نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج علل عوارض آن راه حل درمان

نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج
ازدواج بدون رابطه جنسی به عنوان ازدواج با فعالیت جنسی کم یا بدون فعالیت جنسی بین زن و شوهر تعریف می شود. نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج، هم می تواند به دلیل مسائل بهداشتی عاطفی و هم جسمی ایجاد شود. افسردگی یا استرس و همچنین بسیاری از داروها می توانند میل جنسی را کاهش دهند. اگر در چنین ازدواجی هستید، نکته مهم این است که دلایل نداشتن رابطه جنسی را در ازدواج خود بشناسید و برای حل آن ها تلاش کنید و حتما از یک زوج درمانگر کمک بگیرید. در این مقاله به دلایل نداشتن رابطه جنسی پس از ازدواج و مهمترین راهکارهای حل آن اشاره شده است.
سرفصل های مقاله
دلایل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج
۱. مسائل مربوط به سلامت
۲. متفاوت بودن میل جنسی زن و شوهر
۳.زایمان
۴.فشار
۵. مسائل ارتباطی
۶. اختلال در نعوظ
۷. میل جنسی کم
۸. عوارض جانبی دارو
۹. مسائل بهداشت روان
۱۰. سوءاستفاده
۱۱. مسائل زندگی
راه حل‌های رسیدگی به مشکل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج
نتیجه گیری

قدم اول حل کردن هر مشکلی، شناخت مشکل و دلایل رخ دادن آن است. علل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج عبارتند از:

سلامت کلی جسمی و روانی فرد می تواند تأثیر عمده ای در میل جنسی و میل به صمیمیت جسمی وی داشته باشد. همچنین می تواند روند فیزیولوژیکی تحریک در هر دو جنس را مختل کند.

یکی از مهمترین دلایل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج، تفاوت میل جنسی در زوج است. وقتی میل به رابطه جنسی همزمان و متناسب با یکدیگر نباشد، یکی از همسران یا هر دو از داشتن رابطه جنسی منصرف می شوند یا یکی از آن ها دیگری را طرد می کند.

معمولاً به زنان توصیه می شود که حداقل شش تا هشت هفته پس از زایمان از رابطه جنسی دست بکشند . استرس اضافی مراقبت از نوزاد، تغییرات بدن، خستگی و عوامل هورمونی نیز می تواند روی میل جنسی زن بعد از بچه دار شدن تأثیر بگذارد و منجر به نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج شود.

استرس بیش از حد می تواند سلامتی شما، از جمله میل جنسی شما را تخریب کند. هورمون استرس کورتیزول نیز می تواند در کاهش میل جنسی شما نقش داشته باشد. علاوه بر دلایل جسمی که باعث می شود استرس میل جنسی را کاهش دهد، تأثیرات روانشناختی استرس می تواند شما را آنقدر خسته، پریشان و مضطرب کند که به سادگی میل و انرژی برای رابطه جنسی نداشته باشید. اغلب پس از ازدواج زوجین با مشکلات و استرس بیشتری مواجه می شوند که ممکن است به نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج منجر شود.

نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج

وقتی با شریک زندگی خود درگیری دارید، حفظ صمیمیت ممکن است دشوار باشد. شما ممکن است تمایلی به صحبت با شریک زندگی خود نداشته باشید، چه رسد به این که درگیر فعالیت جنسی شوید.

دشواری در دستیابی یا حفظ نعوظ می تواند رابطه جنسی را به چند دلیل دشوار کند. در حالی که ED یک مشکل شایع است، همچنین می تواند بر میزان اضطراب، اعتماد به نفس و عزت نفس مردان تأثیر بگذارد. مردانی که علائم ED دارند؛ همیشه باید با پزشک خود صحبت کنند، زیرا ممکن است نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد.

این اختلال که گاهی اوقات اختلال میل جنسی نامیده می شود، موضوعی است که ممکن است زنان و مردان تجربه کنند و یکی از دلایل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج باشد. در زنان، تعدادی از عوامل ممکن است در HSDD نقش داشته باشند ، از جمله چرخه قاعدگی، استفاده از داروهای ضد بارداری هورمونی، شیردهی، برداشتن رحم و یائسگی.

بسیاری از داروها عوارض جانبی جنسی دارند. برخی از داروهایی که می توانند باعث اختلال عملکرد جنسی شوند شامل داروهای ضد احتقان بدون نسخه، برخی از داروهای آنتی هیستامین، داروهای ضد افسردگی و داروهای فشار خون هستند.

یکی از دلایل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج، مسائل سلامت روان در زوجین یا یکی از آن هاست.علائم افسردگیشامل کمبود انرژی، از دست دادن علاقه و لذت، از بین رفتن روابط اجتماعی و روحیه افسرده است. همه عواملی که می توانند در میل فرد به رابطه جنسی و صمیمیت جسمی تأثیر داشته باشند.

سواستفاده جنسی در گذشته می تواند اثرات طولانی مدت داشته باشد که می تواند روابط فعلی و آینده را حتی در ازدواج تحت تأثیر قرار دهد. واکنش های عاطفی مانند ترس و شرم، استرس پس از سانحه و تحریف در درک خود می تواند تأثیر جدی بر زندگی جنسی فرد داشته باشد.

تعدادی از عوامل مختلف زندگی وجود دارد که می تواند در دفعات رابطه جنسی افراد با شریک زندگیشان نقش داشته باشد ، از جمله:

  • دلزدگی
  • خیانت
  • خستگی
  • غم و اندوه
  • از دست دادن شغل
  • مشکلات مالی
  • سالخوردگی
  • مسائل مربوط به تصویر بدن

اولین قدم شناخت علائمی است که منجر به نداشتنرابطه جنسی بعد از ازدواجشده اشت. در ازدواج مقدار “مناسب” رابطه جنسی وجود ندارد. آن چه که مهمتر است، در بسیاری از موارد ، این است که آیا هنوز صمیمیت جسمی و عاطفی با شریک زندگی خود دارید؟ اگر جواب شما منفی است، در ادامه راهکارهایی برای حل مشکل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج آورده شده است:

این مقاله هم بخوانید درمان دیر انزالی در زنان

با همسرتان در مورد مسئله رابطه جنسی کم یا عدم رابطه جنسی در ازدواج صحبت کنید. ممکن است دشوار باشد، اما این ارتباط لازم است. نداشتن رابطه جنسی لزوما نشانه ضعف یا مشکل ازدواج شما نیست.

کمبود رابطه جنسی ممکن است به این معنی باشد که شما باید بیشتر صحبت کنید و زمان بیشتری را برای گذراندن زندگی مشترک در کنار هم اختصاص دهید.

اگر برای چگونگی صحبت با همسرتان به کمک نیاز دارید، ابتدا با یک زوج درمانگر صحبت کنید تا ایده هایی در مورد نحوه برخورد با این موضوع داشته باشید. مهم است که مکالمه را مثبت نگه دارید و به همسرتان احساس سرزنش یا تحقیر ندهید.

نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج

هر ازدواج متفاوت است و شما باید به عنوان یک زن و شوهر با هم کار کنید تا بفهمید چه چیزی برای شما مفید است. سعی نکنید انتظارات دیگران یا آن چه که “طبیعی” است را برآورده کنید. در مورد خواسته ها، نیازها و انتظارات هر دو نفر شما صحبت کنید. در حین صحبت، هدف خود را تعیین روش هایی قرار دهید که هر دو فکر می کنید می تواند زندگی جنسی شما را دوباره زنده کند. ایجاد یک تغییر تنها در صورتی نتیجه می دهد که هر دوی شما توافق کرده باشید که تغییر کنید و با هم کار کنید.

اگر نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج، در زندگی مشترک شما نیز وجود دارد و تصمیم گرفته اید که می خواهید بیشتر رابطه جنسی برقرار کنید، قرار دادن رابطه جنسی در برنامه خود را در نظر بگیرید. ممکن است غیرمعمول به نظر برسد، اما اگر به روش صحیح انجام شود نیز می تواند مهیج و خاص باشد. برنامه ریزی به شما چیزی می دهد که منتظر آن باشید و تعهد نسبت به یکدیگر و رابطه فیزیکی شما را نشان می دهد.

فراتر از رابطه جنسی، جستجوی راه های دیگر برای ایجاد نزدیکی است که اغلب در روابط بدون رابطه جنسی از بین می رود. صمیمیت جسمی فقط شامل رابطه جنسی نمی شود. سعی کنید عشق خود را تجدید کنید و جرقه ای را که در ابتدا داشتید، دوباره ایجاد کنید.

نزدیک بودن ، از نظر احساسی و جسمی ، قسمت مهمی از یک رابطه سالم است.

نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج

مردم معمولاً زندگی جنسی خود را با آن چه در فیلم های عاشقانه یا پورن می بینند یا با آن چه دوستانشان ادعا می کنند، مقایسه می کنند. خیلی اوقات، مردم فکر می کنند همه به جز آن ها رابطه جنسی عالی دارند. اگر نگران وضعیت زندگی جنسی خود هستید، یا از نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج رنج می برید، فیلم ها و فانتزی های جنسی که در خارج از رابطه خود با آن ها مواجه شده اید یا شنیده اید را فراموش کنید و مکالمه ای صریح و صادقانه داشته باشید. اگر شما قادر به برقراری ارتباط در مورد موضوعات حساس مانند رابطه جنسی نیستید، وقت آن است که برخی از مهارت های ارتباطی جدید را بیاموزید. اجتناب از موضوع به دلیل ناراحت کننده بودن آن بهترین راه برای بزرگتر کردن مشکل است.

بسته به دلایل اساسی، جستجوی کمک از خارج رابطه نیز ممکن است گزینه خوبی باشد. برای رسیدگی به شرایط پزشکی زمینه ای که ممکن است بر زندگی جنسی شما تأثیر بگذارد، با پزشک خود مشورت کنید. به عنوان یک زن و شوهر یا به طور جداگانه برای تقویت مهارت های ارتباطی یا یادگیری تکنیک های مدیریت استرس، از یک متخصص بهداشت روان حمایت کنید.

به یک مشاور مراجعه کنید که درموردمسائل جنسیدر ازدواج مهارت دارد. درمانگر شما می تواند با شما همکاری کند تا به هر مسئله ای که مانع صمیمیت است، بپردازد. از این فرصت ها استفاده کنید و بر ایجاد یک ازدواج قوی تر و عمیق تر تمرکز کنید.

همکاری با یکدیگر برای یادگیری چگونگی زنده کردن رابطه جنسی در ازدواج و جلوگیری از رخ دادن خیانت در رابطه، بسیار مهم است. مهم است که به یاد داشته باشید که رابطه شما با گذشت زمان تغییر می کند. بسته به شرایط و عوامل استرس زا در زندگی خود، روزهایی را خواهید داشت که از نظر جسمی با همسرتان نزدیکتر هستید و روزهایی را که به فضای بیشتری احتیاج دارید.

مهم است که اشتباهات گذشته را رها کنید. مرتباً شریک زندگی خود را به خاطر چیزی که گفته و انجام داده است و قبلاً در مورد آن بحث کرده اید، مجازات نکنید. شما همان افرادی نیستید که در زمان آشنایی خود بوده اید، زیرا هم رشد کرده اید و هم تغییر کرده اید. یک ازدواج سالم و موفقیت آمیز تغییرات را پذیرفته و به نوآوری در رابطه ادامه می دهد. مواردی که زندگی عاشقانه شما در آغاز به آن احتیاج داشت، همان چیزی نیست که اکنون و پس از ازدواج به آن احتیاج دارد. تا زمانی که با شریک زندگی خود صریح و صادقانه ارتباط برقرار کنید و برای رابطه‌ تان تلاش کنید، می توانید مشکل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج را حل کنید، صمیمیت جنسی را در ازدواج خود احیا کرده و حفظ کنید.

یکی از مهمترین دلایل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج چیست؟

یکی از مهمترین دلایل نداشتن رابطه جنسی بعد از ازدواج، تفاوت میل جنسی در زوج است.

اختلال نعوظ چه تاثیری بر بی میلی جنسی دارد؟

دشواری در دستیابی یا حفظ نعوظ می تواند رابطه جنسی را به چند دلیل دشوار کند. در حالی که ED یک مشکل شایع است، همچنین می تواند بر میزان اضطراب، اعتماد به نفس و عزت نفس مردان تأثیر بگذارد.

مراجعه به مشاوره در زمینه رابطه جنسی چه تاثیری بر زندگی ما دارد؟

درمانگر شما می تواند با شما همکاری کند تا به هر مسئله ای که مانع صمیمیت است، بپردازد. از این فرصت ها استفاده کنید و بر ایجاد یک ازدواج قوی تر و عمیق تر تمرکز کنید.#‌افسردگی #‌روانشناسی منبع: روانشناسی روان آرام

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نوجوان بودن سخت است. پدر و مادر یک نوجوان بودن اغلب می تواند احساس سخت تری هم داشته باشد. لازم به یادآوری است که شما بزرگسال هستید: شما بهترین الگوی

6 روز پیش

علت دیر راه افتادن کودکان چیست؟ چه زمانی دیر راه افتادن بچه را جدی بگیریم؟ کاردرمانی برای درمان دیر راه افتادن کودکان چه راهکارهایی دارد؟

6 روز پیش

تربیت جنسی کودک تربیت جنسی کودکان فقط مربوط به رابطه جنسی نیست. این موضوع همچنین احساسی است که کودک شما نسبت به بدن در حال رشد خود دارد. همچنین تربیت جنسی

۱ هفته پیش

تنوع طلبی زمانی بوجود می‌آید که شخص تجربه لذت از یک موقعیت را کسب کرده باشد. مثلا او باید لذتی را در غذا خوردن کسب کرده باشد تا به تنوع طلبی در این زمینه روی بیاورد. در واقع این ویژگی در اشخاص بنیادین است. باید آن را محدود کرد و تحت کنترل درآورد.

۱ هفته پیش

هر یک از ما از نظر جنسی منحصر به فرد هستیم. همه ما شخصیت های پیچیده و ترجیحات کاملاً فردی داریم. با این حال رابطه جنسی نیز مانند رابطه عاشقانه، یک رابطه

۱ هفته پیش

سرزنش کردن خود یا همان خود خوری یک عادت رفتاری است که برخی از افراد را درگیر کرده است.

۱ هفته پیش

اکثر زوج هایی که ازدواج می کنند یا تصمیم به زندگی مشترک دارند، معمولاً قصد بچه دار شدن نیز دارند. در گذشته، داشتن خانواده های بزرگ معمول بود و این به

۱ هفته پیش

اعتماد پایه و اساس هر رابطه عاشقانه ای است. یک رابطه بدون اعتماد نمی تواند واقعاً شکوفا شود و سالم بماند؛ زیرا فردی که اعتماد ندارد، انرژی عاطفی زیادی را

۱ هفته پیش

کابوس یک رویای وحشتناک و ناخوشایند است که دستگاه عصبی شخص را تحریک می‌کند و در نتیجه شخص به‌طور ناخودآگاه به آن پاسخ عصبی می‌دهد.

۱ هفته پیش

خانواده خانواده امن ترین جامعه و اولین اجتماعی است که هر فرد پای در آن می گذارد. به عبارتی این اولین بودن مسئولیت بالایی را ایجاد می کند برای امن شدن.

۱ هفته پیش

ازدواج یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی شماست.بهتر است اطمینان حاصل کنید که با فرد مناسبی ازدواج می کنید، در غیر این صورت، یا تمام عمر خود با شخص نادرستی

۱ هفته پیش

بیشتر...