خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

لزوم کمک رسانی جامعه هنری در گسترش فرهنگ دینی رضوی

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) عنوان کرد:
لزوم کمک رسانی جامعه هنری در گسترش فرهنگ دینی
به گزارشخبرگزاری رضوی، مرتضی سعیدی زاده در آئین پایانی سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی اظهار داشت:بیستمین دوره جشنواره بین المللی بنیاد علی بن موسی الرضا (ع) در سراسر کشور برگزار می شود که آغازگر جشنواره های این مجموعه جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی در هرمزگان است.
وی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت جایگاه هنر، بیان کرد:ما به واسطه هنر و تکنیک تئاتر با مضامین و محتوای خوب می توانیم به گسترش فرهنگ رضوی و دینی کمک کنیم.
سعیدی زاده اضافه کرد:هنرمندان متعهد و دغدغه مندان حوزه نمایش و تئاتر دینی باید بکوشند خلا موجود در متون نمایشی و نمایشنامه نویسی تئاتر کشور را پُر کنند و باعث گسترش جریان فرهنگ رضوی در سطح کشور شوند.
مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت هنر در راستای گسترش اسلام، گفت:در این زمینه هیچ راهی متصور نیست مگر آن که جامعه هنری کشور به کمک گسترش فرهنگ دینی و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بیایند و در این راستا بنیاد بین المللی امام رضا(ع) را یاری کنند.
وی هنچنین به وقفه پنج ساله جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی اشاره کرد و با ذکر این مطلب که این جشنواره قرار شده بود از دوره های بعد به شکل دوسالانه برگزار شود، از برگزاری هر ساله این جشنواره در هرمزگان خبرداد و گفت:این نوید را به مردم هرمزگان و هنرمندان هنرهای نمایشی سراسر ایران می دهم که این جشنواره با حمایت بنیاد بین المللی امام رضا(ع) همانند گذشته به شکل سالانه برگزار خواهد شد.
سعیدی زاده تصریح کرد:جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی را با رویکرد استعدادیابی، آموزش، تولید و اجرا در طول سال آینده به پیش خواهیم برد.
گفتنی است سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی پس از پنج سال وقفه از ششم تا 9 اسفندماه جاری در سه سالن تماشاخانه آفتاب، تالار شهید آوینی و فرهنگسرای طوبی برگزار شد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن تاکید بر ادامه تولید خودرو پارس اعلام کرد: دو محصول پارس و آریسان۲ موفق شدند آزمون ایمنی عابر پیاده را با موفقیت پشت سر بگذارند.

1 روز پیش

کاربران تیک تاک سال گذشته اولین ویدیو از مجموعه ویدیوهای مگی هوسوار (Maggie HusVar) را تماشا کردند.

1 روز پیش

خبرگزاری تسنیم به برخی شایعات درباره کشته شدن یک جوان در کرمانشاه با تیراندازی ماموران نیروی انتظامی واکنش نشان داد.

1 روز پیش

تصویری از محمدرضا حیاتی، گوینده اسبق صداوسیما و همسرش در کنار سیدجواد هاشمی، بازیگر معروف و ژاله درستکار در فضای مجازی پربازدید شده است.

1 روز پیش

بسیاری از ستاره های هالیوود برای دستیابی به شهرت و موفقیت از لذت های زندگی خانوادگی دست می‌کشند.

1 روز پیش

ویدئویی از برگزاری برنامه نوروزی شهرداری تهران در برج میلاد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

1 روز پیش

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از قتل یک زن 40 ساله به دست همسرش در شرق تهران خبر داد.

1 روز پیش

سخنان اخیر رئیسی درباره درباره دادگاه لاهه با واکنش متفاوت علی ضیا، مجری معروف صداوسیما مواجه شد.

1 روز پیش

تصاویری از آناهیتا افشار، بازیگر نقش «شیرین» در سریال «پوست شیر» در فضای مجازی منتشر شده که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

1 روز پیش

بیشتر...