خبر 24 |
۱ هفته پیش

ادعای احیای برجام بازی انتخاباتی بایدن یا وارونه نمایی مذاکرات خبر24

ادعای احیای برجام | بازی انتخاباتی بایدن یا وارونه‌نمایی مذاکرات
به گزارشخبر24، توحید محمد زاده پژوهشگر مسائل بین الملل با اشاره به زیاده‌طلبی‌های آمریکا در مذاکرات؛ گفت: هیچ قدرتی در دنیا حق ندارد با زبان زور با جمهوری اسلامی ایران سخن‌ بگوید، تجربه‌ای که در طول عمر با برکت انقلاب و جمهوری اسلامی کسب شده است یک منطق قوی و توان مذاکراتی بالایی در اختیار دولت مردان جمهوری اسلامی و مردم فهیم کشورمان قرار داده است و حمایت قاطع مردم و رهبری از تیم‌های مذاکره کننده این پیغام را به دنیا مخابره کرده است که هیچ قدرتی در دنیا حق ندارد با زبان زور با جمهوری اسلامی ایران سخن بگوید. 

وی افزود: عملکرد و برنامه‌های کشور در حمایت از مقاومت و تلاش برای اخراج آمریکا از منطقه، مردم کشورهای منطقه را نیز به حمایت و پشتیبانی از جمهوری اسلامی وا داشته است و این حمایت ها موجب شده است که ایران به عنوان قدرت اول منطقه در تمامی امورات مهم منطقه تاثیرگذار باشد.  

این پژوهشگر مسائل بین الملل در ادامه به اینکه ایران فریب بازی های انتخاباتی بایدن برای احیای برجام را را نمی خورد، گفت: منطق محکم جمهوری اسلامی ایران و تلاش برای احقاق حقوق مردم کشورمان همیشه مسئولین کشور را بر آن داشته تا در میز مذاکرات با طرف‌های غربی حضور داشته باشیم ولی ایران هیچگاه فریب بازی های انتخاباتی بایدن برای احیای برجام را نخواهد خورد چون تجربه مذاکرات در گذشته نشان می دهد هر بار این طرف غربی و آمریکایی بود که مذاکرات را به بن بست کشانده است یا مانند اقدام دولت گذشته آمریکا به طور یک جانبه از یک تعهد بین المللی به اسم برجام خارج شده است.

محمدزاده با اشاره به بد عهدی و زورگویی غرب به رهبری آمریکا در مذاکرات دوحه و وین گفت: بایدن برای چندمین بار متوالی اعلام کرده است که برای احیای برجام تلاش می کند ولی در عمل کشوری که موجب به بن بست رسیدن مذاکرات می شود آمریکا است. آمریکا با بدعهدی آشکار روند مذاکرات را مختل می کند و مسیر رسیدن به نتیجه نهایی را از بین می برد. دروغ‌های آشکار طرف های آمریکایی و غربی بارها و بارها برای مردم جهان آشکار شده است و امروزه برای کسی پوشیده نیست که این لفاظی های رسانه ای کاری به جای نخواهد برد و مردم ایران تا رسیدن به تمام خواسته های خود مقامت خواهند کرد. 

وی در ادامه سخنانش افزود: در طول سالیان گذشته جمهوری اسلامی ایران علی رغم فشارها و تحریم های همه جانبه توانسته است مسیر عزت و سربلندی را طی کند و به اهداف تمدنی، سیاسی و فرهنگی خود نایل آمده است و همچنان مسیر عزت را طی خواهد نمود و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

این پژوهشگر مسائل بین الملل با اشاره به اینکه نباید مذاکرات هسته‌ای را اولویت اول کشور بگذاریم و به آن ضریب غیرمنطقی بدهیم، گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر به عنوان یک کنشگر فعال بر سر میز مذاکره حاضر است، ولی هیچ گاه مذاکرات را نباید اولویت اول کشور قرار بدهیم و مانند گذشته ایران  تمام تلاش خود را برای احیای برجام می‌کند و به هیچ وجه میز مذاکره را ترک نخواهد کرد.

وی گفت: علی رغم تلاش های بایدن برای معکوس نشان دادن مذاکرات، تیم مذاکره کننده ایرانی به دنبال رسیدن به نتیجه نهایی و بهره مندی از منافع توافق است ولی بایدن تلاش می کند این صحنه را وارونه جلو دهد و ایران را مقصر شکست مذاکرات معرفی کند.

منبع: فارس


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نشست مشترک دولت و مجلس شورای اسلامی عصر امروز در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

1 ساعت پیش

نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سایت سازمان سنجش اعلام شد.

1 ساعت پیش

یکی از شیوه های رایج کلاهبرداری، فالگیری و رمالی است. کسانی که در ازای گرفتن مبالغ بالایی، آینده دروغ را به شما می فروشند.

1 ساعت پیش

یاسوج_هاشمی مهر با اظهار گلایه از مدیران دستگاه ها از اینکه در مناسبت های مذهبی اقدام شایسته ای صورت نمی گیرد، گفت: مناسبت های ملی و مذهبی باید محترم شمرده شوند .

1 ساعت پیش

فرمانده کل نیروی انتظامی از تلاش ناجا برای عبور زائران با گذرنامه های تاریخ گذشته بوسیله درج مُهر خبر داد و گفت: زائران با گذرنامه‌های دارای یک ماه اعتبار می توانند به عراق سفر کنند.

1 ساعت پیش

یاسوج-فرمانده تیپ ۴۸ فتح گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس امسال، عملیات «بیت‌المقدس» در یاسوج بازسازی می‌شود.

1 ساعت پیش

حشرات تفاوت‌های بین سلول‌های سالم و سلول‌های سرطانی را متوجه می شوند، که راه‌های جدیدی را برای تشخیص بیماری در انسان باز می‌کند.

1 ساعت پیش

شایانیوز-  لاله مرزبان از بازیگرای جذاب و دوست داشتنی در عرصه سینما می باشد که چند سالیه شناخته شده و میشه گفت از استعداد های نوظهوری می باشد که

1 ساعت پیش

تهران - رئیس قوه قضاییه به برخورد مدبرانه، قاطعانه و عبرت‌آموز با متخلفان و مفسدان و اهتمام به حفظ حریم خصوصی افراد، پوشاندن عیوب مؤمنین، جلوگیری از افشای اسرار و پذیرش عذر فرد خطاکار و فرصت دادن به او برای جبران تاکید کرد.

1 ساعت پیش

بیشتر...