عصر ایران |
3 روز پیش

آژانس امداد نجات آلمان: امیدی به نجات هزاران تن از مفقودشدگان سیل نیست

مقام‌های آلمانی از یک مصیبت بزرگ ملی سخن می‌گویند. حجم خرابی‌های سیل به گونه‌ای است که مدت‌ها طول خواهد کشید تا مردم در برخی از مناطق سیل زده بتوانند زندگی عادی را از سر بگیرند.

معاون رئیس آژانس فدرال امداد و نجات فنی در آلمان گفت، نجات بازماندگان از سیل در غرب این کشور با امید کمتری همراه شده است.

به گزارش صدا و سیما از برلین، «سابین لاکنر» معاون رئیس آژانس فدرال امداد و نجات فنی در آلمان اعلام کرد، همچنان به دنبال مفقود شدگان هستیم، اما اکنون هرکسی پیدا شود احتمالا جان باخته است.

براساس آمارهای رسمی تاکنون دستکم ۱۷۰ نفر طی سیل اخیر آلمان که بدترین حادثه طبیعی برای بیش از نیم قرن اخیر این کشور بوده، جان خود را از دست داده اند و هزاران نفر دیگر نیز مفقود هستند.

دولت‌های ایالتی مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو و دولت فدرال نیز همین مبلغ را به عنوان فوریت به مناطق سیل زده اختصاص داده اند.

همچنین بر اساس نظرسنجی موسسه‌ای ان اس‌ای برای نشریه بیلد مشخص شد که دو سوم آلمانی معتقدند که سیاستگزاران فدرال و منطقه‌ای باید اقدامات بیشتری را در راستای حفاظت از مردم در برابر سیل انجام می‌دادند.

پس از سیل ویرانگر اخیر آلمان، سیستم هواشناسی و مدیریت بحران این کشور به دلیل عدم هشدار به موقع و عدم صدور دستورالعمل‌های تخلیه مناطق در معرض خطر، بشدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

مقام‌های آلمانی از یک مصیبت بزرگ ملی سخن می‌گویند. حجم خرابی‌های سیل به گونه‌ای است که مدت‌ها طول خواهد کشید تا مردم در برخی از مناطق سیل زده بتوانند زندگی عادی را از سر بگیرند.

در ده‌ها شهر و شهرستان دو ایالت غربی "نوردراین واستفالن" و "راین‌لند فالتس" پل‌ها و خیابان‌ها ویران شده اند. برق و ارتباط تلفنی بسیاری مناطق قطع است.

سیل در ایالت راین‌لند بسیاری از جاده‌ها را بسته و یا به طور کلی غیرقابل استفاده کرده است.

رفت و آمد قطار‌ها نیز در برخی مسیر‌ها دستخوش اختلال شده است. زیان‌های مالی سیل سر به میلیارد‌ها یورو می‌زند، اما هنوز دقیقا برآورد نشده است.#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

پریروز

پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائاتی درباره احکام معاملات، وام، صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غسل منتشر شد.

پریروز

فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در تهران و البرز از امروز (شنبه) اعلام شد.

پریروز

فروغی به فینال تیراندازی در ماده تپانچه 10 متر بازی های المپیک توکیو 2020 راه یافت.

پریروز

مدیر گروه مطالعات اندیشه‌ورزان در یادداشتی، جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را عاملی مؤثر برای ورود پژوهش‌محور محققان و اندیشمندان دانشگاهی به این حوزه دانست.

پریروز

با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است.

پریروز

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تعطیلات عید سعید قربان 28 گشت ویژه راهداری و ترابری استان به منظور تشدید نظارت ها در شبکه راههای استان خدمات ارائه دادند.

پریروز

لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است. 

پریروز

دختر نوجوانی که در جریان یک درگیری دخترانه در یکی از بوستان‌های اصفهان قمه‌کشی کرده بود ضمن تعهد به تکرار نکردن این رفتار باید دوره‌های آموزشی و تربیتی را بگذراند.

پریروز

دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

پریروز

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد. به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

پریروز

طبق زمان‌بندی اعلام شده قاعدتا باید حقوق همه‌ی گروه‌های بازنشستگی واریز شده باشد و تا چند روز آینده نیز باید وام ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شود.

پریروز

هر روز بر میزان استفاده از روبات‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی بشر افزوده می‌شود. حالا دیگر روبات‌ها در صنایع، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های پزشکی، جراحی و... مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند تلاش می‌شود تا روبات‌های ساخت بشر ارتباط نزدیکی با انسان‌ها داشته باشند اما هنوز هم به‌نظر می‌رسد تا رسیدن به این مرحله راه درازی در پیش باشد.

پریروز

دو دختر 60 و 65 ساله پدر سرطانی خود را به قتل رساندند.

پریروز

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به واقعه‌ای منحصربه فرد در تاریخ اسلام گفت: کجا سابقه داشته در یک امتی یا یک شهری ۲۰۰ شهید ببرند و یک روزه تشییع جنازه کنند و ۳۰ کیلومتر طول تشییع‌کننده‌ها باشد.

پریروز

بیشتر...