تیتر برتر |
۱ هفته پیش

ماجرای عذرخواهی ظریف از خانواده سردار شهید سلیمانی مردم سایت تیتربرتر TitreBartar com

ماجرای عذرخواهی ظریف از خانواده سردار شهید سلیمانی و مردم

پس از گذشت چند روز از انتشارفایل صوتی جنجالی وزیر خارجه، امروز محمد جواد ظریف در پستی اینستاگرامی به خاطر سخنانش درباره سردار سلیمانی از خانواده شهید سلیمانی و دوستداران او درخواست بخشش کرد.

درخواست بخشش ظریف در شب 19 ماه مبارک رمضان

محمد جواد ظریف در سحرگاه نوزدهم ماه مبارک رمضان در پست اینستاگرامی با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت مولای متقیان نوشت: یک هفته ای است که در پی پخش برداشت و تحلیل تلخ این دانشجوی روابط خارجی از یک برهه تاریخی—آن هم صرفا برای انتقال صادقانه تجربیات به مسوولان آینده و بدون هیچ‌گونه قصدی برای انتشار وسیع و یا حتی محدود آن—احساسات پاک عاشقان شهید والامقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و خانواده آن شهید و به خصوص شیر دخترش زینب خانم –که برایم همچون فرزندان خودم عزیز است—جریحه‌دار شده است. برخی هم تلاش کرده‌اند از این شرایط ناگوار وسیله‌ای برای برهم زدن همدلی میان آحاد مردم دلاور این مرز و بوم و یا ابزاری برای اهداف کوتاه سیاسی بسازند.

وزیر امورخارجه در ادامه یادآور شد: از همه بزرگوارانی که در این روزها- با علم به عشق و همراهی دیرینم با شهید سلیمانی- با حمایت و روشنگری‌های خود بنده را مرهون لطفشان قرار داده‌اند سپاسگزارم.

ظریف تاکید کرد: عرایض بنده—که هیچ ادعایی جز صداقت بر قطعیت‌ آن ندارم—ذره‌ای ازعظمت شهید سلیمانیو نقش بی‌بدیل او در بازآفرینی امنیت ایران، منطقه و جهان نمی‌کاهد. ولی اگر می‌دانستم جمله‌ای از آن عرایض انتشار عمومی پیدا می‌کند، حتما همچون گذشته آن را بر زبان نمی‌آوردم. نه برای اینکه مردم را محرم نمی‌دانم، بلکه از آن جهت که در جهان به هم پیوسته کنونی که انتخاب مخاطب را ناممکن ساخته و در آشفته‌بازار سیاست، اغیار را محرم نمی‌شمارم.

او افزود: هر چه داریم از این مردم است و همانگونه کهبرادرم شهید حاج قاسم جانش را فدای این مردم نمود، من هم اگر آبرویی دارم آنرا با افتخار فدای همین مردم می کنم که: ما را سریست با تو که گر خلق روزگار / دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم

ظریف بار دیگر تاکید کرد: در سحرگاه ضربت خوردن شاه مردان و به هنگام اعمالشب قدر،همه کسانی که به باور خودم به من تهمت و افترا زده‌بودند را بخشیدم. امیدوارم مردم بزرگوار ایران و همه عاشقان سردار و به ویژهخانواده بزرگوار سلیمانیعزیز نیزبنده را ببخشایند.

تجمع دانشجویان علیه ظریف در شیراز

جمعی از دانشجویان شیرازی در واکنش به صوت منتشر شده وزیر امور خارجه، شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ تجمعی را مقابل نمایندگی وزارت امور خارجه در شیراز برگزار و انتقادات خود را نسبت به این اقدام دستگاه دیپلماسی، ابراز کردند.

بنابر نوشته فارش، دانشجویان در این تجمع با سر دادن شعار‌هایی همچون "نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا"، "مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل"، "حقه انتخابات فریب ذهن ملت"، "ظریف بی کفایت استعفا استعفا،"ظریف بی سیاست مایه ننگ ملت"، "وزیر بی لیاقت نمی‌خوایم، نمی‌خوایم"، "نصر من الله و فتح غریب ننگ بر این دولت مردم فریب" و... خواستار استیضاح او در مجلس شورای اسلامی شدند.

حمایت قاطع علی مطهری از ظریف

علی مطهری ضمن رد ادعای مخالفت یا ضدیت محمدجواد ظریف در فایل صوتی منتشر شده با سردار سلیمانی، اعتقاد دارد که آقای ظریف باید حمایت شود و آقای روحانی باید به شدت از او حمایت کند و عقب نشینی نکند و طرف مقابل را باید محکوم کند.

علی مطهری در گفتگو با انتخاب و در واکنش به انتقادات و هجمه‌هایی که علیه محمدجواد ظریف بعد ازافشای فایل صوتی محرمانهوی صورت گرفته است، گفت: من این فایل را گوش کردم، ولی هیچ انتقادی از جانب آقای ظریف نسبت به شهید سلیمانی ندیدم. ایشان فقط گفتند که در مواردی برخلاف نظر خودم صرفا طبق نظر او عمل می‌کردم.

نایب رئیس مجلس دهم با بیان اینکه برخی به دنبال سوءاستفاده و شیطنت نسبت به فایل صوتی منتشر شده هستند، گفت: من فکر می‌کنم که برخی می‌خواهند از این اتفاق یک بهره‌برداری سیاسی داشته باشند، وگرنه حرف‌های آقای ظریف غیر از مطلبی درباره روسیه محرمانه نبود و باید زودتر از این‌ها به اطلاع مردم می‌رسید.

وی در پاسخ به این پرسش که شیطنت‌های اخیری که حول فایل صوتی منتشر شده صورت گرفته در راستای کدام اهداف است و آیا می‌توان این اقدامات را با توجه به موقعیت زمانی در راستای برنامه‌های انتخاباتی یا یک جریان تخریبی علیه مسیر احیای برجام تصور کنیم، گفت: ممکن است که هدف از این اقدامات هر دو مساله (انتخابات و برجام) باشد. آن‌ها از یک طرف احتمال نامزدی آقای ظریف را که رأی خوبی بین مردم دارد می‌دهند لذا نگران هستند و از طرف دیگر ممکن است بخواهند یک تأثیری در نشست وین داشته باشند و موضع ایران را در این نشست تضعیف کنند و به قول معروف می‌خواهند با یک تیر دو نشان بزنند.

مطهری ادامه داد: مردم باید هوشیار باشند و فریب این حرف‌ها و شیطنت‌ها را نخورند. ما از ابتدای امضای برجام، با این شیطنت‌ها مواجه بوده‌ایم که باعث شد آسیب‌های زیادی به کشور وارد شود. اگر این افراد از ابتدای امضای برجام کارشکنی نمی‌کردند و کشور در اجرای برجام متحد بود، امروز ما وضع بهتری داشتیم. متاسفانه این افراد دوباره به آن روش خودشان بازگشته‌اند.

تبعات انتشار فایل صوتی محرمانه ظریف

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کنید سرانجام این فشار‌ها و درخواست برخی جریان‌های تندروی داخلی برای برکناری یا استعفای اجباری آقای ظریف چه تبعاتی را در پی داشته باشد، تصریح کرد: من فکر می‌کنم که این فایل صوتی منتشر شده نباید تبعاتی داشته باشد و اگر تبعاتی هم به همراه دارد، این تبعات باید مثبت باشد. چراکه در این اتفاق شفافیت رخ داده، چیزی که مورد ادعای مخالفان آقای ظریف است. اتفاقا من فکر می‌کنم که بابت این شفافیت باید به آقای ظریف پاداش داده شود. به نظر من این اتفاق باعث شد تا محبوبیت آقای ظریف بیشتر شود.

وی ادامه داد: من فکر نمی‌کنم که این اتفاق تبعات منفی دارد و منظور کسانی را که این مساله را مطرح می‌کنند متوجه نمی‌شوم. یک اتفاق مثبتی رخ داده است و باید از آقای ظریف تقدیر شود، ولی ظاهرا کسانی می‌خواهند از این اتفاق بهره‌برداری سیاسی و انتخاباتی یا کارشکنی در مسیر نشست وین داشته باشند که این موضوع دیگری است و مردم باید نسبت به این مسائل آگاه باشند و فریب نخورند.

مطهری در پایان تصریح کرد: من اعتقاد دارم که باید از آقای ظریف حمایت شود و آقای روحانی باید به شدت از او حمایت کند و عقب نشینی نکند و طرف مقابل را باید محکوم کند. باید واقعیت مساله برای مردم توضیح داده شود و قصد افرادی که این شیطنت‌ها را می‌کنند برای مردم آشکار شود.

گردآورنده:الهام خلیلی خو#‌سیاست منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

علیرغم آنکه پرداخت تسهیلات کرونا با هدف حمایت از صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده پیش بینی شد اما گزارشها حاکی از آن است که تنها بخشی از متقاضیان به استقبال از این وام رفته و موفق به دریافت آن شدند و عوامل متعددی در کاهش استقبال از وام کرونا اثرگذار بوده است.

1 دقیقه پیش

باشگاه پرسپولیس در خصوص انتخاب اکبریان به عنوان داور شهرآورد تهران بیانیه‌ای را صادر کرد. پیش از این استقلال نیز با انتشار بیانیه ای در خصوص داور دربی 95 نکاتی را ذکر کرده بود.

1 دقیقه پیش

سرمربی آبی پوشان بازی کاملا تهاجمی مقابل پرسپولیس را در دستور کار دارد و از همین رو قصد دارد بازی را با ۳ مهاجم آغاز کند.

1 دقیقه پیش

گوشی‌های موبایل به ابزاری جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده‌اند. گاهی اوقات برخی آنچنان غرق گوشی می‌شوند که گویی هیچ ارتباطی با جهان فیزیکی اطراف خود ندارند. در چنین شرایطی شاید ایده استفاده از «چشم سوم روباتیکی» بتواند کمک کننده باشد.

3 دقیقه پیش

شاید برای شما هم پیش آمده که وقتی مخزن بنزین ماشین خود را پر می‌کنید، بوی بنزین وارد اتاقک ماشین می‌شود و مدت زیادی بوی آن در ماشین باقی می‌ماند.

4 دقیقه پیش

مشهد- بازار رضا مشهد که روزی از شلوغی و فروش خوبی برخوردار بود از زمان شیوع ویروس کرونا با کساد و تعطیلی برخی مغازه ها روبرو شده است.

6 دقیقه پیش

سه گونه از زنجره‌ها هر ۱۳ سال یک‌ بار و ۱۲ گونه نیز هر ۱۷ سال یک‌ بار از زیر زمین بیرون می‌آیند!

9 دقیقه پیش

علیرضا راشکی، مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سیستان وبلوچستان از آغاز بزرگترین رویداد استارتاپی ها در استان خبر داد و گفت: این امر زمینه سرمایه گذاری و توسعه استان را رقم خواهد زد.

11 دقیقه پیش

به تازگی کلیپی در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که زندگی پیرزن تنهایی را در دل کوهستان نشان می دهد در این گزارش به داستان زندگی ناز بی بی پیرزن تنها کوهستان پرداخته ایم.

13 دقیقه پیش

قیمت خودرو، امروز در بازار آزاد نسبت به دیروز با افزایش اندکی همراه است.

یک ربع پیش

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال فهرست بازیکنانش را برای دریافت واکسن اعلام کرده که بخشی از آنها پس از دریافت واکسن مشخص شدند.

یک ربع پیش

با وجود محدودیت‌های ترددی، اما همچنان برخی افراد جریمه‌شدن را می‌پذیرند و قوانین را دور می‌زنند.

یک ربع پیش

مهدی طارمی با درخشش در دیدار دوتیم فوتبال پورتو و فارنسه، مورد توجه رسانه‌های پرتغالی قرار گرفت.

یک ربع پیش

وزیر علوم در پیامی درگذشت علی شیخ‌الاسلامی استاد دانشگاه، نویسنده و پژوهشگر ادبیات را تسلیت گفت.

یک ربع پیش

مهاجم استقلال با گلزنی در دربی می‌تواند برای همیشه نام خود را در تاریخ این باشگاه ثبت کند.

یک ربع پیش

بیشتر...