خبرگزاری ایسنا |
2 ماه پیش

غول های فناوری پرچمدار رشد ابرشرکت ها شدند ایسنا

غول‌های فناوری پرچمدار رشد ابرشرکت‌ها شدند

سرمایه بازار شرکت‌هایی که ارزشمندترین شرکت‌های جهان هستند، با افت بازده اوراق قرضه آمریکا و بالا رفتن انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره توسط بانک‌های مرکزی جهان، در نوامبر صعود کرد و غول‌های فناوری پرچمدار این رشد بودند.

به گزارش ایسنا، ارزش بازار اپل، ۱۱.۲ درصد در ماه میلادی گذشته افزایش یافت و به ۲.۹۵ تریلیون دلار رسید. در حالی که ارزش مایکروسافت، با ۱۲.۱ درصد افزایش، به ۲.۸ تریلیون دلار رسید.

سرمایه بازار شرکت انویدیا ۱۴.۷ درصد افزایش یافت و به ۱.۱۵ تریلیون دلار رسید. این افزایش پس از آن روی داد که این شرکت رشد ۲۰۶ درصدی درآمدش در سه ماهه سوم بر مبنای سالانه و رسیدن آن به ۱۸.۱ میلیارد دلار را گزارش کرد. انویدیا همچنین با اشاره به شرایط زنجیره تامین و تقاضای قوی برای تراشه‌های هوش مصنوعی، درآمد بالاتر از حد مطلوب را برای سه ماهه چهارم مالی خود پیش بینی کرد.

غول‌های فناوری پرچمدار رشد ابرشرکت‌ها شدند

کاهش نگرانی‌ها نسبت به تورم هم از سهام بانکی حمایت کرد. سرمایه بازار «جی پی مورگان چیس اند کو» تا آخر نوامبر، به میزان ۱۲.۲ درصد رشد کرد و به ۴۵۱ میلیارد دلار رسید.

در بخش‌های دیگر، ارزش بازار شرکت تسلا پس از افزایش قیمت خودروهای مدل ۳ و Y، حدود ۲۰ درصد افزایش یافت و به ۷۶۳.۲ میلیارد دلار رسید.

بر اساس گزارش رویترز، در مقابل، ریزش قیمت نفت، باعث کاهش سرمایه بازار شرکت‌های بزرگ نفتی شد. سرمایه بازار شرکت آرامکوی سعودی به میزان ۰.۳ درصد و سرمایه بازار اکسون موبیل، ۲.۹ درصد کاهش یافت.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پیرو اطلاعیه منتشر شده بانک دی در سامانه کدال، با موضوع قطعی شدن معامله کوهستان پارک شادی مشهد، این بانک 37 هزار و 500 میلیارد ریال سود شناسایی کرد.

نیم ساعت پیش

موکب نیمه شعبان شباب المقاومت با حضور خادمانی از ملیت‌های مختلف جهان در مسیر پیاده‌روی پیامبر اعظم(ص) برپا شده و پنجم و ششم اسفندماه میزبان گروه‌های خاص از جمله مسئولان و اسرای جریان حماس، مدال‌آوران المپیک و بازیکنان استقلال و پرسپولیس خواهد بود.

نیم ساعت پیش

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش از اجرای غربالگری اختلالات یادگیری برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی خبر داد.

نیم ساعت پیش

عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به انتخابات پیشرو و ضرورت نقش آفرینی جوانان، خواص و بانوان در انتخابات گفت: مشارکت قوی در انتخابات عامل اقتدار و امنیت کشور است.

نیم ساعت پیش

مسئله کلاهبرداری کوروش کمپانی را نباید محدود به تبلیغات کرد در حالی که بسترهای چنین کلاهبرداری همچنان از بین نرفته است و باید هرچه سریعتر نسبت به بسترزدایی و جلوگیری از اقدامات مشابه اقدام شود.

نیم ساعت پیش

در نشست مجمع دانشگاهیان انقلاب اسلامی؛ ساز و کارهای مشارکت حداکثری در انتخابات بررسی شد.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل پشتیبانی امور دام گفت: در ۴ ماه گذشته بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن نهاده بین جامعه تولیدکنندگان کشور توزیع شده است.

یک ربع پیش

بیشتر...