خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

رقابت نفس گیر 253 کاندیدا برای کسب کرسی مجلس در استان اردبیل تسنیم


رقابت نفس‌گیر 253 کاندیدا برای کسب 7 کرسی مجلس در استان اردبیل

رقابت نفس‌‌گیر ۲۵۳ کاندیدای مجلس شورای اسلامی برای کسب هفت کرسی نمایندگی استان اردبیل از فردا آغاز می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز اردبیل، رضا قاسمیان عصر امروزدر جلسه هماهنگی آغاز تبلیغات انتخاباتی در اردبیل، اظهار داشت: با تأیید نهایی 253 کاندیدای مجلس شورای اسلامی از ساعت صفر فردا تبلیغات کاندیداها آغاز می‌شود و تا ساعت هشت صبح پنجشنبه 10 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تبلیغات کاندیداها باید بر مبنای قانونمداری انجام شده و انتظار می‌رود نامزدها در سخنرانی‌های خود در محافل و مجالس مختلف از تهمت، اتهام و یا بیان مسائل ضدامنیتی و تهییج‌کننده پرهیز کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل، گفت: 118 کاندیدا در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین تأیید صلاحیت شده که در این حوزه تبلیغات را در مدت یک هفته انجام می‌دهند تا سه کاندیدا به عنوان منتخب مردم راهی مجلس دوازدهم شود.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل افزود: 52 کاندیدا در حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز رقابت خواهند کرد تا از بین آنها نیز یک نفر به عنوان منتخب این حوزه انتخابیه راهی بهارستان شود.

قاسمیانخاطرنشان کرد: 37 نفر در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر رقابت خواهند کرد تا از این جمع نیز یک نفر به عنوان منتخب حوزه انتخابیه خلخال و کوثر راهی مجلس شورای اسلامی شود.

وی اضافه کرد: 23 نفر در حوزه انتخابیه گرمی و انگوت و 23 نفر نیز در حوزه انتخابیه مشگین‌شهر در یک هفته پیش‌رو با هم رقابت می‌کنند تا با جلب اعتماد مردم از هر حوزه یک نفر راهی مجلس شود تا هفت نماینده منتخب استان راهی مجلس شده و دفاع از حق و حقوق این مردم را انجام دهند.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل بیان کرد: با هماهنگی فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در مساجد، سالن‌های ورزشی و دیگر فضاهای تدارک دیده شده تبلیغات کاندیداها انجام شده و مردم با رصد فعالیت‌های این کاندیداها سعی خواهند کرد تا به صورت قانون‌مند افراد توانمند را شناسایی و به آنها رأی بدهند.

قاسمیان یادآور شد: در روزهای اخیر احزاب و گروه‌های مختلف کاندیداهای مورد حمایت خود را معرفی کردند تا در شهرهای مختلف این کاندیداها مورد حمایت احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های مختلف بوده و زمینه حضور توانمند را در مجلس آینده داشته باشند.

وی به مصادیق جرایم انتخاباتی و برخورد دستگاه قضا با متخلفان اشاره کرد و گفت: به صورت دقیق هیئت‌های نظارت و بازرسی فرآیند تبلیغات کاندیداها را مورد رصد قرار می‌دهند تا در صورت مشاهده تخلف با کاندیدا برخورد شده و حتی امکان رد صلاحیت او در ایام تبلیغات انتخاباتی فراهم آید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل به فعالیت ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در استان با محوریت مسئولان و مدیران دستگاه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: با حساسیت بیش از هر زمان دیگر فعالیت‌های انتخاباتی و تبلیغاتی رصد شده و هر کاندیدایی که بخواهد اقدام به توزیع پول و یا کارت هدیه کند، با او برخورد خواهد شد.

قاسمیان از فرمانداران، بخشداران، مدیران و مسئولان اجرایی خواست تا از دخالت و کاندیدای خاص کاندیدای مورد نظر پرهیز کرده و حتی در صورت درخواست مرخصی اجازه حضور در ستادهای انتخاباتی را نخواهند داشت.

وی راه‌اندازی پنج کانال تلویزیونی را برای پنج حوزه انتخابیه یادآور شد و خاطرنشان کرد: در کنار برنامه‌های تبلیغاتی صدا و سیما، رسانه‌های دیگر نیز پای کار هستند تا مردم در 11 اسفندماه حماسه دیگری را خلق کرده و جشن سیاسی در این کشور برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل اضافه کرد: پیام‌رسان‌های داخلی نیز برای کاندیداها بسته‌های خاص تبلیغاتی در نظر گرفتند که نامزدهای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با مراجعه به پنجره ملی خدمات هوشمند باید از این فرصت برای تبلیغات خود در پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند.

قاسمیان بیان کرد: شهرداری‌ها نیز محل‌های مختلفی را برای تبلیغات کاندیداها در نظر گرفتند تا جلوی تخریب چهره شهری گرفته شود.

وییادآور شد: به هیچ وجه کاندیداها حق نصب پوستر و یا استفاده از اسپری را در فضاهای شهری نداشته و راه‌اندازی ستادهای انتخاباتی کاندیداها باید در محدوده خارج از هسته مرکزی شهر باشد تا شاهد تشدید ترافیک و اختلال در رفت و آمد مردم نباشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل پرهیز از راه‌اندازی کارناوال‌های شادی و یا برپایی تجمعات جلوی ستادهای انتخاباتی را غیرقانونی توصیف کرد و گفت: باید تبلیغات در چارچوب قوانین و مقررات تعیین شده انجام شود و در هرگونه تخلف رخ داده کاندیدای مورد نظر پاسخگو خواهد بود.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری اردبیل نیز تصریح کرد: آگاهی‌بخشی به مردم و تلاش برای بصیرت‌افزایی در زمینه انتخاب آگاهانه مهم و حیاتی است.

بهروز زلالی افزود: امیدآفرینی در مردم با ارائه پیشرفت‌ها و دستاوردهای انقلاب وظیفه همه ما است و نباید اجازه دهیم تا دشمن با تبلیغات مسموم در فضای مجازی مردم را نسبت به نظام و دستاوردهای آن دلسرد کند.

ویخاطرنشان کرد: مشارکت حداکثری عامل اقتدار و امنیت نظام است و دشمن از حضور و مشارکت گسترده مردم ایران در انتخابات هراس دارد.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری اردبیل پیروی از خط ولایت را عامل مؤثر در خنثی‌سازی جنگ ترکیبی از سوی دشمن برشمرد و اضافه کرد: مردم مؤمن و ولایتمدار دارالارشاد اردبیل همواره دشمن را مأیوس کرده و دفاع خود را از آرمان‌های شهدا و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده‌اند.

انتهای پیام/131/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استانداری البرز از دستگیری اعضای خانواده رمال تبعه خارجی غیر مجاز در مشکین دشت فردیس خبر داد.

نیم ساعت پیش

یکی از مدیران پرسپولیس گفت: با توجه به درخواست بانک‌ها و ارسال مدارک و تایید شدن صلاحیت آنها به نظر می‌رسد واگذاری سهام باشگاه قطعی خواهد بود.

نیم ساعت پیش

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (شنبه) وتوی آمریکا علیه اعطای عضویت کامل به فلسطین در سازمان ملل متحد را موضعی «ناامیدکننده»، «شرم‌آور»، «غیرقابل توجیه» و «غیرمسوولانه» خواند.

یک ربع پیش

سرپرست سازمان خصوصی سازی از تایید صلاحیت متقاضیان خرید سهام شرکت‌های پرسپولیس و استقلال خبر داد.

نیم ساعت پیش

در اینجا شمارا برای راحتترین روش دریافت فیش حقوق راهنمایی میکنیم.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان در نشست عالی‌رتبه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای مسأله فلسطین، طرح شش ماده‌ای ایران به شورای امنیت برای مسأله فلسطین را پیشنهاد داد.

نیم ساعت پیش

معاون ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده گفت: برای اولین بار شماره‌گذاری وسایل نقلیه طبق قانون ساماندهی خودرو منوط به پرداخت عوارض شده است.

نیم ساعت پیش

هیأت مدیره باشگاه تراکتور در واکنش به اتفاقات شب گذشته فرودگاه تبریز و همچنین بررسی برنامه گزینه‌های سرمربی‌گری این تیم بیانیه‌ای صادر کرد.

نیم ساعت پیش

«واشنگتن‌پست» گزارش داد که مقام‌های ایالات متحده در چندین ارگان دولتی به این روزنامه گفتند که دولت جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا به آن‌ها دستور داده است که درباره ساقط شدن چند ریزپرنده توسط پدافند هوایی ایران در اصفهان، به طور علنی صحبت نکنند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...