فعالیت ۹۴۴ دستگاه در ناوگان عمومی حمل ونقل چهارمحال بختیاری all tv logo

فعالیت ۹۴۴ دستگاه در ناوگان عمومی حمل‌ونقل چهارمحال و بختیاری
چهارمحال و بختیاریشهرکرد

حسین مالکی معاون حمل‌ونقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری گفت:۷۷ درصدناوگان عمومی حمل‌ونقلسواری‌های برون‌شهری این استان فرسوده است.

وی تاکید کرد: هم‌اکنون ۹۴۴ دستگاه سواری در ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد که از این تعداد ۷۳۲ دستگاه با عُمر بالای ۱۰ سال نیازمند نوسازی است.


بیشتر بخوانید

  • نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس در آستانه ماه مهر افزایش نمی‌یابد

مالکی، میانگین عُمر سواری‌های فعال در ناوگان عمومی حمل‌ونقل برون‌شهری چهارمحال و بختیاری را ۱۲ سال بیان کرد و افزود: اتحادیه سواری‌های کرایه کشور در امسال ۳۰ دستگاه سهمیه اسقاط و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی سواری به این استان اختصاص داد که کافی نیست.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون ۳۰۸ دستگاه اتوبوس در چهارمحال و بختیاری دارای کارت هوشمند است که از این تعداد ۱۶۲ دستگاه برابر ۵۲.۵۹ درصد بالای ۱۵ سال عُمر و به نوسازی نیاز دارد.

مالکی با اشاره به وجود ۸۵۰ دستگاه مینی‌بوس دارای کارت هوشمند در چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از این تعداد ۶۴۷ دستگاه برابر ۷۶.۱۱ درصد سن بالای ۱۵ سال دارد و نیازمند نوسازی است.

معاون حمل‌ونقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: از محل تسهیلات تبصره ۱۸ سال ۱۴۰۰ وام مورد نیاز برای بازسازی ۳۳ دستگاه اتوبوس و ۳۵ دستگاه مینی‌بوس پرداخت شد.

وی افزود: در این طرح برای بازسازی هر دستگاه اتوبوس تا سقف پنج میلیارد ریال و به‌ازای بازسازی هر دستگاه مینی‌بوس تا سقف ۲ میلیارد ریال تسهیلات با سود ۹ درصد و بازپرداخت ۶۰ ماهه پرداخت شد.

باشگاه خبرنگاران جوانچهارمحال و بختیاریشهرکرد#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در مراسمی به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی، از آتش‌نشانان برتر شهرداری سمنان تجلیل شد.

10 دقیقه پیش

معاون عمرانی استاندار کردستان گفت: تعارض منافع، بخشی نگری بین دستگاهی، ضوابط ومقررات متناقض مشکل اصلی تامین مسکن ملی است.

7 دقیقه پیش

۷۶ بیمار سیستیک فیبروزیس یا CF در محدوده جغرافیایی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، بسته‌های حمایتی دارویی و درمانی دریافت می‌کنند.

7 دقیقه پیش

مرحله شهرستانی مسابقات قرآن و عترت بسیج در شاهرود و مهدیشهر برگزار شد.

8 دقیقه پیش

حالا فصل ترشی از راه رسیده است ، یک ترشی خاص و متنوع کنار غذایتان جذاب است. پس برای تهیه ترشی انار همراه ما باشید.

6 دقیقه پیش

گروگان‌گیری و قدرتنمایی اشرار مسلح با ورود به موقع و مقتدرانه نیروهای ویژه (نوپو) با هلاکت یک شرور و دستگیری ۲ شرور دیگر به پایان رسید.

11 دقیقه پیش

برنامه سلامت دهان و دندان دانش آموزان ۶ تا ۱۴ ساله با همکاری اداره کل آموزش پروش آغاز شد.

9 دقیقه پیش

فرمانده انتظامی مهدیشهر از دستگیری سارقان سیم و کابل و اماکن خصوصی در این شهرستان خبر داد.

10 دقیقه پیش

تعدادی از دفاتر انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور، در نامه به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول شدند.

7 دقیقه پیش

بیشتر...