ساخت بزرگراه زابل زاهدان تا پایان سال ۱۴۰۳ به پایان می رسد all tv logo

ساخت بزرگراه زابل -زاهدان تا پایان سال ۱۴۰۳ به پایان می‌رسد
سیستان و بلوچستانزاهدان

عطاء اله اکبری در بازدید از عملیات ساخت بزرگراه در مسیر زابل - زاهدان گفت: سال ۱۳۹۹ قول دادیم که ساخت بزرگراه را در این مسیر سیستان و بلوچستان تا پایان سال ۱۴۰۳ به اتمام برسانیم که خداوند این توفیق خدمت‌ را داد که بتوانیم با تلاش‌ گسترده علاوه بر ۱۱۰ کیلومتر باند دوم، ۲ پل بزرگ نهراب و شیله را در این مسیر به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: دستاوردهای اخیر در این مسیر ترانزیتی سیستان و بلوچستان در حالی محقق شد که همزمان در تمام مسیرهای بین شهری و بین استانی تکمیل شبکه بزرگراهی با همت مضاعف به منظور جبران عقب ماندگی های تاریخی این بخش استان مورد توجه قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: دشوارترین بخش ساخت بزرگراه در مسیر زابل- زاهدان حدفاصل سه راهی دشتک تا تاسوکی بود که کمبود منابع آبی، توفان‌های سهمگین شن و دمای بالای ۵۰ درجه کار را سخت و طاقت فرسا کرده بود اما با تدبیر ۲ شیفت و حتی سه شیفت کردن کار توانستیم به سرعت از منطقه بحرانی عبور کرده و طبق برنامه پروژه را به شهرسوخته برسانیم.
وی افزود: در حال حاضر نیز ساخت بزرگراه در قطعه ۲ مسیر زابل- زاهدان به عنوان تنها قطعه باقی‌مانده این محور بطول ۲۳ کیلومتر در۲ جبهه کاری در حال ساخت و تکمیل شدن است بطوریکه همزمان هم از حدفاصل شهرسوخته تا پلیس راه زابل- زاهدان و نیز حد فاصل پلیس راه تا منطقه ورودی به دشت سیستان(لوتک) فرایند کار در حل انجام است.
اکبری اقدامات صورت گرفته در تکمیل و بهره برداری از ۲۸۰کیلومتر بزرگراه در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل در سه سال اخیر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در شرایطی این اقدامات انجام گرفت که منابع مالی محدود و افزایش قیمت‌ها تاثیر بسزایی در سرعت عملیات راهسازی که به منابع زیادی نیاز دارد گذاشته است.
وی با بیان اینکه هزینه ساخت یک کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان در حال حاضر به بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال رسیده است،اظهار کرد: پروژه های راه‌سازی این اداره‌کل در تمامی مسیرهای زیر پوشش در حالی فعال است که بدهی پیمانکاران از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان فراتر رفته است.
مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با اشاره به نگاه دولت سیزدهم به توسعه استان تصریح کرد، دولت عزم خود را جزم کرده تا شبکه کریدور اصلی این استان را در قالب باند دوم تکمیل کند بگونه ای که با چنین رویکردی سال گذشته نخستین شهر استان (نصرت آباد) به مرکز آن متصل شد و سالجاری نیز دومین شهر و منطقه استان که سیستان باشد به زاهدان متصل خواهد شد.
وی تاکید کرد: همچنین در تداوم این رویکرد تا سه سال آینده سیستان و بلوچستان به صورت بزرگراه به استان خراسان جنوبی متصل خواهد شد و این فرآیند برای استان کرمان نیز برنامه‌ ریزی دقیق شده است.

اکبری تصریح کرد: دولت بر این مهم مصمم است و ما نیز تلاش داریم با وجود موانع پیش رو و نیز کمبود منابع مالی متناسب با حجم سنگین کار و نیز بدهی به پیمانکاران این فرصت مناسب را از دست ندهیم.


باشگاه خبرنگاران جوانسیستان و بلوچستانزاهدان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بیش از سقف ترازنامه بانک‌ها برای پروژه‌های پیشران و ملی به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده است.

۱ هفته پیش

به گفته معاون رئیس‌جمهور امسال مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های راه و شهرسازی اختصاص داده شد‌.

۱ هفته پیش

معاون نخست وزیر اسلواکی می‌گوید به دلیل پیچیدگی جراحات وارده ، وضعیت نخست وزیر این کشور هنوز «وخیم» است و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

۱ هفته پیش

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

سیل برزیل که از هفته گذشته آغاز شده صد‌ها هزار نفر را مجبور به تخلیه منازل خود کرده و جان ۱۵۰ نفر را گرفته است.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از تشدید سامانه بارشی در روزهای آینده برای استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس خبر داد.

۱ هفته پیش

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از حمله اشتباهی نظامیان این رژیم به محل اختفای یک گروه دیگر از صهیونیست‌ها خبر داد.

۱ هفته پیش

شاهدان دروغگو یا دلالان کذاب، افرادی هستند که مقابل مجتمع‌های قضایی برای شهادت دروغ در محاکم در ازای دریافت پول حاضر می‌شوند؛ موضوعی که در قانون جرم‌انگاری شده و قوه قضاییه درصدد است با رصد هوشمند این پدیده مذموم از وقوع و تکرار آن جلوگیری کند.

۱ هفته پیش

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص وقوع دوباره سیل در این استان هشدار نارنجی صادر کرد.

۱ هفته پیش

بیشتر...