سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

زگیل تناسلی در مردان سلامت نیوز

1.HPVیازگیل تناسلی چیست؟

اچ‌پی‌وی شایع‌ترین عفونت مقاربتی در دنیا می‌باشد. بطور معمول در بین افراد بالغ با فعالیت جنسی، 2 نفر از هر 5 نفر (حدود 40 درصد) به اچ‌پی‌وی مبتلا می‌شوند. انواع مختلفی ازویروس اچ‌پی‌ویوجود دارد و بیشتر آنها ممکن است هیچ علامتی ایجاد نکنند.

2.زگیل تناسلی چگونه منتقل می‌شود؟

برقراری رابطه جنسی واژینال، مقعدی و یا دهانی با فرد مبتلا به ویروس اچ‌پی‌وی، اصلی‌ترین راه انتقال این ویروس است. همچنین ویروسHPVاز طریق تماس پوست با پوست در طول رابطه جنسی، از فرد مبتلا به سایر افراد منتقل می‌شود. فرد مبتلا ممکن است هیچ نشانه و علامتی از بیماری نداشته باشد. به همین دلیل افرادی که از نظر جنسی فعال هستند (حتی درصورتی که تنها یک شریک جنسی داشته باشند) در معرض ابتلا به ویروسHPVمی‌باشند.

3.آیا ویروس اچ‌پی‌وی برای سلامتی ما خطرساز است؟

در بیشتر مواردِ ابتلا (۹ مورد از ۱۰) ویروسHPVطی دو سال بدون بروز مشکلی در سلامتی فرد، خود به خود از بین می‌رود. اما درصورتی که این ویروس در بدن باقی بماند، می‌تواند مشکلاتی مانندزگیل تناسلیو انواع سرطان را ایجاد کند.

4.علائم ابتلا به زگیل تناسلی

زگیل‌های تناسلی معمولا به صورت یک یا گروهی از برآمدگی‌ها در ناحیه تناسلی ظاهر می‌شوند. زگیل تناسلی می‌تواند کوچک یا بزرگ، برجسته یا صاف یا به شکل گل‌کلم باشد. علائم زگیل تناسلی ممکن است سالها بعد از وارد شدن ویروسHPVبه بدن ظاهر شود و همین موضوع تشخیص زمان ابتلا به بیماری را سخت می‌کند. همچنین زگیل‌های تناسلی می‌توانند، حتی پس از درمان، دوباره ظاهر شوند. ولی نگران نباشید؛ انواعی از ویروسHPVکه باعث ایجاد زگیل‌های تناسلی می‌شوند، در ابتلا به انواع سرطان‌ها نقشی ندارند.

5.چطور از ابتلا بهHPVو زگیل تناسلی پیشگیری کنیم؟

راه‌های مختلفی برای کاهش ریسک ابتلا بهHPVوجود دارد:

-واکسیناسیون:واکسنHPVمی‌تواند در گروه‌های سنی توصیه شده (دختران و پسران 9 تا 16 ساله و همه‌ی افرادی که تا سن 26 سالگی واکسینه نشده‌اند)، از افراد دربرابر بیماری‌های ناشی از این ویروس (مانند سرطان دهانه‌ی رحم) محافظت کند.

-غربالگری و پایش منظم:غربالگری معمولا در زنان 21 تا 65 ساله انجام شده و می‌تواند از ابتلای آنها به سرطان دهانه رحم ناشی از ویروس اچ‌پی‌وی، جلوگیری کند.

-استفاده از وسایل جلوگیری از بارداری:استفاده از کاندوم در افرادی که از نظر جنسی فعال هستند، می‌تواند ریسک ابتلا به ویروسHPVرا کاهش دهد.اما سایر نواحی پوست که تحت پوشش کاندوم نیستند، می‌توانند در معرض خطر ویروس باشند. درنتیجه توصیه می‌شود تنها با یک نفر، که از سلامت جنسی‌اش مطمئن هستید، ارتباط جنسی داشته باشید.

6.ویروسHPVو ابتلا به سرطان

بعضی از انواع ویروس اچ‌پی‌وی می‌توانند باعث ایجاد تغییراتی در بدن شوند که سبب بروز سرطان گردد.

انواع سرطان که از طریق ابتلا بهHPVایجاد می‌شوند:

-سرطان دهانه رحم در زنان

-سرطان آلت تناسلی در مردان

-سرطان مقعد در زنان و مردان

-سرطان اوروفارینگال: سرطان پشت گلو شامل زبان و لوزه‌ها

7.آیا مردان هم به ویروس اچ‌پی‌وی و زگیل تناسلی مبتلا می‌شوند؟

پاسخ این سوال ساده است؛ بله! از آنجایی کهHPVمعمولا از طریق رابطه جنسی و تماس پوستی با فرد مبتلا منتقل می‌شود، مردان نیز در خطر ابتلا به این ویروس و بیماری زگیل تناسلی هستند.

8.روش‌های تشخیص ابتلا بهHPV

هیچ آزمایشی برای تشخیص ابتلای افراد به ویروسHPVوجود ندارد! متخصصان تنها برای تشخیص سرطان دهانه رحم ناشی از ویروس اچ‌پی‌وی، آزمایش‌هایی در زنان 30 سال و بالاتر انجام می‌دهند. انجام این غربالگری‌ها برای مردان، نوجوانان و زنان کمتر از 30 سال توصیه نمی‌شود.

9.درمانHPVو زگیل تناسلی

هیچ روش مشخصی برای درمان ویروسHPVوجود ندارد. اما برای مشکلات ناشی از این ویروس، مانند زگیل تناسلی و انواع سرطان‌ها، روش‌های درمانی مختلفی وجود دارد. هرچه تشخیص و شروع پروسه درمان در سرطان‌های ناشی ازHPVسریع‌تر انجام شود، احتمال درمان کامل بیماری بیشتر خواهد بود.

زگیل تناسلی در مردان

نووهیل وHPV

نووهیلیک داروی طبیعی حاوی پروپولیس و اکیناسه می‌باشد که با تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های ویروسی نظیر زگیل تناسلی ، می‌تواند از شما محافظت نماید. نووهیل دارای خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی نیز می‌باشد.

این دارو ساخت شرکتفاران فارمدمیباشد

برخی از فواید مصرف نووهیل:

درمان زگیل تناسلی مردان

·تقویت و تعدیل کننده سیستم ایمنی

·پیشگیری از تظاهرات بالینی زگیل تناسلی (HPV)

·درمان کمکی در زگیل تناسلی (HPV)#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تشویق کردن کودکان نقش بسیار مهم و موثری در پیشبرد اهداف متعالی تربیتی دارد، اما گاهی اوقات برای اینکه الزامات رفتاری و اخلاقی برای کودکان ثبات بیشتری به خود گیرد، نیازمندیم تنبیهاتی را در نظر گیریم. البته منظور از تنبیه، تنبیه فیزیکی و بدنی نیست.

6 روز پیش

پیش از خواب، آب بنوشید تا بدن در آرامش سم‌زدایی کند.

3 روز پیش

مردی 44 ساله هستم. مدت 17 سال است که ازدواج کردم و همسرم را خیلی دوست دارم. مشکلم این جاست که اگر با خانم‌های همسایه و اهالی محل، سلام‌ وعلیک کنم، همسرم ناراحت می‌شود و قهر می‌کند. ایشان معتقد است چون خودش با مردها سلام و علیک ندارد، من هم نباید با خانم‌ها حتی سلام و علیک معمولی داشته باشم.

1 روز پیش

والدین به فرزندان خود می‌آموزند که در برابر برخی خطرات مانند آتش‌سوزی یا عبور از خیابان بترسند و محتاط باشند. داشتن کمی اضطراب، کودکان را از خطرات بالقوه دور نگه می‌دارد. اما گاهی‌اوقات کودکان از هر موقعیت یا برخی اجسام که خطرناک و تهدیدکننده نیستند، می‌ترسند. با این ترس‌های کودکان چه باید کرد؟

6 روز پیش

کمردرد مشکلی رایج در میان بزرگ‌سالان است که می‌تواند مزمن، حاد یا اپیزودیک باشد. کمردرد بیش از هر بیماری دیگری موجب ناتوانی می‌شود. با افزایش سن احتمال کمردرد نیز افزایش می‌یابد. بنابراین اگر تا کنون دچار کمردرد نشده‌اید، به‌احتمال زیاد در آینده با آن مواجه خواهید شد.

15 ساعت پیش

مدام دنبال کودکش راه می‌رفت. بچه تکان که می‌خورد با نگاهی توأم با استرس نگاهش می‌کرد و سریع بلند می‌شد مبادا که کودک ۷ ساله‌اش زمین بخورد! وقتی بچه را به پارک می‌برد قدم به قدم بالای سرسره می‌رفت و سریع از پله‌ها پایین می‌آمد تا بچه را هنگام سر خوردن با دستانش نگه دارد.

2 روز پیش

مدت‌ها است که ورزش منظم به عنوان یک راه عالی برای حفظ سلامت قلب مورد ستایش قرار می‌گیرد، اما آیا ورزش صبحگاهی می‌تواند مزایای بیشتری نسبت به ورزش عصرگاهی داشته باشد.

5 روز پیش

بهترین غذاهای غنی از فیبر برای کودکان نوپا و کودکان؛ به علاوه روش‌های خوشمزه برای سرو آن در اینجا لیست شده است.

5 روز پیش

ارگاسم خشک حالتی است که درآن مرد به اوج لذت جنسی می رسد اما انزالی رخ نمی دهد، لذا هیچ مایعی از آلت تناسلی مرد خارج نمی شود. این قضیه برای مردان می تواند بسیار نگران کننده باشد.

13 ساعت پیش

بیشتر...