خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

۱۴ نشست فرهنگی در ۱۴ کشور اسلامی در قالب کنگره نکوداشت آیت الله العظمی شاهرودی برگزار می شود رضوی

دبیر اجرایی کنگره نکوداشت آیت الله العظمی حسینی شاهرودی
۱۴ نشست فرهنگی در ۱۴ کشور اسلامی در قالب کنگره نکوداشت آیت الله العظمی شاهرودی برگزار می شود
به گزارشخبرگزاری رضویسمنان، حجت الاسلام عباس نصیری فرد روز دوشنبه به همراه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در نشست خبری به خبرنگاران افزود: نشست علمی این کنگره در نجف با هماهنگی دفتر  آیت‌الله سید علی سیستانی برگزار می‌شود.
وی با بیان اتینکه این کنگره با گذرواژه "عالم ذوالشهادتین" برگزار می‌شود اظهار داشت: مجری این کنگره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و متصدی اجرای آن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان است.
نصیری فرد افزود: حوزه‌های علمیه مشهد، قم و نجف، بیت آیت‌الله العظمی شاهرودی، مؤسسه دائرةالمعارف فقه اسلامی بر مذهب اهل‌بیت (ع)، صدا و سیمای جمهوری اسلامی، جامعه المصطفی العالمیه و شورای اسلامی شهر و شهرداری شاهرود در برگزار این کنگره همکاری می‌کنند.
وی با بیان اینکه کنگره نکوداشت آیت‌الله العظمی شاهرودی در سه بعد علمی، تبلیغی و ترویجی برگزار خواهد شد ادامه داد: پیش کنگره آن اردیبهشت ۱۴۰۰ در شاهرود و اختتامیه آن تیرماه سال اِنده در قم برگزار می‌شود.
نصری فرد با بیان اینکه نشست علمی این کنگره در مشهد و نجف، برگزار می‌شود گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نظری، رئیس موسسه دائره المعارف فقه شیعه دبیر علمی این کنگره است.
دبیر اجرایی کنگره نکوداشت آیت الله العظمی حسینی شاهرودی بیان اینکه معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر در این کنگره است گفت: فراخوان این کنگره به  چهار زبان فارسی، عربی، انگلیسی و اردو در کشورهای مختلف منتشر شده است.
وی با اشاره به تولیدات این کنگره گفت: تمامی مکتوبات این کنگره تبدیل به لوح فشره می‌شود و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلام آن را به صورت نرم‌افزار منتشر می کند.
نصیری‌فرد ادامه داد: زندگینامه آیت الله العظمی حسینی شاهروی به صورت کتاب صوتی به دو زبان عربی و فارسی با همکاری مرکز تحقیقات کامپوتری علوم اسلام و معاونت صدای صدا و سیما مرکز سمنان در دست تولید است.
وی با اشاره به فعالیت‌های در دست اقدام این کنگره گفت: چاپ آثار علمی و فرهنگی منتشر نشده آیت الله العظمی شاهرودی، تهیه و چاپ مقاله با در شش موضوع محوری این کنگره، تهیه زندگی نامه آیت‌الله شاهرودی در ۷۰۰ صفحه و کتاب صوتی، تهیه و چاپ رمان از زندگی این مرجع تقلید، نگارش دو جلد کتاب در رابطه با اخلاق و خانواده ویژه دانشجویان و طلاب و تهیه کتابی از مستندات خطی مانند توصیه نامه‌های آیت الله شاهرودی از جمله اقدامات در دست انجام است.
نصیری‌فرد بیان کرد: همچنین تهیه کتاب از مصاحبه‌های شاگردان در دو جلد، تهیه مستند تلویزیونی حدیث سرو در دو قسمت ۴۵ دقیقه‌ای، ۱۰ نمایشنامه رادیویی بر پایه زندگی‌نامه آیت‌الله العظمی حسینی شاهرودی، تهیه ۶۰ مطلب علمی به کوشش کمیته علمی کنگره و چاپ کتاب عکس‌نوشت از عکس‌های این چهره علمی از دیگر اقدامات در دست انجام است.
آیت الله العظمی حسینی شاهرودی در سال ۱۲۶۲ در قلعه آقاعبدالله از توابع شهرستان شاهرود به دنیا آمد و در ۱۴ شهریور ۱۳۵۳ به رحمت الهی رفت.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد و شهاب‌الدین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی به دور دوم رسیدند.

9 ساعت پیش

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به شبکه الجزیره قطر گفت که «حمله ها به عراق مشکوک است و دست های رژیم صهیونیستی در آن مشاهده می شود.».

9 ساعت پیش

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم، طول بزرگراه‌های کشور به ۲۰ هزار کیلومتر افزایش می‌یابد.

9 ساعت پیش

طرح حذف دفترچه‌های کاغذی، طرح بزرگی است که در ابتدای اجرا به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها مشکلاتی را برای بیمه شدگان به وجود آورده است.

9 ساعت پیش

انتخابات فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس و اعضای هیات رئیسه روز یکشنبه در شرایطی برگزار خواهد شد که چهار گزینه برای نشستن بر روی صندلی داغ ریاست با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

9 ساعت پیش

کرمانشاه- مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه گفت: برای توسعه جامعه خود نیازمند این هستیم در موضوعات مختلف نگرشی جدید داشته باشیم

9 ساعت پیش

پیروز قربانی مربی تیم فوتبال سایپا در این تیم ماندنی شد.

9 ساعت پیش

نماینده آمریکا در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تکرار ادعای نخ‌نمای آمادگی واشنگتن برای بازگشت به برجام ادعا کرد که حل مسائل پادمانی از برجام مجزاست اما برای اعتمادسازی درخصوص تضمین ایران در قبال برنامه هسته‌ای ضروری است.

9 ساعت پیش

بندر اقیانوسی چابهار دارای کمبود در حوزه بهداشت و درمان است به طوری که مردم منطقه برای درمان بیماری به استانهای همجوار یا دورتر مسافرت می کنند.

9 ساعت پیش

بعد از رای نیاوردن علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال شاهد حمایت پرسپولیسی‌ها از او بودیم.

9 ساعت پیش

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر واحد واکسنی که وارد می‌شود بلافاصله توسط سازمان غذا و دارو برچسب گذاری شده و در سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور که به اختصار «تیتک» (TTAC) نامیده می‌شود، کدگذاری می‌شود.

9 ساعت پیش

تهران- توزیع داروی ایرانی آیورمِکتین که در پیش‌گیری و درمان بیماری کرونای مؤثر است، توسط شرکت پخش البرز در سراسر کشور آغاز شد.

9 ساعت پیش

آیگپی‌هایی که مشترک همراه اول هستند قبض بهمن ماه خود را با 15 درصد تخفیف پرداخت می کنند.

9 ساعت پیش

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که این آژانس قصد دارد اوایل ماه آوریل در ایران نشست فنی برگزار کند.

9 ساعت پیش

مانی خوشبین یک تاجر میلیونر و موفق است که تمایل

9 ساعت پیش

بیشتر...