خبرگزاری تسنیم |
6 روز پیش

شهرداری شیراز برای تکمیل پروژه های نیمه تمام همت کند اخبار فارس اخبار استانها تسنیم Tasnim


شهرداری شیراز برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام همت کند

گروه استان‌ها_ رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز گفت: انتظار و توقع از شهرداری برای اجرای پروژه‌های عمرانی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام یک توقع زیاد نیست بلکه کافی است شهرداری همت کند.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازشیراز، پنجاه‌ونهمین صحن علنی شورای شهر شیراز با 3 نطق پیش از دستور و 24 دستورکار عصر امروز برگزار شد. در نطق پیش از دستور آقایان علیرضا اسکندری؛ محمدحسن اسدی و محمدرضا هاجری به بیان برخی از موارد مرتبط با شهر پرداختند.

علیرضا اسکندری، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز در نطق خود با بیان اینکه شهر با شناسایی نیازها و از همه مهمتر پاسخگویی به آنها می‌تواند مسیر پیشرفت همه جانبه را در پییش  بگیرد  و رضایت شهروندان را کسب کند، اظهارداشت: مسیری که طبق وظایف ذاتی شورا تحت عنوان مسیر ریل‌گذاری شده برای شهرداری تعریف می‌شود اما الزام مدیریت شهری حرکت پر شتاب بدون وقفه و عذر و بهانه در این مسیر است‌.  

وی گفت: شهردار شیراز در اواخر هفته گذشته اجرای پروژه تقاطع جام جم را در تعطیلات رسمی شورا و بدون اطلاع‌رسانی قبلی شروع کرده تا نشان دهد انتظار و توقع از شهرداری برای اجرای پروژه‌های عمرانی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام یک توقع زیاد نیست بلکه کافی است شهرداری همت کند تا بتوان در همان روز ماشین‌آلات را در مسیر پروژه آماده کار دید.

اسکندری با بیان اینکه ساماندهی ترافیک در شهر شیراز همواره به عنوان یکی از اولویت‌های برنامه‌ریزی توسعه‌ای در این کلان شهر بوده است، افزود: تکمیل رینگ‌های ترافیکی و ساخت تقاطعات مورد نیاز براساس طرح‌های کلان ترافیکی به عنوان رویکرد اصلی در کمیسیون عمران براساس همین برنامه‌ریزی دنبال می‌شود و با توجه به اهمیت ایمنی در تردد، زیرساخت‌ها برای بهبود آسفالت معابر، پرهیز از سرریز شدن ترافیک در محدوده مرکزی کلان شهر شیراز ضرورت اجرای پروژه‌های عمرانی و زیر ساختی را گوشزد می‌کند.

وی عنوان کرد: در کمیسیون عمران با 60 مصوبه تکمیل بزرگراه شهید سلیمانی، اجرای تقاطع جام جم، تکمیل تقاطع مدافعان سلامت، اجرای تقاطع نواب صفوی، تعریف مسیرهای دسترسی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) و زیر گذر خیابان حضرتی و بزرگراه سردار شهید استوار  به عنوان تکالیف شهرداری دنبال می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز تصریح کرد: بزرگراره شهید استوار رینگ پیرامونی شرق شیراز را حدفاصل بزرگراه خلیج فارس  و بلوار رسول اعظم ( ص ) با عبور از بلوار ولایت، بلوار اتحاد، بلوار تخت جمشید و پل رودخانه‌ای تکمیل می‌کند اهمیت این بلوار به کاهش بار ترافیکی کمک می‌کند اما در مسیر تملک معطل مانده است و نیازمند رفع این معضل همیشگی در مسیر پروژه‌های شهری است تا با بهره‌برداری و تکمیل این رینگ ترافیکی در شهر شیراز از ساخت تقاطع برای رفع ترافیک جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به مطالبه مردم برای آسفالت معابر گفت: متاسفانه هیچ برنامه‌ای جهت تامین قیر صورت نگرفته تا پایان اردیبهشت لکه‌گیری و روکش آسفالت معابر خاکی انجام شود‌.

عضو شورای شهر شیراز در ادامه گفت: اجرای طرح تقاطع غیر همسطح نواب صفوی در شریان مهم کمربندی جنوبی شیراز چند سالی در بلاتکلیفی و تغییر طرح اجرایی نشده بود با بازنگری در این دوره در کمیسیون عمران مصوب شد، اکنون احداث این تقاطع می‌تواند بخشی از تصادفات را کاهش دهد و جزء پروژه‌های ستاره‌دار باشد اما با وجود داشتن مجوز شورای ترافیک وعده آغاز عملیات عمرانی در اردیبهشت ماه خبری از آن نیست‌.

وی با بیان اینکه دیگر پروژه ستاره‌دار تعریض محور گویم است که با اهمیت عدم ایجاد گره ترافیکی و قرار گرفتن در مسیر رسیدن آزاد راه شیراز اصفهان به کلان شهر شیراز در دستور کار شهرداری بوده است، افزود: با بازنگری طرح توسعه کمیسیون عمران بخش قابل توجهی از تملک‌ها کاهش یافت و عملاًً مسیر برای اجرای این پروژه بسیار آسانتر شد و تنها عزم جدی شهرداری را می‌خواهد.

اسکندری در پایان عنوان کرد: بزرگراه شهید سلیمانی که آقای شهردار از فعال بودن در هشت جبهه صحبت کرده اکنون برخیاخباراز عدم تزریق نقدینگی و غیر فعال شدن این بخش‌ها خبر می‌دهد، که باید پرسید علت چیست؟

محمد حسن اسدی، رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز نیز در نطق خود به شرایط کنونی اقتصاد اشاره و طرح اصلاح یارانه‌های دولت را تایید کرد و گفت: دست به کار شدن دولت برای اصلاحات اقتصادی پسندیده و ستودنی است و این کار دولت حمایت از خانوارها و اعطای درآمد حاصل از آن بر مردم است.

وی با بیان اینکه دولت ریسک بزرگی و هزینه زیادی برای خودش ایجاد کرد بنابراین برای تحقق این کار بزرگ همه مردم بایستی همراهی کنند تا شاهد اجرای درست و کامل آن باشیم، افزود: در این 10 روز به نظر می‌رسد مردم ایران همراهی بسیار خوبی داشتند که در ادامه انتظار و تقاضا از دولت این است که از اقشار کم درآمد و متوسط حمایت کند و البته برابر الزامات قانون بودجه 1401 کسری بودجه را نیز جبران کند.

اسدی تصریح کرد: امیدوارم تصمیم دولت در اجرای سیاست‌های بلند مدت اقتصادی باشد و این قدم یکی از قدم‌های اساسی برای تحقق اصلاحات بزرگ و جراحی اقتصادی باشد.

وی با بیان اینکه شهر شیراز به عنوان قطب گردشگری و توریستی نیاز به ایجاد مراکز اقامتی متعدد دارد، گفت: در رابطه با تحقق این امر نیاز به ایجاد تسهیلات توسط دولت و مدیریت شهری و تامین و ایجاد پارکینگ‌های لازم در جاهای مختلف شهر از جمله مراکز زیارتی اقامتی و سیاحتی است‌.

محمدرضا هاجری، عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز در نطق پیش از دستور خود با اشاره به توافق هیئت‌امنایی شدن چهار بنای تاریخی تخت جمشید، پاسارگاد، سعدی و حافظیه گفت: بر این اساس بودجه‌ای برای حفظ و گسترش اماکن تاریخی اختصاص می‌یابد که حضور رئیس شورای شهر و شهردار شیراز در هیئت اُمنای بنای سعدیه و حافظیه لازم و ضروری است.

رئیس شورای شهر شیراز: عدم استیضاح شهردار منوط به آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های بزرگ‌مقیاس است
انتقاد عضو شورای شهر شیراز از عدم اجرای کیف پول الکترونیک/ رد 6 مناقصه شائبه منفعت‌طلبی را تقویت می‌کند
مطالبه شورای شهر شیراز برای ارائه گزارش نوروزی از سوی شهرداری/ مشکلات فرهنگی برای سال آینده برطرف شود

وی با بیان اینکه حفظ و صیانت از فضای سبز شهری به ویژه باغات باید همراه با عدالت باشد، افزود: مردم از بی‌عدالتی رنج می‌برند، نمی‌توان به بهانه بیمارستان و هتل‌سازی خصوصی در فضای سبز باغی شیراز سهل و آسان گرفت اما نوادگان و فرزندان و وارثین باغات نتوانند در باغ‌های خود یک آلونک برای بیل و کلنگ خود داشته باشند.

هاجری افزود: ساخت هتل، بیمارستان خصوصی در حوزه باغات با دریافت درآمدهای نجومی و برای از ما بهتران است نه فقرا و نیازمندان، این موضوع چگونه با عدالت همخوانی دارد؟ برای صیانت و حفظ باغات و رعایت عدالت و انصاف و تمکین از حق و حقوق باغداران آباء و اجدادی، فکری اساسی و اصولی کرد.

انتهای پیام/424 /ی#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه ۹ شهرستان گیلان آبی کرونایی است، گفت: گیلان سبز در حال آبی شدن است.

5 ساعت پیش

رئیس جمهور با بیان این‌که قرار است در کشور تصمیم‌های سختی بگیریم، گفت: شاید برخی موافق نباشند اما این نگاه نقادانه ما را به افق روشنی که پیش‌روی اقتصاد است رهنمود می‌کند.

6 ساعت پیش

یک ژنرال رژیم صهیونیستی در مورد وقوع انتفاضه سوم در اراضی فلسطین در سایه تشدید تنش های اخیر هشدار داد.

6 ساعت پیش

رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور قانون «جهش تولید دانش بنیان» را برای اجرا ابلاغ کرد.

6 ساعت پیش

امام حسن مجتبى (ع) یکی از شرایط استجابت دعا را تلاش بندگان برای جلب رضایت خدا عنوان می‌کنند.

6 ساعت پیش

مهلت ثبت نام حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱ تا پایان خردادماه تمدید شد.

6 ساعت پیش

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام ویدیوئی به آیین پایانی رویداد سینما حماسه، شهدا را بزرگترین حماسه آفرینان تاریخ توصیف کرد و گفت: هنر حماسه از سرمایه های بزرگ این سرزمین است و امروز نیازمند روح حماسه در سینما، تئاتر، موسیقی، کتاب و همه بخش های فرهنگی و هنری هستیم.

6 ساعت پیش

بلومبرگ طی گزارشی از رشد قابل توجه هزینه‌های تولید گوشت در دنیا نوشت: بسیاری از دامداران که از همه طرف ضربه خورده‌اند مجبور شده‌اند دام‌های خود را بفروشند که درنتیجه آن تولید گوشت در کوتاه‌مدت کاهش و قیمت‌ها افزایش خواهد یافت.

6 ساعت پیش

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه، ۳۱ اردیبهشت‌ماه) با ۱۵ هزار و ۲۸۶ ‌واحد کاهش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۷۹‌ هزار واحدی قرار گرفت.

6 ساعت پیش

بیشتر...