خبرگزاری تسنیم |
2 روز پیش

بزغاله های قاچاق توسط قاچاقچیان خارجی در آب رها شدند اخبار جزایر خلیج فارس اخبار استانها تسنیم Tasnim


بزغاله‌های قاچاق توسط قاچاقچیان خارجی در آب رها شدند

رئیس اداره تعزیرات حکومتی قشم از دستگیری قاچاقچیان خارجی که اقدام به رهاسازی چندین دام سبک قاچاق در دریا کرده بودند خبر داد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازقشم، وحید ترکاشوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اخبار منتشره در ساعات گذشته در رابطه با این اقدام قاچاقچیان دام سبک اظهار داشت: دو قاچاقچی که از اتباع خارجی هستند در این راستا دستگیر شده‌اند.

وی گفت: این افراد در پی تعقیب یگان‌های دریایی با هدف پاک و کم کردن اثرات جرم خود اقدام به رهاسازی 30 راس دام سبک در آبهای جنوبی قشم کرده بودند.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی قشم اضافه کرد: هر چند با تلاش ماموران حاضر در صحنه این تعداد دام زنده از دریا گرفته و تحویل ماموران شدند اما این کار بی‌رحمانه افراد دستگیر شده می‌تواند در کنار اقدام به قاچاق آنها، مورد بررسی و ارزیابی قضایی قرار گیرد.

در یک دهه اخیر به واسطه تفاوت قیمت فرآورده‌های گوشتی و نوسانات ارزی اقلامی همانند دام زنده به یکی از اقلام مورد انتخاب برای قاچاقچیان مبدل شده است.

76 میلیارد ریال کالا قاچاق از 3 شناور در استان بوشهر کشف شد
150 هزار لیتر سوخت قاچاق در میناب کشف شد
لندکروزر 35 میلیارد ریالی قاچاق در صدرا کشف شد

دام‌ها از سواحل جنوبی و حتی مناطق مرکزی‌تر خریداری و توسط شناورهای سبک به کشورهای جنوبی خلیج فارس منتقل می‌شود.

در این میان قاچاق دام مولد و زاینده سبب نگرانی کارشناسان این حوزه به دلیل تضعیف زاد و ولد دام سبک در سال‌های آینده شده است.

انتهای پیام/7558/ح#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

​سردار سرتیپ دوم حسن مشروعی‌فر با حکم فرمانده کل سپاه به فرماندهی سپاه حفاظت ولی‌امر (عج) منصوب شد.

6 ساعت پیش

رئیس کل دادگستری گفت: دو تن از متهمان سرقت صندوق امانات بانک ملی در ترکیه بازداشت شدند.

5 ساعت پیش

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: ما الگوی جدیدی را برای درمان معتادان در نظر گرفته‌ایم که در گام نخست سم‌زدایی، درگام دوم درمان جسمی و روانی و سپس حرفه‌آموزی و در نهایت ارتباط با خانواده بیمار را برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

6 ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد: اگر سایر طرف‌ها اراده لازم را داشته باشند، ایران مصمم به نیل به توافق خوب، قوی و پایدار است.

5 ساعت پیش

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که پیاده‌روی به عنوان ورزش می‌تواند درد مکرر زانو را در میان افراد ۵۰ سال و بالاتر که مبتلا به استئوآرتریت زانو، شایع‌ترین شکل آرتروز، هستند، کاهش دهد.

6 ساعت پیش

طبق اعلام وزیر اموراقتصادی و دارایی، برخی از مدیران بانکی به دلیل پرداخت نکردن تسهیلات بدون ضامن، برکنار شدند.

6 ساعت پیش

رئیس جمهور در ششمین گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم گفت: ارتباط با مردم برکات زیادی دارد و مسئولان را در جریان امور و مشکلات اقشار جامعه قرار می‌دهد و تاکید جدی برای ارتباط دولتمردان با مردم دارم.

5 ساعت پیش

​تمامی راهکارهای اجرایی ما برای مقابله با فرونشست باید متوجه این موضوع باشد که میزان مصرف آب زیرزمینی را کاهش دهیم در غیر این صورت پدیده فرونشست رخ می‌دهد.

5 ساعت پیش

با حکم مدیرعامل هلدینگ سیمان تامین مهدی خنجری به عنوان مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل و خدمات دریایی آبادان انتخاب شد .

6 ساعت پیش

بیشتر...