خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

امام جمعه بوشهر: شهدای فرهنگی استان نماد علم عمل هستند اخبار بوشهر اخبار استانها تسنیم Tasnim


امام جمعه بوشهر: شهدای فرهنگی استان نماد علم و عمل هستند

گروه استان‌ها - امام جمعه بوشهر شهادت را پدیده‌ای شگرف دانست و با بیان اینکه شهادت سبب تحول و پویایی جامعه می‌شود گفت: شهدای فرهنگی نماد علم و عمل هستند و نهادینه کردن آرمان‌های آنها وظیفه اصلی آموزش و پرورش است.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازبوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با اعضا کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان بوشهر با اشاره به جایگاه شهادت در ایزد منان اظهار داشت: انسان وقتی متولد می‌شود با ارتحال از فضایی به فضایی دیگر منتقل می‌شود اما معدوم نمی‌شود ولی شهید نه با ارتحال بلکه با عروج و صعود به حیات جاودانه و آسمانی می‌رسد که عروج عرشی الهی اولویت دستاورد و پدیده شهادت است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، شهادت را بالاترین را ارزش عالم هستی و آخرت دانست و تصریح کرد: صیانت ملی دومین دستاورد شهادت است زیرا اگر پایمردی و ایثار شهدا در 8 سال دفاع مقدس نبود، کشور زیر لگد دنیای استعمار و استکبار، دچار بحران‌های مختلف شده بود.

وی با بیان اینکه راه و آرمان شهید ماندگار و جاودانه است تصریح کرد: حراست و صیانت مذهبی سومین نتیجه مبارک شهادت است که بیمه شدن اسلام توسط امام حسین (ع) نمونه بارز این دستاورد است.

امام جمعه بوشهر، عزت خانواده شهدا و ماندگاری راه و رسم شهید را دیگر دستاوردهای پدیده شهادت دانست و اضافه کرد: چون در یادواره‌ها و کنگره‌های شهدا، راه و رسم آنها تبیین می‌شود به  همین سبب برگزاری کنگره‌ها، کمتر از شهادت نیست.

وی با بیان اینکه شهید می‌تواند جامعه را متحول کند خاطر نشان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی با شهادت خودش ضمن اینکه علو شخصیتی یافت، جامعه را در حوزه‌های مختلف متحول کرد.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه در پرتو برگزاری یادواره و کنگره شهدا، راه و مسیر آنها تداوم می‌یابد خاطر نشان کرد: کنگره‌ کلید باز کردن مکتب شهدا هستند و بهترین هدیه به شهدا، مانایی و پویایی راه رسم آنها است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، شهدای فرهنگی را نماد علم و عمل دانست و افزود: نهادینه کردن آرمان‌های این شهدا وظیفه اصلی آموزش و پرورش است.

وی برگزاری کنگره شهدا و ادامه برنامه‌های آن در طول سال را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: این کنگره باید در جامعه مورد مخاطب، اثرگذاری داشته باشد و دانش‌آموزان استان بوشهر فوق‌العاده پذیرش این مهم و دستاوردهای کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز هستند.

امام جمعه بوشهر، خدمات و فعالیت اعضا کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان را ستود و بیان کرد: دستاوردهای این کنگره باید در برنامه‌های مختلف به جامعه هدف از جمله دانش‌آموزان و خانواده‌ها ارائه شود.

صفایی بوشهری، شهادت را پدیده‌ای شگرف دانست و با بیان اینکه شهادت سبب تحول و پویایی جامعه می‌شود گفت: شهدای فرهنگی نماد علم و عمل هستند و نهادینه کردن آرمان‌های آنها وظیفه اصلی آموزش و پرورش است.

برگزاری کنگره شهدا فرهنگی و آموزش و پرورش استان بوشهر در سوم خرداد

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر هم توجه به سند بنیادین در اجرا برنامه‌ها در اولویت است گفت: فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بیانیه گام دوم انقلاب و در راستای تعمیق ترویج ارزش‌های اسلامی، آرمان‌های شهدا و باورهای انقلابی مردم تدوین و اجرا می‌شوند.

علی موحدی از برگزاری کنگره شهدا فرهنگی و آموزش و پرورش استان بوشهر در سوم خرداد خبر داد و عنوان کرد: تاکنون 582 یادواره شهدا به یاد 582 شهید فرهنگی و دانش‌آموز در مدارس و 18 پیش کنگره در شهرستان‌ها و مناطق برگزار شده است که دانش آموزان محور اصلی این یادواره‌ها هستند.

وی تأکید کرد: با برگزاری یادواره‌ها، فضای آموزش و پرورش استان آکنده از عطر و یاد شهدا شده‌ است.

نخستین کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان بوشهر در سالروز فتح خرمشهر برگزار می‌شود
کنگره شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان به روایت تصویری
کنگره شهدای طلبه و روحانی در اصفهان برگزار می‌شود؛ تکریم 470 خانواده شهید

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر راه‌اندازی کانال معرفی شهدای فرهنگی در شبکه شاد و سایت شهدای فرهنگی و دانش‌آموز را از اقدامات ستاد برگزاری کنگره شهدا دانست و تصریح کرد: این سه اقدام منبع مهمی برای پژوهش و تحقیق در مورد شهدا است.

موحدی با بیان اینکه سردار جنگ‌های نامنظم شهید علیرضا ماهینی به عنوان شهید شاخص فرهنگی و شهید حسین صافی به عنوان شهید شاخص دانش‌آموز معرفی شده است گفت: در این زمینه کتاب شهید نامه برای این 2 شهید نوشته شده است که روز کنگره رونمایی می‌شود.

وی تصریح کرد: مستند فرهنگی و دانش‌آموز ساخته شده است که در  نخستین کنگره شهدا فرهنگی و دانش‌آموز استان بوشهر رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/190/ی#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

​صندوق توسعه ملی از واریز ۱۰۰۰ میلیارد دیگر به صندوق تثبیت بازار سرمایه خبر داده است که مجموع این پرداخت را به ۵۰۰۰ میلیارد تومان می‌رساند.

4 ساعت پیش

پس از ۳۰ سال زندگی مشترک دیگر تحمل رفتارهای خیانت بار همسرم را ندارم و می خواهم از او طلاق بگیرم چرا که دیگر امیدی به آینده این زندگی مشترک نیست و ...

5 ساعت پیش

جلد روزنامه خبرورزشی چهارشنبه ۸ تیر را می‌بینید.

4 ساعت پیش

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی‌شهر از بازداشت صاحب باغ وحش غیرمجاز خمینی‌شهر خبر داد.

5 ساعت پیش

روز گذشته مدیرکل دفتر لوازم خانگی و اداری وزارت صمت از خطوط تولید گروه سام بازدید کرد.

5 ساعت پیش

جلد روزنامه فرهیختگان ورزشی چهارشنبه ۸ تیر را می‌بینید.

4 ساعت پیش

جلد روزنامه استقلال جوان چهارشنبه ۸ تیر را می‌بینید.

4 ساعت پیش

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور بانوان در توییتی نوشت: ‏امروز با چند تن از بانوان جانباز بمباران شیمیایی سردشت به صورت مجازی گفتگو داشتم. ادای احترام و تقدیم سپاس به دلاور زنانی که در حین مددرسانی و پرستاری مورد اصابت قرار گرفتند و چشمان و ریه خود را تقدیم عزت‌مندی و ماندگاری ایران عزیز کردند.

3 ساعت پیش

کانال تلگرامی کاوش پلاس گزارشی از کشتار پناهجویان آفریقایی در مرز اسپانیا و مراکش منتشر کرد.

4 ساعت پیش

بیشتر...