اکونا پرس |
۱ هفته پیش

با ظهور کرونا پدیده انسانگرایی جانشین قدرت سخت می شود

با ظهور کرونا پدیده انسانگرایی جانشین قدرت سخت می شود

همایش کرونا و ورزش توسط کمیسیون فرهنگی کمیته ملی المپیک و با حضور دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک؛حجت الاسلام نقویان رئیس کمیسیون فرهنگی، مجید کیهانی عضو هیأت اجرایی و منتقمی مشاور رئیس، فرخی رئیس حراست کمیته ملی المپیک و جمعی از معاونین،روسای فدراسیون ها،مدیران و مسئولان فرهنگی ورزشی و غیر ورزشی صبح امروز در سالن استاد فارسی برگزار شد.

با ظهور کرونا پدیده انسانگرایی جانشین قدرت سخت می شود
به گزارشاکونا پرس،

دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملیالمپیکدر ابتدای این همایش به بیان توضیحاتی در خصوص پیامدهای مثبت و منفی شیوع کرونا پرداخت.
وی با بیان اینکه کرونا باعث تقویت همگرایی ملی و همزاد پنداری درجامعهشده است گفت: پدیده منحوس کرونا ضمن خلق گفتمانی جدید در جوامع، همه قدرت ها در سطح منطقه ای و جهانی را به چالش کشیده است، کاری که در توان هیچ قدرتی نبود.
رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به مجاهدت مدافعان سلامت گفت: شیوع این ویروس، نگاه و ذهنیت اجتماعی را در خصوصسلامتتقویت کرد.سبک زندگیدر کشور و منطقه دستخوش تغییر شده است و به نظر می رسد ضمن حرکت به سمت آشتی جهانی، کرونا باعث کاهش قدرت حاکمان مستبد خواهد شد.
وی استیصال قدرت های بزرگ در مقابل کرونا را از نشانه های عدالت خداوندی عنوان کرد و ابراز داشت با ظهور کرونا، پدیده انسانگرایی جانشین قدرت سخت می شود.   
دکتر صالحی امیری در ادامه افزود: از نکات مثبت کرونا این است که شیوع اینویروسبه ما آموخت از سکوی قهرمانی به سکوی پهلوانی فکر کنیم چراکه مقصد اصلی، فضیلت و مرام پهلوانی است.
وی با بیان این موضوع که علی‌رغم تهدیدهای جدی که کرونا داشت ما با فرصت های خوبی مواجه شدیم گفت: در عرصه ورزش هم با چند پدیده جدی طرف هستیم. همه رویدادهای ورزشی که طی قرن گذشته از جایگاه بالایی در بین اهالی ورزش برخوردار بود دستخوش تغییر شده است که نمونه بارز آن تغییر در تاریخ برگزاریبازی های المپیک2020 بود.
افزایش خطرات زیست محیطی،رشدفناوری های نوین، احیای با هم بودن و با هم زیستن، تغییر سبک عبادت، گسترش پدیده شوم فقر، گسترش شکاف طبقاتی و حاشیه نشینی، تأثیر منفی بر مشاغل، کاهش توریست فرهنگی و اقتصادی، اختلالات جسمی و تغییر سفرهخانوادهها از پیامدهای فرهنگی، روانی، اقتصادی، سیاسی، مذهبی و فقهی بود که به گفته دکتر صالحی امیری در بستر زمانی کوتاه مدت با پیامدهای منفی و در بستر زمانی بلند مدت با پیامدهای مثبت آن مواجه خواهیم بود.
دکتر مهرداد عربستانی رئیس انجمن انسان شناسی و عضو هیأت علمی گروه انسان شناسیدانشگاه تهراناز دیگر سخنرانان این همایش بود که با بیان توضیحاتی، تأثیرات کرونا در ورزش را از سه منظر سلامت، رویدادهای ورزشی وصنعتورزش مورد بحث قرار داد.
همچنین دکتر داریوش رحمانیانعضو هیئت علمیگروه تاریخ دانشگاه تهران و مدیر مسئول نشریه مردم نامه به خصوص مبحث تاریخ کرونا و دکتر حسین مجتهدی رئیس مرکز خدمات روان شناختی سیاووشان و عضو گروه روان‌شناسیفرهنگستان زبان و ادب فارسیکرونا را از منظر روان پژوهی مورد بررسی قرار دادند.

سپس جلسه بصورتپرسش و پاسخادامه و خاتمه یافت.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، تغییر نگاه مردم به سرمایه‌دار و کارآفرین به عنوان خدمتگزاران جامعه را از جمله رسالت‌های…

حسن تفتیان دونده دوی 100 متر ایران و دارنده جواز حضور در مسابقات المپیک توکیو، تمرینات بدنسازی خود را در آکادمی ملی…#‌اخبار
منبع: اکونا پرس


تبلیغات

مطالب مرتبط

مشهد- دبیر یازدهمین دوره جشنواره شعر رضوی به زبان عربی گفت: خوشبختانه این جشنواره مورد توجه شاعران قرار گرفته و هر ساله و به صورت مستمر شرکت کنندگانی از خارج ایران داریم.

9 ساعت پیش

رئیس جمهوری ونزوئلا حمله به خط لوله گازی کمپانی نفت و گاز دولتی "پترولئوس دو ونزوئلا" را که باعث آتش سوزی گسترده در تاسیسات آن در ایالت آنسوآتگی در شمال شرق این کشور شد، محکوم کرد.

9 ساعت پیش

مدیرکل گمرک ایلام گفت: در سال جاری ۷۹۲ هزار تن کالا از مرز مهران به عراق صادر شده است.

9 ساعت پیش

یک رسانه عرب زبان نوشت که اگر رئیس جمهوری پیشین آمریکا در پرونده‌های قضایی مطرح شده علیه او محکوم نشود، ممکن است که بار دیگر به کاخ سفید بازگردد اما با این وجود؛ حکام عرب به شدت از پیروی از دیکته‌های او حتی در آخرین لحظات حضورش در کاخ سفید پشیمان هستند.

9 ساعت پیش

رییس مرکز مدیریت سوانح و فوریت های پزشکی رفسنجان گفت: در پی دو حادثه رانندگی در محورهای رفسنجان متاسفانه دو نفر جان خود را از دست دادند و سه نفر مجروح شدند.

9 ساعت پیش

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اعلام خطر و هشدار نسبت به بروز موج چهارم کرونا در مناطق جنوب استان فارس گفت: افزایش میزان مراجعه کنندگان افراد مشکوک کرونایی طی روزهای گذشته امکان دارد وضعیت این مناطق را برای روزهای آینده دچار چالش جدی کند.

9 ساعت پیش

مت رایان سنگربان استرالیایی برایتون با قراردادی تا پایان فصل به آرسنال ملحق شد.

9 ساعت پیش

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: در سال جاری مورد قطعی مبنی بر ابتلای حیات وحش و پرندگان مهاجر حاضر در زیستگاه های آبی استان به بیماری های آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و کرونا دیده نشده است.

9 ساعت پیش

علیرضا سلیمی خراشاد از انجام حدود 55 هزار تست مولکولی تشخیص کرونا در مجموع آزمایشگاه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از افراد مشکوک به این بیماری خبر داد.

10 ساعت پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام والم

10 ساعت پیش

عبدالحسین سجادی گفت: از ابتدای امسال 103 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های سیستان و بلوچستان زندان آزاد شدند.

10 ساعت پیش

مهدی ترابی در آستانه بازگشت به تیم فوتبال پرسپولیس قرار گرفته اما در این راه موانعی هم وجود دارد.

10 ساعت پیش

رئیسی گفت: امسال ٢٢ بهمن به شکلی برگزار می‌شود که افراد تجمع نداشته باشند و این مراسم با موتوری یا خودروهای شخصی است.

10 ساعت پیش

کاپیتان سابق پرسپولیس در پایان بازی با استقلال پیراهن این تیم را درخواست کرد.

10 ساعت پیش

متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه، در مورد وضعیت بیماری مهرداد میناوند، توضیحاتی ارائه داد.

10 ساعت پیش