خودروتک |
۱ هفته پیش

کاهش 10 میلیونی قیمت خودرو با این روش

کاهش 10 میلیونی قیمت خودرو با این روش

گزارش‌ها از بازار خودرو نشان می‌دهد چهار خودرو بیشترین افت قیمت دو ماه گذشته را ثبت کرده‌اند، چهار خودرویی که از فرایند قرعه‌کشی خودروسازان خارج شده‌اند!

به گزارشخودروتکبه نقل از تجارت‌نیوز، مدت‌هاست که مردم برای خرید خودروی صفر تنها دو راهکار دارند، یا برنده شدن در قرعه‌کشی‌هایایرانخودر وسایپایا خریدن خودروی صفر از افراد برنده شده با دو برابر قیمت!

اما حالا مدتی است که سایپا خودروهای کوییک، ساینا، شاهین و وانت پراید را بدون قرعه‌کشی می‌فروشد و صرف ثبت‌نام در سایت این کارخانه کافی است. نتیجه حذف قرعه‌کشی درباره این خودروها جالب است، قیمت همه آنها در بازار آزاد ارزان‌تر شده است.

به عبارتی، حذف قرعه‌کشی، باعث کاهشقیمتخودرودر بازارآزاد شده‌است. چراکه هر کدام از متقاضیان خرید این چند خودرو، بدون طی کردن مراحل قبلی می‌توانند صاحب خودرویی با قیمت کارخانه شوند. قیمتی که با بازار آزاد هم چندان تفاوتی ندارد.

پیش از این هم بارها به روند قرعه‌کشی خودرو انتقادات زیادی وارد شده بود. مهم‌ترین انتقاد این بود که با این روش، خودرو به مصرف‌کننده واقعی نمی‌رسد و اکثرا دلالان با روش‌های مختلف در فرایند قرعه‌کشی ثبت‌نام می‌کنند و برنده می‌شوند و خودروی خود را با اختلاف بسیار زیاد با قیمت کارخانه، در بازار آزاد می‌فروشند.

این مساله هم به دلالی در بازار دامن می‌زند و هم به افزایش بیشتر قیمت خودرو.

افت ۱۰ میلیونی قیمت با حذف قرعه‌کشی

فردایاقتصاددر گزارشی با اشاره به این موضوع نوشت: کوییک که تاکنون طی دو مرحله بدون قرعه‌کشی عرضه شده بیشترین افت قیمت را با کاهش حدودا ۱۰ میلیون تومانی (۴.۳ درصد) تجربه کرده است. قیمت شاهین سایپا هم از دو به دو دلیل ارزانتر شده است، یکی خروج از فرآیند قرعه‌کشی و دوم به دلیل عرضه احتمالی در بورس کالا.

به همین دلیل به نظر می‌رسد که حذف فرایند قرعه‌کشی و امکان خرید راحت‌تر خودرو ، سبب کاهش قیمت آن می‌شود.

نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که پیش از این وزیر صمت وعده داده بود که فرایند قرعه‌کشی درباره همه خودروها حذف می‌شود.

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت،معدن و تجارتهم این وعده را تکرار کرده و گفته با افزایش تولید خودرو، تا پایان شهریور ماه تعداد دیگری از خودروها از فرایند قرعه‌کشی حذف می‌شود و تا پایان سال هم می‌توان گفت تمام خودروها قابلیت واگذاری بدون قرعه‌کشی را خواهند داشت.

بر این اساس اگر بتوان گفت که حذف فرایند قرعه‌کشی، یکی از مهم‌ترین علت‌های کاهش چند میلیونیقیمت خودرواست، باید انتظار داشت که تا شهریور ماه قیمت تعداد دیگری از خودروها ارزانتر شود.

 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت:اگر سری به دفتر ازدواج و طلاق بزنید و یک کار پژوهشی کنید به بحث طلاق‌های صوری می رسیدیم گفته شده است حدود ۳۰ درصد طلاقها صوری است. از کجا به این نتیجه رسیدند از اینجای که طبق گفته مسوولان دفاتر همان افرادی که طلاق می گیرند بلافاصله درخواست صیغه ۹۹ ساله می کند تا به زندگیشان ادامه دهند؛ طلاق می گیرند تا طلاقنامه ارائه کرده و زن حقوق پدر فوت شده را بگیرد.

5 ساعت پیش

جذب بازیکن در روزهایی که استقلال هنوز سرمربی خود را انتخاب نکرده بود، چالش بزرگی را برای «ریکاردو ساپینتو» به وجود آورده و مرد پرتغالی برای خالی کردن فهرست تیمش و گنجاندن بازیکنان جدید، باید تصمیم سختی بگیرد.

5 ساعت پیش

 التهاب بخش مهمی از روند بهبودی بدن است. اما هنگامی که ادامه یابد، می‌تواند به طیف گسترده‌ای از بیماری‌های پیچیده از جمله دیابت نوع ۲، بیماری قلبی و بیماری‌های خودایمنی منجر شود.

5 ساعت پیش

نور نیوز نوشت: در جلسه فوق‌العاده بعد از ظهر امروز دوشنبه‌ شورای عالی امنیت ملی که به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل شد، گزارش مبسوطی از سوی علی باقری مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در خصوص گفتگوهای مرتبط با رفع تحریم‌ها به اعضاء شورا ارائه شد.

6 ساعت پیش

رئیس جمهور در جریان فرایند نظارت ستادی بر فعالیت وزارتخانه‌های دولت، امروز دوشنبه در دومین جلسه، به وزارت جهاد کشاورزی رفت و در جمع مدیران ارشد این وزارتخانه حضور یافت.

6 ساعت پیش

انتخاب بالش برای خواب هر شب یک کار بسیار مهم است. شاید متوجه آن نشوید ، اما نوع بالشی که انتخاب می کنید و نحوه مراقبت از آن بر کیفیت خواب و سلامت کلی شما تأثیر خواهد گذاشت.

5 ساعت پیش

روزنامه معاریو اعتراف کرد براساس ارزیابی کمیته مالی کنست، مشخص شد جبهه داخلی اسرائیل حدود ۳۰۰ میلیون شیکل (بیش از ۹۲ میلیون دلار) در جنگ ۳ روزه زیان دیده است.

6 ساعت پیش

باوجود اینکه وزارت نیرو گفته بود مشکل آب شهرکرد تا دو روز دیگر حل می‌شود اما حجم گل و لای چشمه کوهرنگ تقریبا دو برابر شده و فعلا قابل تصفیه نیست. حالا وزارت نیرو در تلاش است تا آب چاه‌ها را به خطوط لوله آب شهرکرد وصل کند تا مشکل مردم حل شود.

4 ساعت پیش

احمد صادقی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر هیچ کس پوشیده نیست که ما بدون استفاده از توان مردمی و ظرفیت تشکل های مردم نهاد توان رویارویی با بحران ها را نداریم لذا باید هر چه بیشتر جایگاه این تشکل ها را در اسناد با لادستی تبیین کنیم و مشکلات و موانع را از سر راه آنان برداریم‌‌.

4 ساعت پیش

بیشتر...