تلگراف: چیزی به اسم رئیس جمهور میانه رو در ایران وجود ندارد خبرنامه دانشجویان ایران

روزنامه انگلیسی تلگراف در واکنش به انتخابات ایران نوشت: چیزی به عنوان رئیس‌جمهور میانه‌رو در ایران وجود ندارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ روزنامه کیهان در ستون خبر ویژه خود نوشت: به گزارش شبکه دولتی انگلیس، روزنامه تلگراف در مقاله‌ای با عنوان «چیزی به عنوان رئیس‌جمهور میانه‌رو در ایران وجود ندارد»، نوشت: نتیجه این انتخابات تغییر چندانی در سیاست‌های ایران ایجاد نخواهد کرد.

کان کاگلن، سردبیر دفاعی و روابط خارجی تلگراف می‌نویسد: «با در نظر گرفتن سابقه اسفبار رهبران به اصطلاح میانه‌رو ایران، به شدت ساده‌انگارانه خواهد بود اگر باور کنیم که انتخاب مسعود پزشکیان، تهران را به اتخاذ رویکردی کمتر خصمانه‌ در مقابل غرب هدایت خواهد کرد. انتخاب مسعود پزشکیان به حکومت ایران کمک خواهد کرد تصویر میانه‌روتری از خود در جهان ارائه دهد اما در واقع تقریباً هیچ تأثیری بر تندروهایی نخواهد داشت که عملاً کنترل سرنوشت کشور را برعهده ‌دارند. نویسنده این مقاله، خطاب به سیاست‌گذاران دولت‌های غربی نوشت آنها باید در نظر داشته باشند احتمال این که پزشکیان باعث هرگونه تغییر ملموس در رفتار تهران شود، بسیار اندک است.

به گزارش بی‌بی‌سی، خبرگزاری اینترفاکس هم با یوری لیامین، پژوهشگر و کارشناس امور ایران مصاحبه کرده که معتقد است با تغییر رئیس‌جمهور ایران، نباید انتظار تغییر جدی به خصوص در سیاست خارجی را داشت. این تحلیلگر به وعده‌های پزشکیان برای توجه به دیپلماسی و مذاکره برای رفع تحریم‌ها اشاره کرده ‌اما گفته است که با توجه به برگزاری انتخابات آمریکا در شش ماه آینده، این مسئله چندان به موضع پزشکیان و به طور کلی موضع ایران در این موضوع بستگی ندارد.

سردبیر بین‌الملل شبکه خبری اسکای انگلیس هم تغییر در سیاست‌های هسته‌ای ایران را بعید دانسته و نوشت: این مسئله تا حد زیادی به این موضوع بستگی خواهد داشت که آیا دونالد ترامپ به کاخ سفید برمی‌گردد یا نه. ممکن است رئیس‌جمهور آینده ایران لحنی آشتی‌جویانه‌تر در قبال غرب در پیش بگیرد اما احتمال بازگشت به مذاکرات هسته‌ای بسیار کم است.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در پی انتشار مطلبی در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو، پیگیری‌ها و بررسی‌های خبرگزاری ایسنا نشان می‌دهد که قیمت‌ محصولات این شرکت منطبق با آخرین قیمت‌های مصوب شورای رقابت است.

6 ساعت پیش

حکم نهایی پرونده شرکت «مدیران خودرو» درباره غیر استاندارد بودن قطعه اکسل عقب خودروی ایکس ۵۵ تولیدی این شرکت ۳۱ اردیبهشت اعلام می‌شود.

5 ساعت پیش

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌های خودرو گفت: حادثه‌ای که چندی پیش دررابطه با مونتاژی‌های ام‌وی‌امx۵۵ اتفاق افتاد، بازار خودروهای چینی را هم خراب کرده است.

6 ساعت پیش

رئیس پلیس راهور فراجا اعلام کرد که علیرغم قطعی شدن نرخ‌های جدید جرائم رانندگی، زمان قطعی اجرای آن هنوز مشخص نشده است.

5 ساعت پیش

در روزهای اخیر نام خودروهای وارداتی به صورت غیررسمی در محافل خودرویی مطرح می شود. خودرو سئات یکی از این خودروها است که قرار است در دور جدید واردات خودرو چرخ هایش خیابان های ما را لمس کند. مدلی از سئات که برای عرضه در ایران در نظر گرفته شده خودرو سئات ایبیزا است. یک خودرو هاچبک که با همکاری فولکس واگن ساخته شده است.

6 ساعت پیش

جدیدترین محصول ایران خودرو، یک هاچبک چهاردر با کد مدل TF21 است. ظاهرا طراحی این خودرو، برگرفته از تولیدات چینی نیست و توسط مهندسان داخلی به اتمام رسید است. براساس اطلاعات موجود، TF21 در تابستان سال آینده تولید انبوه خواهد شد.

5 ساعت پیش

وزیر صمت بیان کرد: آنچه که وزارت صمت دنبال می‌کند این است که زمینه را برای تامین نیاز فراهم کند؛ حال نیاز چه بخواهد از داخل تأمین شود، چه از خارج.

5 ساعت پیش

فشار افکار عمومی در هفته های اخیر برای تمدید قرارداد مهدی قایدی باشگاه را به تکاپو واداشت.

5 ساعت پیش

در نمای روبرو، وفاداری سازنده به نسخه‌ی مشهور ۱۹۵۷ دیده می‌شود و با این هدف، چراغ‌های نسبتا کوچک دایره‌ای همراه با جلوپنجره‌ی دوگانه که فضای باریکی برای عبور هوا دارد، در آخرین مدل فیات 500 دیده می‌شود.

5 ساعت پیش

بیشتر...