خبرآنلاین |
5 روز پیش

بزرگ ترین جشنواره حاشیه ساز جهان خبرآنلاین

بزرگ‌ترین جشنواره حاشیه‌ساز جهان

ایران تئاتر نوشت: هزاران هنرمند از سراسر جهان به ادینبورگ رفته‌اند تا در رویدادی که گفته می‌شود  بزرگ‌ترین جشنواره هنری جهان است، شرکت کنند.

هفتاد و پنجمین دوره جشنواره «ادینبورگ فرینج»، امسال از ۵ تا ۲۹ اوت (۱۴ مرداد تا هفتم شهریور) با نمایش‌ها و برنامه‌هایی از هنرمندان ۵۸ کشور برگزار می‌شود.

بازیگران،‌ کمدین‌ها، موزیسین‌ها و دیگر هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی به پایتخت اسکاتلند می‌آیند تا در این جشنواره تقریبا بی‌همتا حضور پیدا کنند.

آغازی اعتراضی

«ادینبورگ فرینج»‌ همان‌طور که از نامش پیداست به جشنواره بزرگ و بین‌المللی «ادینبورگ» بی‌ارتباط نیست. «فرینج» در واقع برای اعتراض به جشنواره بین‌المللی ادینبورگ متولد شد و تا امروز به همان شکل ادامه پیدا کرده است.

جشنواره در سال ۱۹۴۷ با اعتراض ۸ گروه تئاتری شروع شد. گروه‌هایی که بدون دعوت راهی جشنواره بین‌المللی ادینبورگ شده بودند.

جشنواره بین‌المللی ادینبورگ در همان سال برای بازیابی اروپای خسته از جنگ جهانی دوم برپا شده بود. در وب‌سایت فرینج آمده است: «دعوت نشدن به جشنواره، این گروه‌ها را متوقف نکرد. آن‌ها به ادینبورگ آمدند و در حاشیه جشنواره برنامه‌های خود را اجرا کردند. نام جشنواره نیز برگرفته از اعتراض آن‌ها است.» فرینج در انگلیسی به معنی حاشیه است.

طی سال‌های پس از آن اقدام اعتراضی، میلیون‌ها نفر برای شرکت در «ادینبورگ فرینج» به اسکاتلند سفر کرده‌اند.

حضور در این جشنواره رایگان است؟

از آنجا که این جشنواره در خیابان‌های شهر ادینبورگ برگزار می‌شود، می‌توان حضور در آن را رایگان تلقی کرد. بسیاری از برنامه‌ها نیز رایگان است و نیازی به خرید بلیت برای دیدن‌شان نیست.

در این میان گزینه «آنچه می‌خواهی بپرداز» برای برخی اجراها موجود است. به این شکل که بلیت را پیش از اجرا می‌گیرید و پس از دیدن برنامه آنچه که فکر می‌کنید ارزش دیدن برنامه بود، برای آن می‌پردازید.

البته شیوه سنت بلیت‌فروشی با قیمت مشخص هم برای بسیاری از برنامه‌ها در دسترس است.

هنرمندان بزرگی که در فرینج اجرا کرده‌اند

جشنواره بزرگ «ادینبورگ فرینج» فرصتی استثنایی برای هنرمندان با استعداد فراهم می‌کند که دنبال صحنه‌ای برای به نمایش گذاشتن توانایی‌شان هستند.

وب‌سایت میرور از نام‌های مشهوری چون آلن ریکمن، روآن اتکینسون، میراندا هارت، راسل برند و گراهام نورتن به عنوان چهره‌هایی نام برده است که پیش از رسیدن به شهرت از سکوی «ادینبورگ فرینج» برای ارائه کارهای‌شان استفاده کرده‌اند.

۵۷۲۴۷#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایران آنلاین-وزیر فرهنگ: شهید سلیمانی اسطوره آزادگان و مسلمانان جهان است : :

نیم ساعت پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه برای توسعه منطقه‌ای استان‌ها باید مناطق را قوی و اختیارات را به استان ها منتقل کنیم گفت: تفویض اختیارات به استان ها زمینه ای را ایجاد می کند تا بهترین تصمیمات گرفته شود بنابراین در این وزارتخانه تفویض تعداد زیادی از اختیارات را آغاز کرده‌ایم.

نیم ساعت پیش

ایران آنلاین-فیلم/ معاون رئیس‎ جمهور: نماینده خبرنگاران در دولت برای رفع مشکل مسکن آنها هستم : :

نیم ساعت پیش

ایران آنلاین-انتقاد روسیه از تعیین تکلیف اروپا درباره متن پیشنهادی در وین : :

نیم ساعت پیش

ایران آنلاین-پیکر هوشنگ ابتهاج در رشت به خاک سپرده می‌شود : :

نیم ساعت پیش

ایران آنلاین-قیمت دلار توافقی در کانال ۲۹ هزار تومان ماند : :

نیم ساعت پیش

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به تلاش و اقدامات دولت برای کاهش نگرانی مردم در حوزه اقتصادی، ابراز امیدواری کرد از ۶ ماهه دوم امسال به ثبات اقتصادی و اوایل سال آینده به رونق اقتصادی دست یابیم.

نیم ساعت پیش

تیم ملی ب والیبال ایران در دومین مسابقه خود در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی موفق به شکست پاکستان شد تا صعود این تیم به مرحله نیمه‌نهایی و چهار تیم برتر مسابقات والیبال مردان قطعی شود.

نیم ساعت پیش

ایران آنلاین-یارانه مرداد ماه امشب واریز می‌شود : :

نیم ساعت پیش

بیشتر...