خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

شناسایی بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در کشور خبرآنلاین

شناسایی ۳ بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در کشور

ایرنا نوشت: مشاور رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای سال تاکنون ۳ بیمار مبتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو شناسایی شده‌اند که هر سه مورد درمان شده و بهبود یافته‌اند و مورد فوت ناشی از ابتلا به CCHF نداشته‌ایم.

«امین اسدی» با بیان اینکه در فاز حاد این بیماری، بین ۱۰ تا ۴۰ درصد احتمال دارد که بیمار فوت کند افزود: تشخیص و درمان بیماری تب کریمه کنگو در کشور مهیا شده است.

مشاور رییس سازمان دامپزشکی اظهارداشت: در هر نقطه‌ای از کشور امکان انتقال نمونه و تشخیص نهایی بیماری وجود دارد و بیماران باید در صورت مشاهده اولین علائم، به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

وی جهت پیشگیری از این بیماری علاوه بر تاکید بر استفاده از روش‌های حفاظت شخصی در تماس با ترشحات و خون حیوان (پوشیدت دستکش ، لباس بلند ، چکمه ، ماسک و عینک) و سمپاشی بدن دام و جایگاه و مبارزه با کنه‌های بدن دام از طریق بهبود جایگاه نگهداری دام‌ها به دامداران توصیه کرد: از له کردن کنه با دست یا روی بدن دام، از تماس بدن با ترشحات و خون دام، از کشتار دام در محل های غیر مجاز خودداری کنند.

اسدی از مردم خواست تا برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری از مصرف جگر خام ونیم پخت خودداری کنند همچنین گوشت مورد نیاز خود را از محل های مطمئن و تحت نظارت دامپزشکی تهیه و لاشه تازه دام را به صورت کامل به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنند.

بیماری تب کریمه کنگو (CCHF) ، اولین بار در سال ۱۳۷۸ به طور رسمی و قطعی در کشور ما تایید و شناسایی شد. از جمله روش‌های انتقال ویروس CCHF را می‌توان به گزش انسان توسط کنه آلوده، تماس انسان با ترشحات و خون حیوان آلوده و تماس فردی با بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو برشمرد.

بیشتر بخوانید:

کرونا نرفته، تهدید ویروس «کریمه کنگو» شروع شد

۲۳۳۲۳۳#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مهر نوشت: فرد زباله گردی در محله نازی آباد پلاستیک مشکی رنگی را پیدا کرده است که پس از باز کردن آن متوجه نوزاد پسری با بند ناف می‌شود.

18 ساعت پیش

ایلنا نوشت: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از افزایش تعداد جان‌باختگان متروپل آبادان به ۱۱ نفر خبر داد و گفت: حدس می‌زنیم تعداد بیشتری گرفتار باشند و در تلاش هستیم هر چه زودتر به قسمت زیرزمین برسیم.

17 ساعت پیش

میزان نوشت: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: تاکنون ۱۰ نفر از متخلفان پروژه و مسببان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان با دستور قضایی بازداشت شده‌اند.

17 ساعت پیش

ایلنا نوشت: رییس جمعیت هلال احمر از نجات جان یک نفر دیگر از محبوسین ساختمان متروپل خبر داد.

9 ساعت پیش

ایسنا نوشت: دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: با توجه به تاکید دادستان کل کشور در برخورد با متخلفین پروژه ساختمان، تاکنون ۱۱ نفر را به عنوان مسببین و متخلفین دستگیر کرده‌ایم که با قرار تامین مناسب، تحت بازداشت هستند و تحقیقات در حال انجام است.

11 ساعت پیش

تسنیم نوشت: اکثریت قضات در جلسه هیئت عمومی دیوان عالی کشور، صرف وکالتنامه رسمی بلاعزل که در یک پرونده اصراری حقوقی، مستند خواهان برای اثبات بیع قرار گرفته بود را دلیل وقوع بیع ندانستند.

14 ساعت پیش

ایسنا نوشت: درپی انتشار ویدیویی در فضای مجازی از پیدا شدن یک نوزاد تازه متولد شده در سطل زباله، رییس مرکز اورژانس تهران توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

13 ساعت پیش

شاخص آلودگی تهران به رقم بی‌سابقه ۴۴۸ رسید.

15 ساعت پیش

فارس نوشت: دانشگاه امام صادق(ع) در اطلاعیه ای اعلام کرد: مطابق با نظر پزشکان بیمارستان این عارضه علت ناخوش احوالی دانشجویان نوعی ویروس بوده و مسمومیت غذایی نیست.

14 ساعت پیش

بیشتر...