خبر 24 |
6 ماه پیش

نامحسوس شدن پلیس محسوس در جاده ها خبر24

نامحسوس‌ شدن پلیس محسوس در جاده‌ها
به گزارشخبر24، سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا درباره نقش پلیس در کاهش حوادث جاده‌ای، اظهار کرد: پلیس یکی از دستگاه‌هایی است که در کاهش حوادث ترافیکی دارای مسئولیت است، ۳۰ دستگاه در زمینه کاهش بروز تصادفات برابر قانون مسئولیت دارند.

وی گفت: ۹ دستگاه مانند هلال احمر، پلیس، اورژانس و ... نقش مستقیم در حوادث ترافیکی دارند و سهم پلیس در حوادث ترافیکی ۱۹ درصد ایجاد نظم، انضباط و ... از وظایف پلیس است اما مردم نیز خودشان در این زمینه وظیفه دارند، تا زمانی که مردم خودشان به وظیفه خودشان عمل نکنند پلیس نمی‌تواند اقدام موثری داشته باشد. چه قدر بگوییم کمربند ایمنی را ببندید؟ چه قدر بگوییم هنگام استفاده موتور از کلاه استفاده کنید؟

سردار هادیانفر تصریح کرد: ۷۰ درصد تصادفات در جاده‌های کشور اتفاق می‌افتد و به همین میزان در راه‌های اصلی شاهد بروز تصادفات هستیم و آنچه که وزارت راه همواره بر آن توجه داشته راه‌ها و محورهای اصلی بوده است درحالی که راه‌های فرعی و وستایی ما ایمن نیستند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه ۱۲ درصد کشته‌ها در راه‌های روستایی رخ می‌دهد، ادامه داد: راه‌های روستایی فقط آسفالت شده‌اند اما حریم پرتگاه‌های مناسبی برای آن‌ها ایجاده نشده است.

وی با بیان اینکه خرابی دوربین‌های جاده‌ها در تصادفات جاده‌ای نقش دارد، خاطرنشان کرد: هرچه قدر بتوانیم دوربین‌ها را توسعه دهیم کارکردهای نظارتی بیشتر می‌شود دیگر نیازی به افزایش ظرفیت گشتی‌ها نیست. خرابی دوربین ها جزو مشکلاتی است که در کشور وجود دارد امیدواریم وزارت راه فکر عاجلی برای آن داشته باشد.

منبع:برنا


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یکی از دلایلی که ممکن است برخی از خوردن برخی میوه‌ها اجتناب کنند این است که می‌ترسند قند موجود در میوه بر سلامت آنان تاثیر منفی بگذارد.

نیم ساعت پیش

رئیس جمهور گفت: ایران هیچگونه تغییر در جغرافیای سیاسی منطقه را نمی‌پذیرد و آمادگی دارد همه ظرفیت‌های خود را برای برقراری صلح و ثبات در منطقه قفقاز و رشد و توسعه آن بکار گیرد.

نیم ساعت پیش

رضا میرزایی گزینه جانشینی صالح حردانی در بازی مقابل سپاهان است.

نیم ساعت پیش

متخصصان در ایالات متحده مدعی شدند که محدود کردن غذا خوردن بین ساعت‌های ۷ صبح تا ۳ بعدازظهر می‌تواند به کاهش وزن و همچنین کاهش فشار خون کمک کند.

نیم ساعت پیش

حامد کاشانی، حسین طاهری، محمدحسین پویانفر، حمید علیمی و رضا پناهیان از سخنرانان و مداحان کشور به توهین میرحسین موسوی به شهید حسین همدانی واکنش نشان دادند.

نیم ساعت پیش

تصاویر دوربین‌های مداربسته از لحظه سرقت یک دستگاه پراید توسط یه بچه ۱۵ ساله در اهواز را ببینید.

نیم ساعت پیش

مستندکه روایتی است حضور رهبر انقلاب در منزل سردار شهید همدانی منتشر شد.

نیم ساعت پیش

نقش اتفاقات بین المللی و همچنین سیاست خارجی کشور همواره در صنعت و به خصوص بازار خودروی کشور پررنگ بوده است؛ به عنوان یک نمونه کاملاً مشخص از سال ۹۷ و با بازگشت تحریم های بین المللی، خروج خودروسازان خارجی و ممنوعیت واردات، بازار و صنعت خودروی کشور کاملا متحول و آشفته شد.

نیم ساعت پیش

کاخ سفید اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا از تصمیم دفتر تحقیقات قدرال برای بازرسی اقامتگاه «دونالد ترامپ» اطلاعی نداشته است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...