خبرآنلاین |
2 روز پیش

در دیدار امیرعبداللهیان لاوروف چه گذشت خبرآنلاین

در دیدار امیرعبداللهیان و لاوروف چه گذشت؟

در دیدار سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، در خصوص طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه دو کشور گفتگو و تبادل نظر شد.

به گزارشخبرآنلاین، طرفین ضمن اظهار رضایت از روند رو رو به رشد روابط و تاکید بر لزوم تسریع در توافقات صورت گرفته در دیدار روسای جمهور دو کشور در سفر جناب آقای رئیسی به مسکو و همچنین مسئولین عالی اقتصادی دو کشور تاکید کردند.

بررسی زمینه های افزایش مبادلات بازرگانی، تسریع در اجرای طرح های مشترک اقتصادی، تسهیل سرمایه گذاری، همکاری برای مقابله موثر با تحریم های غیر قانونی بویژه در بازار انرژی، و توسعه دامنه همکاری های بانکی و مالی از دیگر موضوعاتی بود که وزرای خارجه در خصوص آن تبادل نظر کردند.

وزرای خارجه همچنین با مرور تحولات منطقه ای در قفقاز جنوبی، افغانستان، یمن، سوریه و فلسطین، راجع به برگزاری نشست آتی سه کشور همسایه و کشورهای قفقاز جنوبی، و نشست روسای جمهور روسیه، ترکیه و ایران در چارچوب روند آستانه در تهران هماهنگی نمودند.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به مخالفت روسیه با حملات اخیر رژیم صهیونیستی به فرودگاه و اماکن غیر نظامی سوریه، بر لزوم حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد.

لاوروف حمایت کشورش از احیای برجام بر اساس توافق سال ١٣٩۴ بدون هر گونه اضافه و کاهش را اعلام کرد.

همچنین وزیر امور خارجه روسیه گزارشی از آخرین وضعیت تحولات اوکراین ارائه و تاکید کرد برخی کشورهای غربی در راستای پیشبرد سیاست خود مبنی بر یکجاتبه گرایی از اوکراین سو استفاده کرده و درصدد تضعیف روسیه از این طریق هستند.

ارتقای همکاری های ایران با سازمان ها و مجامع منطقه ای و بین المللی از جمله شانگهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا و بریکس از دیگر محورهای بود که وزرای خارجه راجع به آن گفتگو کردند. طرف مقابل بر حمایت کشورش در این زمینه نیز تاکید کرد.

311311#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

واکنش سازمان هواپیمایی به بلیت ۹ میلیون تومانی پرواز نجف

4 ساعت پیش

طبق اعلام روزنامه الرای قطر، دو بازیکن سابق پرسپولیس زوج خط دفاعی الاهلی در فصل جدید لیگ ستارگان خواهند بود.

5 ساعت پیش

سخنرانی رئیس جمهور در نشست کشورهای بریکس و محتوای بیانیه پایانی این اجلاس با آنکه نمادی مهم از غیر واقعی بودن ادعاهای مربوط به منزوی بودن ایران بود، نشان داد سیاست خارجی دولت فعال است.

5 ساعت پیش

رژیم موقت صهیونیستی از اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره احتمال آغاز مذکرات با ایران در روزهای آینده ابراز نگرانی کرد.

5 ساعت پیش

بعد از ۲۸ ماه مرز شلمچه بر روی زائران عتبات عالیات باز شد

3 ساعت پیش

دادستان کل کشور: تمام قد در حمایت از تولید داخلی به میدان آمده‌ایم

3 ساعت پیش

علی اکبر عیوضی گفت: خواسته‌ی بازنشستگان، خاتمه‌ی ماجرا و احیای مصوبات مزدی شورایعالی کار قبل از پایان تیرماه است؛ یعنی قبل از زمانی که قرار است مستمری‌ها واریز شود.

5 ساعت پیش

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز با اشاره به ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج حدفاصل استاندارد تا پل فردیس گفت: ترافیک در آزادراه کرج - تهران محدوده گرمدره سنگین است.

4 ساعت پیش

بیشتر...