری در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

نیم ساعت پیش

هوای اکثر شهرهای استان کرمانشاه به دلیل نفوذ گرد و غبار، امروز( سوم خرداد) در شرایط بحران است.

1 ساعت پیش

تهران- دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه نبرد «شمشیر قدس» دستاورد بزرگی بود، عنوان کرد: این نبرد تاکیدی بر امکان پیروزی بر دشمن است.

نیم ساعت پیش

سمنان - مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم آل محمّد (عج) استان سمنان با اینکه این استان 113 شهید طلبه دارد، گفت: 25 عنوان کتاب و 5 مستند از زندگی شهدای روحانی استان سمنان در نمایشگاه کنگره ملی 4000 شهید روحانی در مصلی قم به نمایش گذاشته می شود.

نیم ساعت پیش

وزیر اقتصاد آلمان اعلام کرد اتحادیه اروپا احتمالا تا چند روز آینده برای تحریم واردات نفت روسیه به توافق می‌رسد اما ضربه زدن به صندوق جنگ روسیه شاید مستلزم کنترل قیمتهای جهانی نفت باشد.

1 ساعت پیش

دولت نیازمند بحث کارشناسی فرابخشی برای اجرای مصوبه اعلامی افزایش حقوق بازنشستگان است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...