خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

شروع سلسله نشست های هیات اندیشه ورز ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور ایسنا

آغاز سلسله نشست‌های هیات اندیشه‌ورز ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور

سلسله نشست‌های هیات اندیشه‌ورز ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با حضور تنی چند از اندیشمندان ایرانی و عراقی، امروز در نجف اشرف آغاز به کار می‌کند.

به گزارش ایسنا، مقام معظم رهبری همواره در مقاطع مختلف نسبت به حضور جوانان در مساجد تاکید داشته‌اند؛ از جمله فرمودند: «راه جذب جوانها به مساجد تصرف دل جوان است. دل جوان یک قیامتی است، اوضاعی است. گرایش جوان به معنویت یکی از آن رازهای بزرگ الهی است. دل جوان حقیقت‌پذیر است، دل جوان به فطرت الهی نزدیک است؛ فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتِی فَطَرَ النَّاسَ عَلَیْها، دل جوان با نصایح و مطالب معنوی و سلوکی و عرفانی انس پیدا میکند، زود انس پیدا می‌کند، زود دلباخته و دلبسته می‌شود؛ جاذبه‌ی جوانها اینها است. شما سخن را حرف را، اقدام را با معنویت، با عرفان واقعی، نه عرفانهای تخیلی و توهمی و صوری، یک مقداری آمیخته بکنید، خواهید دید جوان چطور مجذوب می‌شود و می‌آید، جاذبه‌ی جوان در مسجد اینها است.»


این جملات بخش‌های از سخنان رهبر انقلاب در مورد ارتباط جوان با مسجد است و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز که مجموعه‌ای مردمی با محوریت نوجوانان و جوانان است، در راستای تحقق منویاتمقام معظم رهبری اقدام به برگزاری سلسله نشست‌های هیات اندیشه‌ورز کرده است.


سلسله نشست‌های این هیات اندیشه‌ورز که متشکل از تنی چند از اندیشمندان ایران و عراق از جمله حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ خالد النعمانی مشاور عالی نمایندگی مقام معظم رهبری در عراق و امام جمعه موقت نجف؛ آیت‌الله حسن رمضانی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علی شیروانی؛ آیت‌الله سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در عراق؛ حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ محمدسعید نعمانی از شاگردان برجسته شهید صدر؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علی نهاوندی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن وکیلی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین محمدمهدی گرجیان؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید صدرالدین القبانچی امام جمعه نجف؛ حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ علی ولید الربیعی از اساتید عراق؛ حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحمید واسطی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علی امینی‌نژاد؛ حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ علی شکرچی از اساتید عراق است؛ از امروز سه‌شنبه ۲۴ بهمن ماه آغاز و تا روز جمعه ۲۷ بهمن در حرم مطهر حضرت امیرالمومنین (علیه‌السلام) برگزار می شود.

سلسله نشست‌های هیات اندیشه‌ورز ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با موضوع «راهکارهای جذب نوجوانان و جوانان به مساجد با تاکید بر فطرت، معنویت و عرفان حقیقی» ۲۴ تا ۲۷ بهمن در حرم مطهر حضرت امیرالمومنین (ع) برگزار می‌شود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، گفت: افرادی را انتخاب کنیم که توان تحول آفرینی داشته باشند و بتوانند مجلس قوی تشکیل دهند و به دنبال خدمت به نظام اسلامی و مردم باشند.

یک ربع پیش

بیش از ۳۵۰ خبرنگار از ۱۶۰ رسانه و ۲۰ کشور جهان، دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری را از ایران گزارش می‌کنند.

یک ربع پیش

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور با بیان اینکه ملت ایران درصدد خلق یک حماسه بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی هستند، گفت: انتخابات تامین کننده امنیت پایدار ملت ایران است.

یک ربع پیش

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: جریمه ۲۰ درصدی اخذ مالیات از بانک‌های متخلف و کاهش اعتبارات در پرداخت تسهیلات در دستور کار قرار گیرد.

13 دقیقه پیش

رأی‌گیری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت 08:00 امروز در استان کردستان آغاز شده و در حال جریان است.

یک ربع پیش

در حالی که رژیم صهیونیستی با گسترش دایره حملات خود به جنوب لبنان تلاش داشت ساکنین این مناطق را وادار به ترک خانه و کاشانه خود نماید، مقاومت و ایستادگی اهالی جنوب لبنان سبب شده تا این مسئله به فشار مضاعفی بر ارتش اسرائیل مبدل شود.

یک ربع پیش

آمریکا از صدور بیانیه‌‌ای علیه اسرائیل که به دنبال محکوم کردن رژیم صهیونیستی بخاطر شلیک به سمت فلسطینی‌ها در اطراف یک کاروان امدادرسان در شمال غزه بود جلوگیری کرد.

یک ربع پیش

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: مردم با حضور حداکثری خود در ساعات اولیه انتخابات مشت خود را بر دهان استکبار و دشمنان نظام جمهوری اسلامی زدند.

یک ربع پیش

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت خراسان شمالی گفت: یکی از راه‌های تعیین سرنوشت خود همین شرکت در انتخابات است که می‌توانیم با رای خود آینده کشور را تعیین کنیم.

یک ربع پیش

بیشتر...