خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

رسیدگی زود هنگام اعزام زائران حج آینده در هند رضوی

بررسی زود هنگام اعزام زائران حج آینده در هند
به گزارش سرویس دین و زندگیخبرگزاری رضوی،  وزارت امور اقلیت هند که امور سفر حج را با کمیته حج این کشور هماهنگ می‌کند اعلام کرد :  برای بازنگری و نظارت بر روند ثبت نام و درخواست زائران از هند برای حج 2022 جلسه ای برگزار می کند که بررسی برای ارزیابی آخرین وضعیت و صدور فرم درخواست حج با در نظر گرفتن آخرین دستورالعمل‌ های وزارت حج و عمره عربستان موضوع آن خواهد بود.
این وزارتخانه اعلام کرد : جلسه بازنگری حج با حضور مختار عباس نقوی،‌ وزیر امور اقلیت هند 28 اکتبر برابر  با 6 آبان برگزار خواهد شد.
این وزارتخانه همچنین اعلام کرد : قصد دارد فرم درخواست حج 2022 را از اوایل نوامبر برابر با دهه نخست آبان منتشر کند. با این حال، این وزارتخانه می‌خواهد قبل از اتخاذ هر گونه تصمیمی همه گزینه‌های موجود را بررسی کند.
این نشست در شرایطی برگزار می شود  که دولت عربستان محدودیت‌های نماز در شهرهای مقدس مکه و مدینه را برداشته و نماز جماعت را در مسجدالحرام  و مسجدالنبی در مدینه به طور کامل مجاز کرده است.
با این حال، عربستان هنوز هند را در فهرست9  کشوری که پروازهای بین‌المللی از آنها به عربستان ممنوع بوده،‌ نگه داشته است.
همچنین  عربستان هنوز هیچ تصمیمی در مورد حج 2022 از نظر تعداد زائران داخلی و کشورهای خارجی نگرفته است.
عربستان در سال 2020 فقط به هزار زائر و در سال 2021 به حدود 60 هزار زائر مقیم این کشور اجازه انجام حج داده بود و پروازهای حج از کشورهای خارجی مجاز نبود.
سال گذشته، تعداد زیادی از متقاضیان حج در هند درخواست داده بودند اما سفرهای حج  لغو شد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...