1 روز پیش
2 بازدید

برای جلوگیری از مشکلات ترافیکی ناچاریم پروژه‌های کلیدی شهر را ادامه دهیم | شهرآرانیوز

برای جلوگیری از مشکلات ترافیکی ناچاریم پروژه‌های کلیدی شهر را ادامه دهیم
معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد: تعطیلی کامل پروژه‌های عمرانی موجب بروز مشکلاتی برای رفت و آمد‌ها می‌شود
امیررضا وثوقی | شهرآرانیوز؛معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه با توجه به محدودیت‌های اعلام شده از سوی ستاد کرونا، پروژه‌های عمرانی جدیدی که هنوز کلید نخورده است با وقفه دو هفته‌ای مواجه خواهد شد، افزود: ناچاریم تعداد زیادی از پروژه‌های عمرانی کلیدی و مهم شهر را که از گذشته شروع شده است ادامه دهیم؛ زیرا توقف این پروژه‌ها باعث ایجاد مشکلات در رفت و آمد برای شهروندان می‌شود؛ ضمن اینکه تعطیلی این پروژه‌ها در آستانه فصل سرما برای آمد و شد شهروندان آسیب درازمدت ایجاد خواهد کرد.

خلیل ا... کاظمی در گفتگو با خبرنگار ما با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها ابلاغی در کارگاه‌ها و پروژه‌های شهری، تصریح کرد: استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده، تب سنجی و سنجش اکسیژن خون به صورت روزانه در این کارگاه‌ها انجام می‌شود.


پایان پروژه حق تقدم، تا پایان آذر

وی با اشاره به پروژه حق تقدم و اصلاح هندسی تقاطع‌های شهر مشهد افزود: پروژه حق تقدم عابران پیاده تا پایان آذرماه تکمیل خواهد شد. تیم کاری این پروژه به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می‌کند و امیداوریم عملیات اجرایی آن طبق برنامه پیش برود. باتوجه به اعمال محدودیت‌های جدید و خلوتی شهر، فضا برای پیشرفت عملیاتی این پروژه بیشتر خواهد بود.


حفظ سلامت کارکنان، اولویت ادامه پروژه‌ها

کاظمی افرود: در قسمت‌هایی که احساس کنیم افزایش فعالیت‌ها آسیبی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نمی‌زند و سلامت عوامل اجرایی را با تهدید مواجه نخواهد کرد، با جدیت بیشتری اتمام این پروژه را در دستورکار قرار خواهیم داد؛ بااین حال حفظ سلامت کارکنان و عوامل اولویت شهرداری است.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد در پاسخ به این سؤال که نحوه فعالیت سیستم حمل ونقل عمومی چگونه خواهد بود، اظهار کرد: با توجه به اینکه فعلا ارزیابی درستی از اتفاقات و حجم استقبال مردم از سیستم حمل ونقل عمومی در تعطیلات دوهفته‌ای پیش رو نداریم، فعالیت آن‌ها با روال عادی دنبال خواهد شد. وی با بیان کرد: افراد زیادی برای رفت وآمد به محل کار از حمل ونقل عمومی استفاده می‌کنند. از طرفی اعمال تعطیلی ساعت ۲۱ شب برای تردد خودرو‌های شخصی و ابهام در انتقال میزان بار آن بر سیستم حمل ونقل عمومی باعث شده است فعالیت اتوبوس‌ها تا ساعت ۲۰:۳۰ و قطارشهری تا ساعت ۲۲ در دستورکار باشد تا از ازدحام شهروندان جلوگیری شود.


احتمال افزایش ساعات کار ناوگان حمل ونقل

وی با بیان اینکه احتمال افزایش ساعت خدمات دهی در ناوگان حمل ونقل وجود دارد ادامه داد: در روز‌های ابتدایی نحوه استفاده شهروندان از وسایل حمل ونقل عمومی را رصد خواهیم کرد تا بر مبنای آن تصمیم درست درباره ادامه فعالیت این ناوگان گرفته شود.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد گفت: در هفته‌های گذشته که محدودیت‌های ساعتی برای فعالیت مشاغل اعمال شد، حجم مسافران ناوگان اتوبوس رانی تغییر نکرده است، اما در قطارشهری با کاهش بیست درصدی مسافر از زمان اعمال ممنوعیت فعالیت مشاغل مواجه شده ایم.

کاظمی افزود: فعالیت تاکسی‌ها و تاکسی‌های اینترنتی در زمان اعمال محدودیت‌ها مانعی ندارد، اما باید برای فعالیت برخی کارکنان فعال در حوزه خدماتی، درمانی و ... تمهیداتی در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: اعمال جریمه و بازدارندگی از تردد خودرو‌ها به وسیله دوربین‌های ترافیکی درون شهری انجام خواهد شد؛ به همین دلیل باید در زمینه سهمیه پلاک دستگاه‌های خدماتی و درمانی تصمیم گیری شود.
وی افزود: با هماهنگی پلیس راهور ۵۶۰ دوربین سازمان ترافیک شهرداری تردد خودرو‌ها را در ساعات غیر مجاز ثبت خواهند کرد.


#‌اخبار #‌مشهد
منبع: شهرآرانیوز


مطالب پیشنهادی

انکار یک خبرسازی درباره دولت و حسن روحانی

ایسنا نوشت:معاون پارلمانی رئیس جمهور با تکذیب ارتباط ویدیویی رئیس جمهور با نمایندگان مجلس برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: در جلسه امروز، معاون اول رئیس جمهور به جای رئیس جمهور حاضر خواهد شد.

میرسلیم: چرا برخی هنوز شاهنشاهی فکر می‌کنند و فخر می‌فروشند

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم با تاکید براینکه بازسازی اعتماد عمومی نیازمند تعامل بین عقلای سیاست است، می‌گوید:«وای به حال جامعه ای که عقلا و علما و نخبگان سیاسی آن به جای تعامل برای کشف مسائل و چاره جویی مشکلات و کوشش برای دستیابی به کمال، هرکدام به انزوا بخزند»

نکات تهیه بستنی | هر آنچه را که باید در مورد نکات تهیه بستنی و خوردن ان بدانید

نکات تهیه بستنی و آشنایی با نکات تهیه بستنی و خواص بستنی و نحوه درست کردن بستنی و چگونه بستنی درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

سه قوه، دشمن مشترک را فراموش نکنند

در سال ۹۸ با چالش های زیادی مواجه شدیم. از بلایای طبیعی که در اول سال رخ داد تا بیماری کرونا که از اول اسفندماه در کشور شیوع پیدا کرد.

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

نصیحت مشفقانه به منتخبان جدید خانه ملت

من به تازگی راجع به کارنامه سال ۹۸ فکر می کردم، از سیل در روزهای ابتدایی سال شروع شد، ابتدا پنج استان را به خود درگیر کرد و سپس به ۲۵ استان رسید.

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

این زیردریایی ارتش قابل رهگیری و کشف نیست + عکس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز چهارشنبه ٢٠ فروردین به آب انداخته شد.

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

صادق خرازی: رهبری نمی‌گذارند دولت سقوط کند /سردار سلیمانی میلی به ریاست جمهوری ندارد

صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان می گوید: رهبری انقلاب نمی‌گذارند که دولت سقوط کند. من احتمال این موضوع را یک در هزار هم نمی‌بینم که رهبری اجازه دهند مجلس وارد استیضاح رئیس‌جمهوری شود مگر این‌که شرایط کشور به گونه‌ای شود که آقای روحانی بخواهد در مقابل همه‌چیز بایستد.

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز | طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل و طرز تهیه ذرت به سبک مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

پیام تسلیت روحانی، جهانگیری و لاریجانی به تولیت آستان قدس رضوی

رئیس جمهوری در پیامی درگذشت همشیره مکرمه حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی را تسلیت گفت و از درگاه ایزدمنان برای آن فقیده سعیده غفران و رضوان الهی مسالت کرد.

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز | علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و درست کردن آن

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و علت چسبیدن ته دیگ پلوپز چیست و طرز تهیه یک ته دیگ برشته و خوشمزه و نکات درست کردن ته دیگ را در پرشین وی بخوانید

بو دادن بادام زمینی | روشی آسان و متفاوت برای بو دادن بادام زمینی

بو دادن بادام زمینی و بو دادن بادام زمینی در منزل و بادام زمینی و خواص بادام زمینی و بادام زمینی چه مواد مفیدی دارد و آشنایی با خواص بادام زمینی را در پرشین وی ببینید

دعوای کرونایی سیاسیون به قیمت جان مردم /یا کمک کنید یا سکوت /زمان حمله به دولت است یا حمایت؟ /توصیه‌ها و تلنگرها به سیاستمداران

کاربران خبرآنلاین درباره دعواهای سیاسی کرونازده نظر دادند و به سیاسیون در این رابطه توصیه‌هایی کردند.

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

الگوی یک زنِ پرتلاش، فاطمی و با اخلاق

خانم فاطمه رهبر از زنان انقلابی، ولایی و اهل فضل و تدین بودند که بعد از فعالیت‌های زیادی که در صدا و سیما داشتند، در شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و در بخش بانوان نقش موثر و فعالی ایفا کردند.

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

مطالب مرتبط