خبرگزاری رضوی |
۲ هفته پیش

تلاش کردیم جشنواره های فجر امسال محلی برای دیده شدن هنرمندان همه نقاط کشور باشد رضوی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
تلاش کردیم جشنواره های فجر امسال محلی برای دیده شدن هنرمندان همه نقاط کشور باشد
به گزارشخبرگزاری رضوی،محمدمهدی اسماعیلی امروز چهارشنبه دهم اسفندماه در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری فجر گفت: امسال در جشنواره های فجر شاهد حضور پرشور و شوق مردم و هنرمندان در تهران، مراکز استان ها و شهرستان ها بودیم.
وزیر فرهنگ با بیان این که جشنواره های فجر کاملا مردمی برگزار شدند، گفت: جشنواره های فجر در ایران، مهمترین جشنواره های مردمی در سراسر دنیا به حساب می آیند که به روایت آمارها با حضور نزدیک و گسترده مردم همراه هستند.
اسماعیلی با تاکید بر این که جشنواره های فجر امسال رویکرد عدالت فرهنگی دولت را به تمام معنا نمایان کرد، گفت: تلاش کردیم فجر امسال محلی برای دیده شدن هنرمندان همه نقاط کشور باشد.
وی با اشاره به ترفندهای مختلف بدخواهان برای تضعیف حضور هنرمندان در جشنواره های فجر گفت: برخلاف تلاش دشمنان، حضور هنرمندان با گرایش ها و سلایق مختلف در فجر پررنگ و تحسین برانگیز بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: آن ها که در چنین روزهای سخت و دشواری پای مردم و نظام اسلامی ایستادند حتما مورد عنایت ویژه خداوند متعال قرار خواهند گرفت و ما هم در دولت و حاکمیت رفتارهای خودمان را مطابق با این کنش تنظیم می کنیم.
وزیر فرهنگ همچنین با اشاره به آغاز ثبت نام حج سال آینده گفت: با حمایت ویژه دولت از حج و زیارت و عتبات به واسطه مصوبه جلسه اخیر هیات دولت و هماهنگی بخش های مختلف، زائران عزیز با دغدغه کمتری به زیارت خواهند رفت.
اسماعیلی ضمن تکذیب خبر منتشر شده درباره فروش موزه ملی سینما در قالب طرح مولد سازی گفت: موزه ملی سینما از مفاخر فرهنگی هنری کشور است و وزارت فرهنگ در یکسال و نیم گدشته فعالیت های بسیاری برای روزآمدی موزه انجام داده است.
اسماعیلی در ادامه در خصوص کیفیت کاغذ مازندران برای صنعت چاپ هم گفت: کاغذ مازندران در چند نوع مختلف تولید می شود در اینباره با ناشران جلسه داشته ایم تا بخش عمده ای از کارها با کاغذ مازندران انجام شود زیرا این نوع کاغذ از بهترین کیفیت برخوردار است. وی در پایان گفت: کاغذ مازندران اگر از هم ترازهای خود بالاتر نباشد کمتر نیست، برای 75 درصد کتاب های درسی قرارداد بسته شده و ماهانه هزار تن از کاغذ مازندران در اختیار ناشران قرار می گیرد.
ضمن این که امیدواریم کارخانه زاگرس فارس هم نیمه اول سال آینده وارد چرخه تولید شود که هم نیاز داخلی را مرتفع کند و هم به منطقه فکر کنیم.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...