فوتبالی |
1 ماه پیش

۱۰ نکته از بازی استقلال سپاهان افتتاحیه پرتغالی با رنگ زرد فوتبالی

۱۰ نکته از بازی استقلال - سپاهان؛ افتتاحیه پرتغالی با رنگ زرد!

۱۰ نکته از بازی استقلال - سپاهان؛ افتتاحیه پرتغالی با رنگ زرد!

پایگاه خبری فوتبالی- یک: حتی اگر نتیجه بازی افتتاحیه لیگ برتر برعکس هم بود برای قضاوت در مورداستقلالساپینتو وسپاهانمورایس باید چند هفته صبر کنیم. وقتی کل کادر فنی دو تیم تغییر کرده اند هر نتیجه ای که در هفته های اول به دست می آید قطعا نمی تواند ملاک سنجش باشد.

دو-ولی چیزی که در اولین بازی استقلال به شدت توی ذوق می زد ترکیب اولیه این تیم بود. در هفته های آخر فصل قبل هم مجیدی به طور همزمان از جلالی و سلمانی استفاده می کرد، دو بازیکنی که نشان دادند استفاده همزمان از آنها قابلیتهایشان را به شدت کاهش می دهد . مخصوصا وقتی از سلمانی در پست وینگر استفاده می شود انگار فوتبالش کشته می شود.

سه-مورد بعدی در ترکیب استقلال حضور توأمانروزبه چشمیوسیلوادر قلب خط دفاعی بود. سیلوا وقتی از مرکز خط دفاعی به کناره ها می رود قدرت رهبری اش به شدت کاهش پیدا می کند و البته کند هم می شود.

چهار-فوتبال سپاهان بر یک نکته ساده استوار بود: جمع شدن در زمین خودی و کوچک کردن فضاها و سپس استفاده از ضدحملات سرعتی از کناره ها که به خوبی از پس آن برآمدند . در واقع چیزی که تخصص استقلال مجیدی بود را مورایس علیه استقلال به کار برد.

پنج-درپرسپولیسایرادی که به رامین رضاییان گرفته می شد خالی بودن فضای پشت سرش بود، شاید به همین دلیل ساپینتو سلمانی را در آن نقطه بازی داد، اما عقب بازی کردن سپاهان این نقطه ضعف رامین را کشت و استفاده از سرعت اضافه شدن رضاییان و گامهای بلندش باعث زدن گل دوم توسط او شد.

شش-استقلال بسیار تیم پرمهره ایست اما این تیم شلخته و شلوغ بسته شده و در برخی پستها بالانس نیست. مأموریت مهم ساپینتو خلوت کردن این تیم به خصوص در خط حمله است که باعث می شود تیم تمرکز بهتری داشته باشد. 

هفت-نکته ای که در سپاهان خیلی به چشم می آمد نظم خطوط سه گانه این تیم بود. از آن درهم ریختگی تیم محرم خبری نبود و این تیم به خصوص در خط دفاع هم سختگیر بازی می کرد هم بدون اشتباه. 

هشت-مشکلی که در این چند سال و به خصوص در فصل قبل سپاهان داشت عملکردنوسانی این تیم در طول فصل بود. هر جا که سپاهان لازم بود ببرد و خود را تثبیت کند همانجا وا می داد ، باید ببینیم مورایس می تواند این معضل بزرگ سپاهانیها را حل کند یا نه. زمان نشان خواهد داد.

نه-تابوی نباختنهای استقلال باید یک جا شکسته می شد که بالاخره این رکورد به دست خود سپاهان شکسته شد تا بار روانی آن از دوش استقلالیها برداشته شود. 

۱۰-در هفته های آتی انتظار می رود با حضورمحمد محبی،کاوه رضاییو مهدی قایدی وصالح حردانیدر ترکیب استقلال به تیم خیلی خیلی بهتری تبدیل شود، اما مشکل اصلی آنجاست که آنها یا با تیم کم تمرین کرده اند یا تازه اضافه شده اند و زمان می برد تا در استقلال جا بیافتند. 

پی نوشت۱: بازنده بزرگ هفته اول لیگ برتر برگزارکنندگان بودند که بخاطر الزامات فیفا مبنی بر حضور بانوان در ورزشگاه ، آقایان را هم از حضور در ورزشگاهها محروم کردند تا افتتاحیه لیگ سوت و کور برگزار شود. ماجرایی که در هفته دوم هم ادامه خواهد داشت.

پی نوشت ۲: صدا و سیما خطاب به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و باشگاه استقلال می گوید حق پخش را نمی دهیم که هیچ، اجازه نمی دهیم از تبلیغات محیطی خودتان هم استفاده کنید. پاسخ محکم و قاطع صدا و سیما به درخواست منطقی باشگاه استقلال! 

پیمان خنافری/ پایگاه خبری فوتبالی#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: فوتبالی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گزارشی از عملکرد تیم ملی هلند در رقابت های لیگ ملت های اروپا در دور گروهی و صعود به جمع چهار تیم پایانی

13 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی - بارسلونا در ماه های اخیر با فعال سازی اهرم های اقتصادی توانست از بحران مالی خود عبور کند.به گزارش فوتبالی، خوان لاپورتا با فروش برخی از درآمدهای بارسلونا در آینده توانست شرایط مالی تیمش را به ثبات برساند. ناصر الخلیفی مدیر پی اس,خوان لاپورتا,بارسلونا,پاری سن ژرمن

17 ساعت پیش

کلیپ صفحه رسمی باشگاه اینتر از برترین حرکات پالاسیو ستاره سابق و آرژانتینی این تیم

13 ساعت پیش

تمرینات آماده سازی بازیکنان رئال مادرید و بازگشت کریم بنزما به تمرینات این تیم

2 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- یکی ازاتفاقات ویژه اردوی تیم ملی برای پرسپولیسی‌ها، بازگشت وحید امیری به شرایط بازی بود.به گزارش فوتبالی، امیری که بعد از مصدومیت و انجام عمل جراحی دیسککمر،  بیش از 4 ماه دور از میادین بود و تمریناتش را زیر نظر کادر پزشکی پرسپولی,وحید امیری,تیم ملی ایران

16 ساعت پیش

   مروری بر اخبار کوتاه جهان ورزش در 6 مهر 1401   

13 ساعت پیش

ویدئوهای جذاب ورزشی و فوتبالی هر روز همینجا | خیبر خرم آباد,استقلال خوزستان,لیگ یک,خلاصه بازی

13 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- فیروز کریمی به عنوان سرمربی جدید صنعت نفت آبادان انتخاب شد.به گزارش فوتبالی، بعد از جدایی رضا پرکاس از صنعت نفت، گفته می‌شد که وینفرد شفر گزینه اصلی مدیران باشگاه آبادانی است و حتی صحبتهایی درباره توافق ابتدایی این باشگاه با سرمر,فیروز کریمی,صنعت نفت آبادان

16 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- چرا نام علیرضا فغانی، در لیست داوران بین‌المللی ایران برای سال آینده دیده نمی‌شود؟به گزارش فوتبالی، فهرست نهایی لیست داوران بین‌المللی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی آقایان و بانوان در سال 2023 فیفا مشخص شد که در لیست داوران آقایا,علیرضا فغانی,کمیته داوران,خداداد افشاریان,پیشنهاد سردبیر

15 ساعت پیش

بیشتر...