خبرگزاری تسنیم |
2 ماه پیش

درخواست باج تی تی پی برای خودداری از حمله به پروژه سی پک تسنیم


درخواست باج «تی‌تی‌پی» برای خودداری از حمله به پروژه «سی‌پک»

یک رسانه انگلیسی گزارش داد تحریک طالبان پاکستان برای خودداری از حمله به کریدور اقتصادی چین و پاکستان درخواست باج کرده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ایخبرگزاری تسنیم، نشریه انگلیسی تلگراف در گزارشی اعلام کرد تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) تهدید کرده اگر اسلام‌آباد پنج درصد مالیات ساخت‌و‌ساز به این گروه نپردازد، کریدور اقتصادی چین و پاکستان(سی‌پک) را مورد حمله قرار خواهد داد.

فرمانده‌ جناح «گنداپور» تی‌تی‌پی در یک پیام ویدیوئی هشدار داده کریدور اقتصادی چین و پاکستان، که یک پروژه زیرساختی به طول نزدیک به 2 هزار مایل شامل جاده‌ و راه‌آهن از چین تا دریای عرب است، در نتیجه‌ی حمله این گروه تخریب خواهد شد.

فرمانده طالبان پاکستانی خطاب به کارگران ساختمانی در دره «اسماعیل‌خان» پاکستان گفت پنج درصد مالیات در همه جا سهم ما است و افزود: در صورت عدم پرداخت مالیات، ماشین‌آلات و نیروهای مشغول در این پروژه هدف قرار خواهند گرفت.

بر اساس این گزارش، نگرانی‌های چین در مورد تهدیدات امنیتی برای سرمایه‌گذاری‌هایش در پاکستان دلیل بزرگی است که پروژه سی‌پک در سا‌ل‌های اخیر شتاب خود را از دست داده است.

«مایکل کوگلمن» مدیر بخش جنوب آسیا اندیشکده «ویلسون» دراین‌باره گفت: این خطرات امنیتی در حال افزایش است زیرا نه تنها جدایی طلبان بلوچ، بلکه تروریست‌های تحریک طالبان پاکستان نیز هستند که منافع چین را در پاکستان تهدید می کرده و در واقع به آنها حمله می‌کنند.

پیگیری پروژه «سی‌پک» در میان تدابیر شدید امنیتی در پاکستان
پاکستان و چین توافق پیوستن افغانستان به «سی‌پک» را امضا کردند

انتهای پیام/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سروری گفت: اگر مشکلی پیش نیاید لیست ۳۰ نفره  که مورد توافق شانا و پایداری است، فردا منتشر خواهد شد.

یک ربع پیش

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: در سال‌جاری بالغ بر 4000 پرونده گلخانه خانگی یا کوچک مقیاس در سطح استان مورد بررسی قرار گرفت.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی‌فقیه در کاشان وظایف شورای نگهبان را تشریح کرد.

نیم ساعت پیش

کاوشگر خصوصی شرکت اینتویتیو ماشینز(Intuitive Machines) موسوم به اودیسیس(Odysseus) بامداد فردا ماموریت IM-۱ خود را روی ماه فرود می‌آورد.

1 ساعت پیش

پیشکسوت نامدار کشتی ایران آنژیوگرافی قلب انجام داد.

یک ربع پیش

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری سارق مسلح و تحت تعقیب پلیس با کشف 14 فقره سرقت مسحانه خبر داد.

نیم ساعت پیش

امام جمعه موقت تهران حکومت را به‌منزله کشتی دانست و با تاکید بر نقش مهم زمامدار این کشتی گفت: امام(ره) دین خدا را احیا و مقابله با طاغوت را تبدیل به فرهنگ کردند و مردم را از وابستگی به شیاطین نجات دادند.

نیم ساعت پیش

انسدادی که جناب سروش و امثال تاج‌زاده اسیرش شده‌اند، محصول عدم اتکا به تجربه‌ی سیاست و نتیجه‌ی قدم گذاشتن در مسیری است که بیشتر جنبه‌ی فانتزی و قدرت‌طلبانه و خروج از چارچوب سیاست داشته است.

نیم ساعت پیش

سردار سید محمد کسائیان، فرمانده تیپ لشکر 25 کربلا و فرمانده تیپ 75 ظفر در دوران دفاع مقدس، دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

نیم ساعت پیش

بیشتر...