خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

گل محمدی: اتفاقات بدی برای ما افتاد با این امکانات انتظار برنده شدن درست نیست ایسنا

گل‌محمدی: اتفاقات بدی برای ما افتاد/ با این امکانات انتظار برنده شدن درست نیست

سرمربی پرسپولیس می‌گوید بازی با النصر تحت تاثیر اتفاقات خیلی برای تیمش بود.

به گزارش ایسنا، پرسپولیس ایران سه‌شنبه شب در هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا مقابل مهمانش النصر با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد. یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: بازی تحت تاثیر اتفاقات خیلی برای ما بود. مصدومیت مهدی ترابی در دقیقه ۵ بازی تاثیر زیادی در بازی ما داشت.

او در پاسخ به این سوال که آیا برنامه پرسپولیس تحت تاثیر حضور رونالدو قرار داشت؟ گفت: رونالدو یکی از بازیکنان خوب النصر بود. آنها بازیکنان تاثیرگذاری دیگری خصوصا در فاز حمله داشتند. ما تمام ذهنمان این نبود که رونالدو را مهار کنیم. ما باید هافبک‌های کنار و گوشه‌هایشان را هم مهار می‌کردیم چون هر لحظه خطرناک بودند.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: اینکه در نیمه اول بازی صفر، صفر شد نتیجه خوبی بود و می‌توانستیم در نیمه دوم با وجود اینکه بازی سنگینی بود، خوب شروع کنیم. ما فقط می‌خواستیم بازی را ببریم که متاسفانه این اتفاق افتاد و کار را سخت کرد و نتوانستیم نتیجه لازم را بگیریم. این بازی کیفیت لازم را نداشت. انتظار داشتیم بازی قشنگ‌تری از دو تیم ببینیم اما در این زمین برآورده نشد و نتیجه را واگذار کردیم. نکته مهم این است که بتوانیم ریکاوری خوبی داشته باشیم و برای بازی بعد آماده شویم.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: گل اولی که خوردیم، گل به خودی بود و می‌توانستیم آن را نخوریم. اگر یکی از اتفاقات بین اخراج سرلک و گل اول نمی‌افتاد، این نتیجه رقم نمی‌خورد. ما در نیمه دوم خوب شروع کردیم ولی یک اخراج بچگانه کار دستمان داد و نتیجه را واگذار کردیم. به تیم باکیفیت النصر تبریک می‌گویم. این بازی‌های بزرگ باعث می‌شود که نقاط ضعفمان را پیدا کنیم و برای بازی‌های بعدی آماده شویم. اگر این اتفاقات رقم نمی‌خورد، نمی‌باختیم. زمین هم اینقدر خراب بود که روی کیفیت هر دو تیم تاثیر گذاشت.

گل‌محمدی در واکنش به اینکه آیا بازیکنانش تحت تاثیر ستاره‌های النصر بودند که عملکرد ضعیف نیمه نخست حاصل آن شد؟ بیان کرد: ما با یک تیم معمولی بازی نداشتیم. آنها یکی از مدعیان قهرمانی در آسیا هستند و فوق ستاره‌های خوبی دارند. انتظار اینکه ما با این امکانات جلوی چنین تیم‌هایی خودمان را برنده بدانیم، هر چند میزبان هم باشیم، انتظار درستی نیست. همچنین اتفاقاتی افتاد که کار را برای ما سخت کرد. اگر این اتفاقات برای حریف می‌افتاد ما برنده می‌شدیم. ما با یک تیم باکیفیت و فوق‌العاده بازی داشتیم. آنها سه روز پیش بازی کردند و خیلی‌ها فکر می‌کردند که خسته‌اند و دیروز هم به خوبی ریکاوری نکردند اما دیدید که همان بازیکنان ۹۰ دقیقه بازی کردند که نشان‌دهنده کیفیت آنهاست.

او در ادامه در واکنش به این که آیا با توجه به حضور رونالدو، به پرسپولیس کم‌توجهی نشد، گفت: رونالدو یک بازیکن افسانه‌ای و یکی از نوابغ فوتبال است و در این شکی نیست. این استقبالی هم که از رونالدو شد نشان دهنده عشق و علاقه جوانان ایرانی نسبت به فوتبال و شخص رونالدو است. نمی‌خواهم زیاد نسبت به استقبالی که شد منفی فکر کنم. اگر به قسمت دیگر قضیه فکر کنیم، این باعث شده که جوانان ما بیشتر انگیزه برای فوتبال پیدا کنند و استعدادهای بیشتری کسب شود. باید از حضور رونالدو در ایران استفاده کنیم و نگاه مثبتی به آن داشته باشیم.

گل‌محمدی ادامه گفت: به هر صورت جوانان ما لایق امکانات بهتری هستند و فوتبال ما سزاوار بهترین‌ها هستند. آنها سزاوار حمایت بیشتری هستند. آزادی یکی از بهترین استادیوم‌های ایران بوده ولی ببینید به چه روزی افتاده است. این در بازی‌های بزرگ نقطه ضعف ما را نشان می‌دهد و این شاید تلنگری به مسئولان تصمیم‌گیرنده باشد. امیدوارم آنها به خودشان بیایند و بدانند که ما چقدر در بحث سخت‌افزار و ساختار فوتبال ضعیف هستیم. ما مشکلات زیادی داریم و امیدوارم این مشکلات برطرف شوند. البته صحبت‌هایی که وزیر ورزش درباره ساخت ورزشگاه جدید کرد، می‌تواند شروع خوبی باشد و امیدوارم عملی شود. امیدوار اراده‌ای باشد که استادیوم آبرومندی برای مردم و فوتبال ساخته شود.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به اینکه گفته می‌شود بازیکنان این تیم مانند امیری برای بازی با النصر آماده نبودند، بیان کرد: منظور شما این است که آماده این بازی نبودند؟ باتوجه به امکانات و شرایطمان سعی کردیم خودمان را برای این بازی آماده کنیم. نمی‌گویم توانمان این بود. خیلی دوست داشتیم که در زمین خوبی بازی کنیم و این اتفاقات نمی‌افتاد. به نظرم در این صورت، نتیجه دیگری گرفته می‌شد. تصمیماتی که در فوتبال ما گرفته شد، محدودهای زیادی برای نمایندگان ایران در آسیا و حتی تیم‌های لیگ ایجاد کرده است. محدودیت‌ها کار را برای مربیان و باشگاه‌ها سخت کرده است. مشکلات دیگری هم وجود دارد که نمی‌خواهم در نشست خبری راجع به آنها صحبت کنم. بازیکنان تمام تلاششان را کردند اما امروز روزی نبود که ما بتوانیم برنده شویم. این به خاطر حوادثی بود که در جریان بازی افتاد.

گل‌محمدی در ادامه درباره میزان مصدومیت ترابی و تاثیر آن روی عملکرد پرسپولیس توضیح داد: مهدی از بازیکنان تاثیرگذار ماست. اتفاقی که برای او افتاد یک شوک منفی به ما داد آن هم در ابتدای بازی. نمی‌دانم مصدومیتش تا چه اندازه است ولی حداقل یک هفته برای بازگشت به تمرینات کار دارد.

او در پاسخ به این سوال که آیا قبل از بازی شارژ مالی شدند؟ گفت: اینجا جای صحبت راجع به مسائل مالی نیست. سعی می‌کنیم بعضی چیزها را عنوان نکنیم. به این دلیل که بازی‌های آسیایی است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مهندسان دانشگاه «ام‌آی‌تی» و پژوهشگران چینی، دستگاه آب‌شیرین‌کن جدیدی را طراحی کرده‌اند که با انرژی خورشیدی کار می‌کند و مشکلات انسداد ناشی از رسوب نمک را ندارد.

1 ساعت پیش

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از مسابقات انتخابی المپیک به مصاف اوکراین رفت و در یک بازی پر انتقاد شکست خورد.

نیم ساعت پیش

نمایشگاه دائمی «در لباس سربازی» در محل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در معرض دید عموم علاقمندان فرهنگ جهاد و مقاومت قرار گرفته است.

نیم ساعت پیش

لحظه شکستن ناگهانی شیشه بزرگ در دست یک مرد را ببینید

1 ساعت پیش

چهار روز مانده به اکران سینمایی «گیج‌گاه»، پوستر رسمی فیلم منتشر شد.

1 ساعت پیش

روز نهم بازی‌های آسیایی آغاز شده و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌به‌لحظه این مسابقات همراه ما باشید.

نیم ساعت پیش

محمد ولی‌زاده عنوان امتیازآورترین بازیکن تیم ملی والیبال ایران در دیدار مقابل اوکراین در مسابقات انتخابی المپیک را به دست آورد.

نیم ساعت پیش

«بنگاه تئاترال» نمایش‌نامه‌ای به قلم علی نصیریان است که به کارگردانی هادی مرزبان و بازیِ مجید مظفری روی صحنه می‌رود.

نیم ساعت پیش

فیلم پرش از ارتفاع بسیار بلند با موتور سیکلت را ببینید.

یک ربع پیش

بیشتر...