۱ هفته پیش
2 بازدید

همراهی اصناف و مردم در محدودیت‌های کرونایی قابل تقدیر است | بهداشت نیوز Write Email

همراهی اصناف و مردم در محدودیت‌های کرونایی قابل تقدیر است
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا و مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان‌وبلوچستان گفت: با اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی از روز گذشته همراهی اصناف و مردم در زاهدان به عنوان مرکز و دیگر شهرهای قرمز در شمال و جنوب این استان به صورت کامل وجود داشته که قابل تقدیر است.
به گزارشبهداشت نیوز،عباسعلی ارجمندی روز یکشنبه گفت: همراهی‌ها در عرصه بازار و از سوی مردم به صورت کامل انجام شده و تا این لحظه مشکل و چالشی در اجرای محدودیت‌ها اتفاق نیفتاده است.
 
وی با اشاره به دغدغه تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه تردد خودروهای پلاک غیربومی داخل شهر قرمز دچار مشکل است و اعمال قانون برای آن صورت می‌گیرد بیان کرد:  هماهنگی‌ها و مکاتبات لازم با معاون امنیتی انتظامی مجموعه وزارت کشور و پلیس راهور سیستان‌وبلوچستان انجام شده بنابراین تنها از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد هر پلاک بومی یا غیربومی اگر درون شهر تردد کند این جریمه اعمال خواهد شد.
 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان‌وبلوچستان با اشاره به اینکه محدودیت تردد از ساعت ۲۱ داخل شهر اجرا می‌شود و عده‌ای شامل کارکنان بیمارستان‌ها، ماموران انتظامی و نظامی، مجموعه رسانه‌ها، صداوسیما، شیفت‌های شبانه کارخانجات و واحدهای تولیدی نگران تردد خود به دلیل ساعت شیفت کاریشان هستند تصریح کرد: اگر دستگاه اجرایی، شرکت دولتی یا غیردولتی براساس نیاز ضروری کارمندان و مامورانی دارد که  باید در ساعت‌های ۲۱ تا چهار صبح تردد کنند واحد مربوطه تقاضای خود را با فرمانداری‌ها مکاتبه و با گرفتن مجوز از فرمانداری مبنی بر تردد آن کارکنان دچار مشکل محدودیت و اعمال جریمه نخواهند شد.
 
وی با بیان اینکه در مسیر اجرای طرح کارخانه‌های آرد، میدان دام و تعدادی از روستاها وجود دارند افزود: در این راستا گلوگاه در انتهای کارخانجات آرد تعریف شده و در صورت نیاز اگر شرایط ایجاب و نیاز به تعریف مجدد گلوگاه بود مجموعه فرمانداری‌های استان و فرمانداری زاهدان این موضوع  را در دستور کار خود قرار دهند.
 
ارجمندی ادامه داد: اینها ایرادتی در مسیر اجرای طرح محدودیت کرونا بود که در کمترین زمان حل شده و تا این لحظه دچار مشکل نشده‌ایم و  هم فرمانداری‌ها و هم مجموعه دستگاه‌های اجرایی تماما پای کار هستند.
 
وی افزود: امیدواریم طرح به خوبی اجرا شود و به هدف مورد نظر مبنی بر کاهش مبتلایان و فوتی‌های کرونا برسیم.
 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان‌وبلوچستان با اشاره به شرایط هشدار چابهار و وضعیت قرمز این شهر تاکید کرد: حوزه چابهار متفاوت با شهرهای دیگر است زیرا با کوچکترین تعطیلی در سطح کشور بخشی از کارکنان دولت، بخشی از مشاغل آزاد و بخشی از معلمان و یا هر گروه عادی و عامی که تعطیل شوند معمولا با توجه به وضعیت این شهر چه از درون استان و چه از خارج استان موضوع مسافرت‌ها به این منطقه پیش می‌آید.
 
وی افزود: به همین جهت موضوع  چابهار به‌صورت ویژه در دستور کار ستاد مدیریت بیماری کرونا  قرار گرفت و در مجموعه فرمانداری چابهار اعلام شد که محدودیت‌های خود را در این شهر به صورت ویژه انجام داده  و اجازه انجام مسافرت‌ها را به این منطقه ندهند.
 
ارجمندی  ادامه داد:  معمولا مسافرت از شهرهای قرمز صورت می‌گیرد و در این شرایط وضعیت شهر را در هر جایی که مسافران اسکان یابند دچار مشکل خواهد کرد.
 
وی بیان کرد: موضوع چابهار، بازارها و محدوده‌ی شهری آن به صورت ویژه دیده شد و تا کنون مجموعه فرمانداری این شهر به درستی عمل کرده و با کمترین چالش مواجه شده است.
 
منبع:ایرنا
 
 


#‌اخبار_بهداشت
منبع: بهداشت نیوز


مطالب پیشنهادی

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

نماز جمعه تهران همچنان برگزار نخواهد شد

فارس نوشت:مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، از لغو نماز جمعه بیست و دوم فروردین‌ماه سال ۹۹ در تمام شهرهای استان تهران خبر داد.

پخت کیک و شیرینی | نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن

پخت کیک و شیرینی و نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن و نکات لازم برای پف کردن کیک و شیرینی و روش پخت کیک را در پرشین وی بخوانید

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

موفقیت حقوقی و مهم ایران در از بین بردن توقیف ۱.۶ میلیارد دلار /رسیدگی روند درخواست از صندوق بین‌المللی پول از سوی رئیس جمهور

رئیس جمهور درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی روند درخواست وام از صندوق بین المللی پول، پرداخت.

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

پختن غذا در فویل | نکات و کاربرد پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل

پختن غذا در فویل و و روش پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل و کاربرد فویل در اشپزی و کاربرد فویل در اشپزخانه را در پرشین وی بخوانید

نکات آشپزی | نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند

نکات آشپزی و آشنایی با نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند و ترفندهای خانه داری و نکات مهم آشپزی و ترفندهای مهم اشپزی را در پرشین وی بخوانید

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

جهش تولید را در روزهای کرونایی فراموش نکنیم

سال ۹۸ بسیار سخت و با اتفاقات غیرقابل پیش بینی تمام شد. نه بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله قابل پیش بینی بودند و نه بیماری کرونا که ناگهان آمد و گریبان همه را گرفت.

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

ویدیو - رکورد جهانی که سپاه در مبارزه با کرونا شکست

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: سپاه در آماده سازی تخت های بیمارستانی ویژه برای بیماران کووید 19؛ رکورد زد.

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

دستورات مهم روحانی درباره اجرای فاصله‌گذاری هوشمند مقابله با کرونا

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

برگ برنده اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰؛ ظریف،عارف، مطهری، جهانگیری یا...؟

۱۴۰۰ برای اصلاح طلبان سرنوشت ساز است، یا سورپرایز انتخابات می شوند و در روزهای سرخوشی اصولگرایان کاندیدایی رو می کنند که برگ برنده شان در انتخابات شود یا باید سنگری دیگر را هم به رقیب واگذار کنند.

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

مطالب مرتبط