خبرداغ |
2 سال پیش

سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت سالروز شهادت مصطفی بدرالدین

دبیر کل حزب‌الله لبنان به مناسبت سالروز شهادت فرمانده حزب‌الله در سوریه سخنرانی کرد.

سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت سالروز شهادت «مصطفی بدرالدین»به گزارشخبرداغبه نقل از ایلنا، «سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان امروز -‌چهارشنبه- به مناسبت سالروز شهادت مصطفی بدرالدین، فرمانده حزب‌الله در سوریه سخنرانی کرد.

وی ضمن تسلیت گفتن سالروز ضربت خوردن امیرالمؤمنین علی (ع) به مسلمانان و شیعیان تسلیت گفت: «این حادثه همچنان دارای پند و عبرت است. امام علی (ع) با قدرت در برابر اولین پدیده خطرناک تکفیری در جهان اسلام ایستاد. این گروه خیلی از مردم را به خاطر کمترین شبهه کشته و جنایت‌های زیادی مرتکب شده است.»

نصرالله افزود: «این پدیده در سال‌های اخیر دوباره بازگشته و تفکر تکفیری روز گذشته در کابل بیمارستان زنان و زایمان را هدف حمله خود قرار داد.»

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین سالروز شهادت سید مصطفی بدرالدین را به خانواده این شهید مقاومت به ویژه مادر، همسر و دختران وی تبریک و تسلیت گفت.

وی با تبریک به پرستاران لبنان به مناسبت روز جهانی پرستار، اظهار داشت که نبرد با ویروس کرونا به اطمینان، دانش و صلابت تیم‌های پزشکی و ایستادن آن‌ها در خط مقدم این نبرد بستگی دارد.

وی با بیان اینکه سوریه کشور ضعیف یا فقیری و حاشیه‌ای نبود گفت: «سوریه در مرکز جهان عرب جای دارد. هدف این بود که سوریه به زیر هیمنه و سلطه آمریکا برود. اسرائیل را به رسمیت بشناسد و قدس و فلسطین را کنار بگذارد. سوریه حاضر به تسلیم در برابر فشارهای استکبار جهانی و غرب نشد و از این‌رو، قدرت‌های استکباری و ادوات آن‌ها در منطقه و جهان خواستند، آن را به زانو درآوردند.

سید حسن نصرالله گفت: «با درک این شرایط، ما در حزب‌الله تصمیم گرفتیم که برای کمک به دولت سوریه برای مقابله با نقشه استکبار و آمریکا، به این کشور برویم. با این حال می‌دانستیم که این تصمیم ما چه تبعاتی خواهد داشت.»

او گفت: «کسانی که دست به محاصره ایران و سوریه و ونزوئلا غزه و یمن زده‌اند همان کسانی هستند که امروز از چالش‌ها و پیامدهای به وجود آمده از شیوع کرونا رنج می‌برند.»

سید حسن نصرالله افزود که اظهارات مطرح‌شده درباره وجود نزاع و درگیری بین ایران و روسیه در سوریه صحت ندارد، چرا که ایران به دنبال حنگ نفوذ قدرت در این کشور نبوده است، نه با روسیه و نه با دیگران.

سید حسن نصرالله مدعاهای مداخله ایران در امور سوریه را رد کرد و گفت: «ایران به هیچ وجه به دنبال مداخله در امور داخلی سوریه نبوده بلکه به دنبال این بوده که دمشق در برابر طرح هیمنه آمریکا سرپا بایستد.»

او حضور نیروهای ایرانی در سوریه در مقطع کنونی را تکذیب کرد و گفت که ایران فقط حضور مستشاری در سوریه داشت و گفت که شماری از این مستشاران به دلیل کمک به ارتش سوریه در خطوط مقدم جبهه به فیض شهادت نائل شده‌اند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار داشت که رژیم صهیونیستی خود و شهروندان خود را فریب می‌دهد و این چنین وانمود می‌کند که در سوریه پیروز شده است و ایران در حال خروج از این کشور است.

وی گفت که صهیونیست‌ها نمی‌توانند به حضور مستشاری ایران و نیروهای حزب‌الله در سوریه پایان دهند، چرا که حضور در سوریه تصمیم رهبران این کشور بوده و حضور این نیروها بنا به درخواست دمشق بوده است.

سید حسن نصرالله گفت: «در حل بحران لبنان، نباید به کمک های بین‌المللی تکیه کرد بلکه باید به تلاش‌های داخلی تکیه کرد.»

وی افزود : «صحبت از استقرار نیروهای بین‌المللی در مرزهای سوریه یکی از اهداف اسرائیل متجاوز از تجاوز به لبنان در جنگ ژوئیه است.»

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: «ما طی امسال بیش از هر سال دیگری شاهد شانه خالی کردن نظام عربی از فلسطین و مسئله فلسطین هستیم.»#‌اخبار منبع: خبرداغ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیت الله هاشمی رفسنجانی در کتاب خاطرات خود در مورد تاریخ ۱۶ آذر سال ۱۳۷۸ می نویسد: آیت‌ الله خامنه‌ای ،با تأکید و جدیت، خواستار نامزد شدنم شدند و گفتند، غیر از شما کس دیگری نیست که بتواند خطر را از انقلاب از طریق مجلس رفع کند.

7 ساعت پیش

ویزای تمامی کشتی گیران ایران برای حضور در جام جهانی آمریکا صادر شد.

5 ساعت پیش

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از پیگیری برای اجاره واگن به منظور حل مشکل کمبود قطارهای خطوط مترو شهر تهران خبر داد.

5 ساعت پیش

این غذای بسیار خوشمزه و ساده است اما ظاهر بسیار شیک و مجلسی دارد.

8 ساعت پیش

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ترافیک فراجا، آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور را تشریح کرد.

5 ساعت پیش

با وجود تمام حواشی امروز مجلس و انتقادهای مخالفان مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی، او امروز به‌ عنوان وزیر راه و شهرسازی در مجلس انتخاب شد.

8 ساعت پیش

گزارش‌ میدانی از بازار لوازم خانگی حاکی از رکود در بازار و افزایش تقاضا برای تعمیرات است و حداقل قیمت یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی نیز به ترتیب ۱۷، شش و ۱۲ میلیون تومان است.

7 ساعت پیش

در پی دریافت پیام هشدار زلزله در تلفن همراه برخی شهروندان، این خبر از سوی خبرگزاری میزان و شبکه خبر تکذیب شد. این تکذیب از سوی تلویزیون ستاد بحران و مخابرات انجام گرفته است.

8 ساعت پیش

در صورتی که زیپ لباستان به هر دلیلی خراب شود می‌توانید با روشی ساده آن را تعمیر کنید و نیازی به تعویض آن نخواهید داشت.

6 ساعت پیش

بیشتر...