ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

نصب نشان معرفت در انتظار رفع محدودیت کرونایی | ایران آنلاین

نصب نشان معرفت در انتظار رفع محدودیت کرونایی

کمیته ملی المپیک سال گذشته در اقدامی فرهنگی برای احیا جایگاه از دست رفته پیشکسوتان، نصب پلاک افتخار بر سر درب منازل ۵۵ قهرمان المپیکی را آغاز کرد تا جان تازه‌ای به نسل طلایی ورزش ایران بخشد اما در میانه راه کرونا مانع ادامه این کارشد. حال منتظر رفع محدودیت‌های کرونایی است.

یکی از مهمترین دستاوردهای کمیته ملی المپیک از ابتدای انقلاب تاکنون و در دولت دوازدهم این بود که خود پرچمدار پیشکسوتان ورزشی شود و به همین منظور در ابتکاری نوین در راستای هویت بخشی ورزش کشور، برای نخستین بار تابلوی افتخار را بر سردر منازل قهرمانان مدال‌آور طی ۶۸ سال حضور در آوردگاه جهانی را در دستور کار قرار داد.

گام نخست کمیته المپیک نصب پلاک افتخار قهرمانان مدال طلا، نقره و برنز بازی‌های المپیک ۱۹۴۸ تا ۲۰۰۰ است که این اقدام از تیرماه سال گذشته آغاز و تا تیرماه امسال ۱۳ تابلوی افتخار بر سر در منازل قهرمانان نصب شده است.

نخستین پلاک تیرماه پارسال بر سر در منزل «علی میرزایی» دارنده مدال برنز بازی های المپیک ۱۹۵۲ هلسینکی نصب شده بود. میرزایی که یکی از قهرمانان وزنه‌برداری بود در رقابت های جهانی میلان نشان نقره گرفت در وین به برنز رسید و مدال بازی‌های آسیایی دهلی نو را هم تجربه کرد. با نصب این پلاک کمیته در نخستین گام هم به سراغ این پیشکسوت ورزشی مدال آور رفت و سوم تیرماه امسال در کنار چهار قهرمان المپیکی از تندیسش در تالار مشاهیر ورزش کشوررونمایی کرد تا بداند که یاد و نام قدیمی‌ترین مدال‌آور المپیکی ایران زنده است.

اما دیری نپاید که میرزایی درست پس از ۲۰ روز از رونمایی تندیش در ۲۸ تیرماه امسال درسن ۹۲ سالگی به دیار باقی شتافت. نکته این است که این نهاد ورزشی تا دیر نشده بود جٌنبید و از بزرگان ورزش ایران در قید حیاتشان یادی ماندگار کرد.

اقدام کمیته ملی المپیک در زنده نگه داشتن نام این قهرمان ملی که عناوین المپیکی، جهانی و آسیایی زیادی را در کارنامه دارد، تداوم آن  پیوند دهنده نسل‌های مختلف است و دیگر قهرمانان ملی ایران در گمنامی جامعه زندگی نخواهند کرد.

کمیته المپیک در ادامه رسالت خود  اوایل امسال هم با توجه به شیوع کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی به خانه دیگر قهرمانان المپیک در اقصی و نقاط کشور سفر کرد تا با نصب این پلاک و یادبودهایی که جایش در ورزش خالی بود، ادای احترام کنند. البته این نهاد ورزشی به همین امر بسنده نکرد و طرح آیین نکوداشت از پیشکسوتان ورزش را هم در دستور کار داد که برای نخستین بار قهرمانان و افتخارآفرینان را یکجا دور هم جمع کرد و به آنها یادآور شد؛  ریشه و اعتبار ورزش ایران  پیشکسوتان هستند.

اما با پاندومی کرونا در جهان و ایران این اقدام و با محدودیت تردد سفرهای استانی متوقف شد. کمیته ملی المپیک منتظر است تا با رفع شرایط حساس کرونایی نصب پلاک افتخار از سر گرفته شود./ایرنا


 #‌اخبار
منبع: ایران آنلاین


تبلیغات

مطالب مرتبط

ابتلای مهرداد میناوند به کرونا و شرایط وخیم او همه را نگران کرده است.

5 ساعت پیش

در سایه بیخیالی و حرف های متناقض و بی عملی مسئولان، قیمت تخم مرغ به رغم مازاد تولید درکشور از چند ماه پیش به شدت بالا رفته و همچنان قصد پایین آمدن ندارد اما مسئولان مرتب از کاهش قیمت ها می گویند.

5 ساعت پیش

آلفابت اعلام کرد پروژه اینترنت بالنی« لون» را تعطیل می کند. مدیر ارشد اجرایی شرکت نیز دلیل این امر را عدم کاهش هزینه ها برای توسعه یک کسب وکار بلند مدت اعلام کرد.

5 ساعت پیش

دکتر لطفی پزشک معالج مهرداد میناوند می‌گود که وضعیت اکسیژن او باثبات شده و امیدواری درباره روند درمانش افزایش یافته است.

5 ساعت پیش

بر اساس قانون در صورت ورود جراحات به سر و صورت، باید دیه پرداخت شود که مقدار آن مشخص است.

5 ساعت پیش

سرمربی رئال مادرید به کووید 19 مبتلا شد.

5 ساعت پیش

در ۲۴ ساعت گذشته (جمعه سوم بهمن ماه ۹۹)، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۶۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان قزوین شناسایی و ۲۸ نفر نیز در این مدت، بستری شدند.

7 ساعت پیش

یک مرد عربستانی با فریب همسر اولش ادعا کرد دچار بدهی سن�

7 ساعت پیش

صادرات نفت عراق به هند سال میلادی گذشته رشد حدود دو رقمی داشت و کمک کرد عنوان بزرگترین صادرکننده نفت به هند در سال ۲۰۲۰ را حفظ کند اما اگر برجام توسط بایدن احیا شود و نفت ایران به بازار برگردد، ممکن است برای حفظ رشد مشابه در سال ۲۰۲۱ به مشکل بربخورد.

7 ساعت پیش

بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان نزولی شدند.

7 ساعت پیش

محسن تنابنده، بازیگر معروف کشورمان با انتشار این پست ط�

7 ساعت پیش

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: هرچه در تکمیل و شروع بکارِ شورای قیمت گذاری تعلل کنیم به ضرر کشاورزان و تولید محصولات کشاورزی است.

7 ساعت پیش

3 نفر در فنوج توسط افراد مسلح ناشناس به قتل رسیدند. فرما

7 ساعت پیش

رئیس کل بانک مرکزی از روند رو به رشد وضعیت اقتصادی کشور

7 ساعت پیش

مدیری که ماهانه 33 میلیون تومان حقوق بگیرد و مالیات حقوقش بیش از دو برابر دستمزد یک کارگر باشد، چه درکی از خط فقر و حقوق 2 تا 3 میلیون تومانی یک خانوار کارگری با هزینه های سرسام آور دارد؟

8 ساعت پیش