نظام سلامت، پیشرو در بهره وری است all tv logo

رئیس سازمان ملی بهره‌وری:
نظام سلامت، پیشرو در بهره‌وری است
علمی پزشکیبهداشت و درمان

میرسامان پیشوایی رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در همایش سراسری بهره‌وری در نظام سلامت که به‌عنوان پیش رویداد همایش ملی بهره‌وری ۱۴۰۳ برگزار شد، با بیان اینکه توجه به بهره‌وری در اسلام نیز مورد تأکید قرارگرفته است، خاطرنشان کرد: اگر الگو‌های اسلامی در این زمینه موردتوجه قرار نگیرد، جامعه از مفاهیم عالی تهی خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: اساساً رشد دو مسیر بیشتر ندارد؛ افزایش منابع مانند افزایش پرسنل پزشکی و واردات تجهیزات بیشتر یا استفاده بهینه از منابع موجود.

پیشوائی بابیان اینکه در حوزه نظام سلامت کشور افتخارات زیادی داریم، گفت: افزایش نرخ امید به زندگی و کاهش مرگ‌ومیر کودکان و مادران باردار طی ۲۰ سال اخیر، نشان از بالارفتن نرخ بهره‌وری در این حوزه دارد.

وی در ادامه گفت: ادغام بحث آموزش و خدمات، یک گام مثبت در نظام سلامت است که علاوه بر ترویج دانش، نقش مهمی در آموزش دارد.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران بابیان اینکه نظام سلامت در مقایسه با سایر بخش‌ها به‌لحاظ بهره‌وری پیشروست، تأکید کرد: در سال‌های آینده شاهد شکل‌گیری یک معضل جدی در نظام سلامت سالمندان خواهیم بود و این بحران در کشور‌های دیگر نیز تجربه شده است.

منبع: وزارت بهداشت

باشگاه خبرنگاران جوانعلمی پزشکیبهداشت و درمان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ام المصائب ایران و ریشه همه دردهای مردم ایران است که گروهی خود را یا جای خدا می پندارند یا جای مردم و با این توهم، خود را مالک سرنوشت مردم ایران می دانند و محق و مختار برای هر گونه تصمیم گیری برای آنها!

نیم ساعت پیش

ملی‌پوش سابق والیبال ایران گفت: عدم شناخت پائز نسبت به بازیکنان ضربه سنگینی به والیبال ایران وارد کرد. او همیشه از شکست‌ها فرار می‌کرد و آنها را در زمین بازیکنان می انداخت.

نیم ساعت پیش

در هفته گذشته کاشمر استان خراسان رضوی با زمینلرزه‌هایی به بزرگای ۵، ۳.۸، ۲.۵ و ۲.۷ و رباط کریم استان تهران با زلزله‌ای به بزرگای ۳ لرزیدند، ضمن آنکه در استان کرمان ۴ زمینلرزه بین ۳.۱ تا ۳.۹ رخ داد.

1 ساعت پیش

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست به دولت چهاردهم پیشنهاد داد مدیریت یکپارچه منابع زیستی کشور، توجه به محیط زیست به عنوان یک مساله مهم و کلان، فرهنگسازی در این زمینه و جلب مشارکت مردم برای حفاظت از آن را در دستورکار قرار دهد.

1 ساعت پیش

عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که حل مشکل آلودگی هوا و ترافیک تهران، دو خواسته تهرانی‌ها از رئیس جمهور آینده است.

1 ساعت پیش

متخصصان کشورمان در حوزه نانوتکنولوژی توانسته‌اند با تولید مقالات و محصولات دانش‌بنیان جزو ۷ کشور برتر دنیا شناخته شده و کالاهای خود را به ۵۰ کشور جهان صادر کنند که می‌توانیم با توسعه دانش و امکانات تولید این محصولات، بازارهای با سود کلان را برای کشورمان ایجاد کنیم.

1 ساعت پیش

در همه شرکت‌کنندگان، محققان دریافتند که سلول‌های ایمنی مخاطی تخصصی در خون همراه با کاهش گلبول‌های سفید التهابی فعال می‌شوند که نقش آنها معمولا احاطه کردن و از بین بردن مهاجمان بیماری‌زا است.

11 دقیقه پیش

یک کارشناس مسائل بین‌الملل می‌گوید: سکان مدیریت کشور و به تبع آن مدیریت سیاست‌خارجی را باید به کسی سپرد که نسبت به پیچیدگی‌ها و این شرایط سخت در سطح بین‌المللی و در سطح داخلی آگاه باشد و بتواند از تهدیداتی که می‌تواند این وضعیت برای کشور داشته باشد بکاهد.

یک ربع پیش

بیشتر...