خودروتک |
دیروز

خبر داغ آخر هفته یارانه نقدی آذرماه تغییر کرد

خبر داغ آخر هفته | یارانه نقدی آذرماه تغییر کرد

سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه در روزهای آینده طرح آزمایشی کالابرگ الکترونیک اجرا می شود، توضیحات بیشتری از چگونگی اجرای این طرح در قالب «شبکه ملی اعتبارات (شما)» ارائه کرد.

چندیش پیش خبرهایی مبنی بر تغییر قیمتیارانه نقدییا جایگزینی کالابرگ بجاییارانه نقدیمنتشر شد. هنوز برای تغییریارانه نقدیتصمیم گیری نشده است. وزیراقتصادگفت: تا آذر ماه خبری از تغییریارانه نقدیوجود ندارد. یارانه نقدی آذرماه به حساب سرپرستان خانوار بزودی واریز خواهد شد. مشخص نیست چه زمانی مشکلیارانهنقدی حل خواهد شد.

سخنگوی اقتصادیدولتبا بیان اینکه در روزهای آینده در یکی از استان‌های جنوبی کشور طرح آزمایشی کالابرگالکترونیکاجرا می شود، توضیحات بیشتری از چگونگی اجرای این طرح در قالب «شبکه ملی اعتبارات (شما)» ارائه کرد.

از همان ابتدای اجرای طرح اصلاح نظامیارانه هاو افزایش یارانه نقدی خانوارها صحبت از قطع یارانه نقدی و ارائه کالابرگ الکترونیک مطرح بود.

اجرای این طرح در حالی مطرح است که مردم تمایل بیشتری به دریافت یارانه نقدی دارند.

چندی قبلمسعود میرکاظمیرئیسسازمان برنامه و بودجهمسعود میرکاظمی دراین باره گفت: نظرات مردمی حاکی از آن است که مردم بیشتر ترجیح می‌دهند یارانه دریافت کنند تا کالابرگ.

وی افزود:قانونمی‌گوید که یارانه به صورت کالابرگ باشد، اما نظرسنجی‌های رسمی نشان می‌دهد که مردم می‌خواهند در استفاده از آن آزاد باشند و یارانه را به کالابرگ ترجیح می‌دهند.

وی درباره زمان اجرای کالابرگ و محل تامین منابع آن نیز گفت: باید توجه داشت که کالا برگ، کوپن نیست. قرار بر این است که با راه‌اندازی کالابرگ، یارانه برای خرید چند قلم کالا برای خانوار محدود شود و باید ساز و کار دقیقی برای اجرای آن تعرف شود و بانک‌ها در اجرای این ساز وکار مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: آنچه تعریف شده، این است که دیگر مبلغ یارانه به حساب افراد واریز نشود، بلکه هزینه خرید کالاها با استفاده کارت از سوی افراد به حساب فروشنده واریز شود و فراهم کردن این زیرساخت و روند زمان‌بر بوده‌ است.

با وجود ابهامات فراوان در این باره و زمان اجرای آن،‌ دیروز سخنگوی اقتصادی دولت و وزیرامور اقتصادی و داراییاز نزدیک بودن زمان اجرای این طرح خبر داد.

سید احسان خاندوزیدر نشست خبری هفتگی خود افزود: در روزهای آینده در یکی از استان‌های جنوبی کشور طرح آزمایشی کالابرگ الکترونیک اجرا می شود.

وی با بیان اینکه مسئله طرح کالابرگ الکترونیکی مشکلی در تامین‌ مالی ندارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه این امر، نظام پرداخت یارانه را متاثر می‌کند، لازم بود دولت از مطمئن بودن زیرساخت فنی اطمینان حاصل کند و تغییرات در وزارت کار قدری تاخیر در بهره‌برداری پروژه انداخت‌ اما وعده داده شد که پس از آنکه این طرح در یک استان به شکل آزمایشی پیاده شد، از ماه‌های آینده برای کل کشور انجام می شود.

وی ادامه داد: این‌ طرح مشکلی ندارد و مشکلی در تامینبودجههم موجود نیست، پیش‌بینی این است که دوره آزمایشی یک ماه به طول بیانجامد و بعد از یک‌ماه برای سایر استانها هم انجام شود.

سخنگوی اقتصادی دولت شیوه اجرای گفت: الزامات اجرایی طرح در قالب «شبکه ملی اعتبارات(شما)» به سرعت تکمیل شد و موضوع و سناریوی اجرای طرح در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح و به تایید رسید.

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به دلیل کسل کننده بودن بازی شب گذشته آمریکا و انگلیس، یکی از هواداران روی سکوهای استادیوم خوابید. صفحه مشهور ۴۳۳ این فیلم را منتشر کرده است.

2 ساعت پیش

تمرینات امروز بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران زیر نظر کارلوس کی‌روش و با حضور علیرضا بیرانوند در تمرینات گروهی برگزار شد.

3 ساعت پیش

از اتفاقات غیرقابل پیش بینی در جام جهانی تقابل دو دروازه بان استقلال و پرسپولیس در قطر بود.

3 ساعت پیش

پای ارطغرول ساغلام ممکن است بار دیگر به ایران باز شود.

1 ساعت پیش

علیرضا بیرانوند به دلیل مصدومیت از ناحیه بینی شانس بازی در برابر ولز را از دست داد.

1 ساعت پیش

کاپیتان تیم ملی تکواندو بانوان با انتشار پیامی از تیم ملی خداحافظی کرد.

3 ساعت پیش

لیونل اسکالونی، سرمربی تیم ملی آرژانتین، سعی دارد از دیگو مارادونا برای الهام بخشیدن به شاگردانش استفاده کند.

1 ساعت پیش

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران با اظهار این که ماموریت نیمه تمام سردار شهید سلیمانی را دهه هشتادی ها با از بین بردن رژیم اسرائیل تمام می کنند، هشدار داد که اگر این رژیم و آمریکا اشتباه فاحشی علیه ایران مرتکب شوند ،ببیند این نسل با شما چه می کند. منبع: دانشجو

3 ساعت پیش

در دقیقه ۸+۹۰ روزبه چشمی مهم‌ترین گل زندگی‌اش و یکی از مهم‌ترین گل‌های تاریخ فوتبال ایران را به تیم ملی ولز زد.

3 ساعت پیش

بیشتر...