فرش قرمز مازندران زیر پای مسافران نوروزی all tv logo

فرش قرمز مازندران زیر پای مسافران نوروزی
مازندرانساری

مازندران که از هفته اول اسفند ماه با شروع فعالیت نوروز خوان‌ها در سطح شهر‌ها و روستا‌های این خطه سرسبز به استقبال عید نوروز رفته است سفره پذیرایی ازمسافران نوروزیرا پهن کرده و آماده حضورگردشگران داخلی و خارجیبه این استان شد.

همنشینی نوروز با ماه مبارک رمضان تکاپوی مضاعفی را برای مازنی‌ها به همراه داشته است و علاوه بر تامین کالا‌های اساسی، خدماتی و رفاهی فضاسازی شهری و فعالیت‌های فرهنگی را هم به فضا سازی شهری برای نوروز اضافه کردند.

تامین آب شرب سالم برای مسافران یکی از دغدغه‌های جدی در این استان بود که با سرمایه گذاری جدید دولت در مازندارن و افزایش دبی آب این زیرساخت خدماتی هم ارتقا یافت.

مدیران ارشد استان بر این باور هستند با توجه به اینکه هر ساله برتعداد مسافران و گردشگران مازندارن اضافه می‌شود زیر ساخت‌های این استان باید در مسیر افزایش و تکاملی قرار گیرد.

بهسازی بیش از ۸۰ حلقه چاه در سال جاری سبب شد که یک هزار و ۴۷۰ هزار لیتر به دبی آب شرب این استان اضافه شود.

تامین کالا‌های اساسی برای نوروز و ماه مبارک رمضان از جمله دغدغه‌های جدی دیگر بود که این اقلام ضروری هم در مازندران تامین شد.

استاندار مازندران با برگزاری یک همایش سراسری که با حضور تمامی شهرداران مازندران انجام شد آخرین جمع بندی‌های نهایی را انجام و فرش قرمز پذیرایی را دو هفته زودتر برای مسافران پهن کردند.

همه شهرداران مازندارن مکلف شدند فضا سازی شهری برای نوروز امسال را متفاوت‌تر از سال‌های قبل انجام دهند و با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر کار‌های فرهنگی در اولویت شهرداری‌ها قرار گرفت.

زیر ساخت‌هایی همانند، آب، برق، گاز و پهنای اینترنت در مازندارن باید بر مدار توسعه باشد و شهرداران برای تحقق این موارد باید پیگیری داشته باشند.

‌مازندران به دلیل برخورداری از جنگل، دریا و حدود سه هزار آثار تاریخی همواره در تمام فصول سال میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور است. با توجه به چنین شرایطی، فراهم کردن بستر‌های لازم برای یک میزبانی شایسته از این مسافران همواره جزو تاکیدات و اولویت‌های مسوولان بوده است.

با اوج گیری سفر، در تعطیلات نوروز امسال نیز ۲۰ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۹۹۰ نفر شب اقامت مسافران در مازندران ثبت شد که این حجم از سفر‌های نوروزی در کشور بی سابقه و حائز اهمیت به شمار می‌رود.

با توجه به حضور میلیونی مسافران در این خطه از شمال کشور پیش بینی الزامات برای میزبانی شایسته‌تر در این استان از نکات مورد توجه برای مسوولان می‌باشد تا سفر نوروزی خاطره انگیز را برای مسافران رقم زده شود.

بسترسازی و انجام اقدامات لازم برای این منظور همواره از ماه‌ها قبل از عید نوروز انجام می‌شود تا کم و کاستی در نحوه و شرایط میزبانی از مسافران میلیونی ایجاد نشود. حال آنکه فراهم کردن این شرایط به انجام اقدامات برای آماده سازی فضا‌های تاریخی و گردشگری نیز بر می‌گردد.

در میان هیجان مسافران وگردشگران برای دیدن جنگل‌های سر سبز و آبی خیره کننده دریا در استان مازندران، آثار باستانی و تاریخی جلوه‌ای دیگر از جاذبه‌های گردشگری این استان به شمار می‌روند و مجموعه‌های تاریخی و گردشگری، غار‌های باستانی، قلعه ها، کاخ ها، عمارت‌ها و مکان‌های زیارتی، مازندران را علاوه بر دارا بودن جاذبه‌های طبیعی جنگل و دریا برخوردار از مناطق جذاب و دیدنی تاریخی کرده است.

در کنار تمامی زیبایی‌های طبیعی جنگل و دریا در مازندران، جاذبه‌های تاریخی و باستانی این استان در نوع خود بی نظیر هستند و ظرفیت دیگری برای حضور و جذب بیشتر مسافران و گردشگران به شمار می‌روند و آن دسته از مسافران و گردشگرانی که مازندران را بعنوان مقصد سفر‌های خود انتخاب کرده اند، با بازدید از آثار تاریخی و باستانی می‌توانند جلوه‌ای دیگر از فضای گردشگری در این استان را مشاهده کنند.

تقویت زیر ساخت مازندران

سید محمود حسینی پور استاندار مازندران گفت: همه شهرداران مازندران باید با تدوین برنامه جامع برای تقویت زیر ساخت ۲۵ سال آینده شهر خود برنامه داشته باشند.

او افزود: در حال حاضر سالانه حدود ۴۰ میلیون مسافر به این خطه از شمال مسافرت می‌کنند و این آمار هر ساله در حال افزایش است که همه این موارد ضرورت تقویت زیر ساخت‌های استان را فراهم می‌کند.

حسینی پور گفت: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و همزمانی آن با عید نوروز، ستاد تنظیم بازار استان به صورت منظم برای تامین کالا‌های اساسی تشکیل می‌شود.

او با بیان اینکه همه اقلام مورد نیاز عید نوروز در مازندران فراهم شد، افزود: تقاضای ما از کسبه‌ها آن است که با هماهنگی اتحادیه‌ها بدون دخالت دستگاه‌های نظارتی تامین کالا‌های اساسی مردم را بدون وقفه تامین کنند.

حسینی پور خطاب به شهرداران این استان، گفت: فضای محیطی شهر‌های مازندران در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان باید متفاوت‌تر از سال‌های گذشته باشد.

او با بیان این نکته که همه شهرداران مازندران باید زیبا سازی و نظافت شهری را در ایام نوروز با دقت انجام دهند، ادامه داد: نوروز امسال باید متفاوت‌تر از سال‌های گذشته باشد و نقش شهرداران در این زمینه بسیار برجسته است.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت: در دو سال اخیر با توجه به صحبت‌های انجام شده مبنی بر اینکه اعتبارات مازندران باید ملی دیده شود دولت سیزدهم نسبت به این امر اهتمام دارد.

حسینی پور افزود: مازندران سالانه میزبان نزدیک به ۴۰ میلیون مسافر و گردشگر است و زیر ساخت‌های این استان باید در تراز این حجم از مسافر و گردشگر باشد.

او گفت: شهر‌های ساحلی مازندران که میزبان مسافران بیشتری هستند شهرداران باید تمرکز بیشتری نسبت به تمیزی شهر‌ها داشته باشند و نسبت به فضای سبز و مبلمان شهری حساسیت جدی تری داشته باشند.

افزایش دبی آب شرب

بهزاد برارزاده مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت: برای بهره مندی مسافران و گردشگرا ن از آب شرب سالم و عبور از تنش آبی در سال ۱۴۰۳ دولت برای بهسازی چاه‌های مازندارن سرمایه گذاری جدیدی کرده است.

او افزود: در سال جاری ۷۵ حلقه چاه حفر و بهسازی شد که این امر سبب شد یک هزار و ۴۷۰ لیتر آب بر ثانیه بر ظرفیت دبی آب شرب مازندارن اضافه شود.

بهزاد برارزاده گفت: تقویت زیر ساخت‌های آب شرب مازندارن به صورت جدی در دستور کار دولت قرار گرفت و طرح‌های مهم و بزرگی در حوزه آب و فاضلاب مازندران در دست اجرا است.

منبع:ایرنا

باشگاه خبرنگاران جوانمازندرانساری#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مهاجم سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بعضی از تیم‌های رده‌های پایین جدول خودشان را پیش باخته برابر سرخپوشان می‌بینند.

2 ساعت پیش

فقط خواستیم به طراحان گشت جدید ارشاد بگوییم که از تاریخ عکس اول و این عکس آخر، هنوز دو ماه نگذشته و از 22 بهمن نیز کمی بیش از دو ماه رد شده است. در این فاصله، احکام اسلام تغییر کرده یا قانون مملکت؟!

2 ساعت پیش

پرونده مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ اروپا با صعود نماینده فرانسه به مرحله بعدی بسته شد.

2 ساعت پیش

یک خانواده اسرائیلی پس از 6 ماه متوجه شده است که مقامات این رژیم به جای جنازه فرزندشان، یک عروسک را دفن کرده‌اند.

نیم ساعت پیش

در پی رأی‌گیری در شورای امنیت برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل، آمریکا به عنوان تنها مخالف، قطعنامه مذکور را وتو کرد.

2 ساعت پیش

رئیس سازمان سیا هشدار داد که اگر کمک‌های تسلیحاتی به اوکراین نرسد، این کشور تا پایان سال در جنگ شکست خواهد خورد.

2 ساعت پیش

در کل، نوشتن و دور انداختن احساسات منفی می‌تواند یک ابزار مفید برای مدیریت خشم در شرایط استرس‌زا باشد. این روش ساده، ارزان و قابل دسترس است و می‌تواند به افراد کمک کند تا آرامش بیشتری را تجربه کنند.

2 ساعت پیش

مدعی وزن 77 کیلوگرم استان فارس اجازه کشتی گرفتن در جام تختی کشتی فرنگی را نخواهد داشت.

2 ساعت پیش

موسسه آمریکایی «استاندارد اند پورز» در تازه‌ترین ارزیابی خود، رتبه اعتباری بلندمدت اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد و چشم‌انداز آتی آن را نیز "منفی" ارزیابی کرد.

2 ساعت پیش

بیشتر...