خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

واکنش امام جمعه شهرکرد به اظهارات ظریف مردم میدان برای دیپلماسی اقتدار ایجاد می کرد اخبار چهارمحال بختیاری اخبار استانها تسنیم Tasnim


واکنش امام جمعه شهرکرد به اظهارات ظریف/ "مردم میدان" برای دیپلماسی اقتدار ایجاد می‌کرد

گروه استان‌ها - امام جمعه شهرکرد گفت: میدان و دیپلماسی ما هر دو از ضرورت‌ها است و در هم آمیخته هم است و هر دو به یکدیگر کمک می‌کنند، این میدان است که برای دیپلماسی پشتوانه است و اقتدار ایجاد می‌کند.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز  شهرکرد، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در پیام جمعه با تاکید بر اهمیت شب‌های لیله‌القدر، اظهار داشت: سه شب لیله‌‌القدر بسیار ارزنده است و باید کوشید خود را در محضر پروردگار یافت. شب قدر تنها خواندن فراوان قرآن، نماز و دعا نیست بلکه کسب درک محضر پروردگار مهم است که می‌توان از طریق امامت و ولایت به خداوند نزدیک شد.

امام جمعه شهرکرد با بیان عدم فاصله بین انسان و خداوند، تصریح کرد: خداوند خود در قرآن نزدیک بودن را بیان می‌کند و می‌فرماید من نه تنها از دیگران به شما نزدیکتر بلکه از رگ گردن به شما نزدیکتر هستم و در سوره انفال آیه 24  مشخص می‌شود خدا از خود ما به ما نزدیکتر است.

وی افزود: خداوند بسیار به ما نزدیک است اما انسان نمی‌تواند درک کند، شب قدر زمان درک این محضر است مبادا کسی این شب را بگذراند و این فهم برای او حاصل نشود.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری گفت: این شب نباید به غفلت گذرد که احیا همراه با تفکر، تدبر، دعا و قرآن متفکرانه دستاورد درک خداوند را برای ما به همراه دارد، امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جمعیت کم مراسم شب احیاء برگزار می‌شود.

نکونام با اشاره به مناسبت روز 11 و 12 اردیبهشت ماه، تصریح کرد: کارگران به تولید رونق می‌بخشند و در کنار آنها کارفرمایان هستند که عرصه کار را فراهم می‌‌کنند‌.

وی افزود: همه به نوعی در این عالم کارگر هستند و اگر روز کارگر داریم به دلیل این است که این مجموعه تلاشگر در جبهه کار هستند و در این عرصه به طور جهادی با جدیت کارهای سخت و مهم را انجام می‌دهند.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر اهمیت جایگاه و منزلت کارگر، بیان داشت: امید است حق کارگران پرداخته و آنگونه که باید قدر آن‌ها دانسته شود، معمولا درآمدهای کارگران کمتر و مشکلات زندگی آن‌ها از بقیه بیشتر است.

وی با اشاره به سختی کار کارگران، ادامه داد: عدالت باید مورد توجه قرار گیرد که حق کارگر ادا شود، کار سخت‌تری انجام می‌دهند باید دستمزد مناسب خود را دریافت کنند و در عین حال کرامت انسانی آن‌ها حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در استان مطرح کرد: کارگر نباید تحقیر شود و باید تولید را به جهت ضرورت بالا برد، کیفیت تولید هم مهم است باید موانع تولید از بین رود و عرصه‌ای به وجود آید تا کارگران تولیدگران موثر و دارای کیفیت باشند.

نکونام با اشاره به روز معلم در 12 اردیبهشت، گفت: شهید مطهری بسیار عالی‌قدر، متفکر و عارف بود و علم را با عمل و معرفت درآمیخت، شهید مطهری از یک روحیه جهادی برخوردار بود.

وی ادامه داد: در دوران شهید مطهری اصل اسلام و بعد اجتماعی آن را هدف قرار دادند که اسلام نمی‌تواند جامعه را اداره کند و نقش آفرین باشد و فرقه‌های مختلف به دنبال اسلام‌زدایی در کشور بودند. شهید مطهری در این عرصه به میدان آمد و به تمام شبهات پاسخ داد، این شهید اسلام را شناخت و در دانشگاه‌ها برای انقلاب نیروهای متفکر و اندیشمند آفرید.

امام جمعه شهرکرد بیان داشت: دشمن به خیال خام خود مطهری را گرفت تا افکار او جمع شود اما بالعکس افکار او طرفدار و جایگاه یافت، چنین شخصیتی الگوی معلم‌های کشور است، معلم امروز باید شهید مطهری دیروز باشد.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: تنها نباید بر روی این شهید تمرکز داشت بلکه باید در این چهارچوب جهش یافت، معلمین می‌دانند باید در هم آمیختگی علم قرآنی با عمل، بصیرت و تقوا برای نسل جوان آماده شود.

وی با اشاره به عرصه‌های حوزوی، اظهار داشت: در این ایام برای حوزه‌ها ثبت‌نام می‌کنند که باید عرصه‌های حوزوی، دینی و علمی تقویت شود، کشور نیاز به مطهری‌ها دارد باید جوانان را به حوزه‌های علمیه فرستاد که مایه افتخار است.

نکونام با اشاره به شهادت حضرت علی‌(ع)، بیان داشت: باید با زندگی امیرالمومنین(ع) آشنا شد چرا که زندگی ایشان سراسر درس است که از زوایایی مختلف قابل مطالعه است.

امام جمعه بوشهر: عفو و گذشت از ویژگی‌ها و آموزه‌های ماه رمضان است
امام جمعه زاهدان: دیپلماسی قوی باید در خدمت جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی باشد
امام جمعه اصفهان: استان اصفهان در کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان از کرونا بی‌نظیر عمل کرد

وی افزود: یکی از درس‌ها از زندگی ایشان آن است که مراقب باشیم خانه نشینی و مظلومیت ولی خدا تکرار نشود، در دوران حضرت بسیار بد عمل کردند، برخی از روی حسد، طمع و برخی به دلیل بی‌بصیرتی و دنیا طلبی و ... به ولی خدا پشت می‌کنند که امروز در این عرصه قرار گرفته‌ایم.

امام جمعه شهرکرد در ادامه گفت:  مسئله ای که این روزها با آن مواجه شده ایم و باز فتنه دیگری از فتنه ها است که دست‌های نفوذ کننده در مجموعه بدنه دولت و نظام را گاهی داریم و این روزها همین انتشار مسائل محرمانه است که این یک فتنه است.

وی ادامه داد:  پشت این فتنه هم مسائل فراوانی نهفته است و یکی از اهدافش متفرق کردن جامعه و به جان هم انداختن طیف های مختلف و رو در رویی‌ها را افزایش دادن و دو قطبی‌کردن جامعه است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: میدان و دیپلماسی ما هر دو از ضرورت‌هاست و در هم آمیخته هم است و هر دو به یکدیگر کمک می‌کنند و مکمل یکدیگرند، حتما میدانی که در دفاع صورت می‌گیرد مکمل دیپلماسی است و این میدان است که برای دیپلماسی پشتوانه است و اقتدار ایجاد می‌کند و این میدان است که دیپلماسی را پربار می‌کند.

انتهای پیام/7540/ش

 


#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ستاره استقلال هدف نقل و انتقالاتی باشگاه الغرافه قرار گرفته است و شاید همکاری مجددی با استراماچونی پیش روی وی قرار گیرد.

یک ربع پیش

تسنیم نوشت: محمود ‌احمدی نژاد در گفتگویی اخیرا خودش را یک فرد لیبرال دموکرات معرفی کرده است.

1 ساعت پیش

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: به دلیل شرایط کرونایی، اکثر امتحانات دانش‌آموزان غیرحضوری خواهد بود و تنها امتحان 29 هزار دانش‌آموز اردبیلی حضوری برگزار می‌شود.

2 ساعت پیش

نوجوان شما چه‌ فوتبالیست باشد یا دیگر رشته ها مانند بسکتبال و والیبال را دنبال کند، نیاز به قدرت و سرعت برای تمرین و مسابقه دارد اما نکات مهمی در تغذیه ورزشکاران نوجوان وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

2 ساعت پیش

مسئول مناسب‌سازی سازمان بهزیستی استان تهران با اشاره به سامانه معبر که برای طرح مشکلات معلولان در راستای مناسب‌سازی معابر، اماکن عمومی و محیط‌های شهری و ساختمان‌های اداری راه‌اندازی شده می‌گوید: بیشترین پیامک‌های دریافت شده از سوی مردم مربوط به مشکلات محیط‌های شهری مانند پل‌ها، رمپ و هم‌سطح‌سازی خیابان‌ها بوده است.

3 ساعت پیش

حفظ آرامش، خبر کردن آمبولانس و خوردن آسپرین در هنگام وقوع حمله قلبی می تواند تا حدود زیادی به شما کمک کند تا از حمله قلبی نجات پیدا کنید.

3 ساعت پیش

آشنایی با ارز دیجیتال بیت کوین کش,معرفی ارز دیجیتال بیت کوین کش,ارز دیجیتال بیت کوین کش,بیت کوین کش,بیت کوین کش چیست,بیت کوین کش, تاریخچه قیمت بیت کوین کش,قیمت بیت کوین کش

3 ساعت پیش

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور از تشکیل دو کمیته برای بررسی مشکلات رزیدنت ها و بررسی خودکشی های اخیر، خبر داد و گفت: دستیاران شیفت بندی های سنگینی دارند؛ رزیدنت‌هایی داشتیم که در طول شیفت بیهوش شدند و زیر سرم نجاتشان دادند.

4 ساعت پیش

عضو تیم تخصصی مشاوره ازدواج و زوج انجمن ازدواج و خانواده کشور از خانواده‌های امروزی به عنوان "میکرو خانواده" یاد کرد و گفت: در خانواده‌های امروزی افراد دچار انقطاع خانوادگی شده‌اند و بیشتر تمایل دارند بر لذت‌ها و دوستان خود تمرکز کنند و با آنها وقت بگذرانند. خانواده نظیر هر پدیده دیگری در حال عبور از مرحله گذار است و می‌توان گفت در حال تجربه یک فروپاشی جدی در قالب طلاق، زندگی مجردی، ازدواج سفید، مهاجرت‌های تک ساحتی و… است و اینگونه شکل جدیدی از خانواده ارائه می‌شود.

4 ساعت پیش

نمایندگان خوزستان در هفته بیست و سوم لیگ برتر رو در روی حریفان خود قرار می گیرند.

4 ساعت پیش

شاخص دلار در آستانه ورود به ۹۱ واحد قرار گرفت.

4 ساعت پیش

نوع جرم گوش در افراد بسته به ساختار ژنتیکی آن‌ها متفاوت است. جرم گوش در آسیایی‌ها و غیر آسیایی‌ها نیز متفاوت است.

4 ساعت پیش

سعید یاری دبیرکل سازمان دفاع منافع ملی ایران، با حضور جمعی از هواران خود و پلاکارت به دست برای ثبت نام در انتخابات، وارد وزارت کشور شد.

4 ساعت پیش

شاخه‌های نظامی جنبش جهاد اسلامی و حماس در پاسخ به حملات جنایتکارانه دشمن صهیونیستی به شمال نوار غزه، ده‌ها موشک و راکت به سمت تل آویو و عسقلان و دیگر شهرهای اشغالی شلیک کردند.

4 ساعت پیش

شاخه‌های نظامی جنبش جهاد اسلامی و حماس در پاسخ به حملات جنایتکارانه دشمن صهیونیستی به شمال نوار غزه، ده‌ها موشک و راکت به سمت تل آویو و عسقلان و دیگر شهرهای اشغالی شلیک کردند.

4 ساعت پیش

بیشتر...