۱ هفته پیش
1 بازدید

عصر هامون - ایران و افغانستان نماد وحدت و همدلی در منطقه هستند/ تفرقه و جدایی آرزوی دیرینه دشمنان برای ماست

محمد سرگزی گفت: ایران و افغانستان همواره با یکدیگر روابط حسنه ای داشته و به نمادی از یکدلی و وحدت در منطقه تبدیل شده اند.
به گزارشعصرهامون، محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگارچهاربهارانبا اشاره به اینکه علاوه بر روابط بین الملل و منطقه ای روابط بین بومیان منطقه هم برقرار است بیان کرد: ایران و افغانستان به دلیل همسایگی، مسلمان‌بودن و داشتن مرز، فرهنگی و تاریخ مشترک؛ هم مردمی که در حوزه سیستان زندگی می کنند و هم مردمی که در مجاورین مرز افغانستان هستند از دیرباز روابط خانوادگی و نزدیکی با هم دارند و در مراسمات مذهبی یکدیگر شرکت می کردند.

وی با اشاره به اینکه عده ای سعی در انحراف افکار عمومی بین ایران و افغانستان را دارند افزود: افرادی در تلاش هستند تا این روابط دیرینه را به نوعی تحت شعاع قرار دهند و برنامه ریزی کنند که روابط بین این دو کشور تیره و تار شود اما نگاه مردم و حکومت افغانستان اینطور نیست و مردم و مجلس ما این نوع تحرکات را قبول و تایید نمی کنند.

نماینده مردم سیستان با اشاره به روابط نیک و حسنه ایران و کشور افغانستان در مدت چهل سال اخیر اذعان کرد: در تمامی این سالها که کشور افغانستان با ناامنی های داخلی حاصل از دخالت بیجا کشورهای بیگانه دست و پنجه نرم می کند، جمهوری اسلامی ایران همچون یک کشور دوست و برادر با پناه دادن و رفع بسیاری از مشکلات و مهیا کردن امکانات لازم مردم مهاجر افغان از آموزش تا معیشت زندگی، مهمانوازی خود را ثابت کرده است.

وی با اشاره به اینکه در ایران نزدیک به سه میلیون افغانی در کشورمان زندگی می کنند ادامه داد: مردم افغانستان از تمامی مزایا و امکاناتی که در کشور ما وجود دارد بهره مند هستند و از آنهایی که هم اکنون در کشور ما زندگی می کنند جویای احوالشان باشید، رفتار درست ملت ما با مردم افغانستان را به خوبی می توانید مشاهده کنید.

سرگزی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر «هیچ دانش‌آموز افغانی از تحصیل بازنماند» یادآور شد: این دستور از سوی مقام معظم رهبری عالی‌ترین مقام نظام جمهوری اسلامی ایران، صادر شده است که یک حکم حکومتی و یه امر بسیار مورد توجه است و از طرفی دین اسلام تاکید کرده و باید بعنوان یک مسلمان و برادر از آنها در برابر دشمنان محافظت کرد.

وی تصریح کرد: قطعا آن چیزی که بقیه به دنبال تیره کردن روابط بین ایران و افغانستان هستند رخ اتفاق نخواهد داد لذا نیازمند هوشیاری همگانی دو ملت هستیم تا به سادگی با فریب و برنامه های مختلف آنها، در پازل دشمن بازی نکنیم و در این گرداب غرق نشویم.

نماینده مردم سیستان در مجلس با اشاره به اینکه بیگانگان و دشمنان سعی در خدشه وارد کردن روابط دوستانه دو کشور و تیره سازی رابطه طولانی این دو ملت پس از سالها صلح و دوستی دارند اظهار کرد: تقویت بیش از پیش روابط بین دو کشور در سطح دیپلماسی عمومی و روابط مردمی بین آنها نسبت به قبل باید بیشتر حفظ شود و اجازه ندهند دشمنان دو ملت ایران و افغانستان از این رخداد برای موج سواری و اختلاف افکنی سوءاستفاده کنند.

سرگزی با اشاره به اشتغال بسیاری از مردم مهاجر افغان در ایران گفت: بسیاری از مردم افغان با مهارت و تجربه ای خود در بسیاری از مشاغل در کنار مردم ما مشغول کار هستند و تا به امروز هیچ مشکلی در این زمینه نبوده است.

انتهای پیام/


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان
منبع: عصرهامون


مطالب پیشنهادی

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

طلایی: در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدای اصولگراها ۲۵ میلیون رای دارد

مرتضی طلایی می‌گوید: اصولگرایان هر کاری می‌خواهند بکنند از الان انجام دهند که سال ۱۴۰۰ با یک چهره پا به عرصه انتخابات بگذارند. اگر این اتفاق رقم بخورد من تضمین می کنم که کاندیدای اصولگرایان ۲۵ میلیون رای خواهد داشت.

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

صادق خرازی: رهبری نمی‌گذارند دولت سقوط کند /سردار سلیمانی میلی به ریاست جمهوری ندارد

صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان می گوید: رهبری انقلاب نمی‌گذارند که دولت سقوط کند. من احتمال این موضوع را یک در هزار هم نمی‌بینم که رهبری اجازه دهند مجلس وارد استیضاح رئیس‌جمهوری شود مگر این‌که شرایط کشور به گونه‌ای شود که آقای روحانی بخواهد در مقابل همه‌چیز بایستد.

نکات آشپزی | نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند

نکات آشپزی و آشنایی با نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند و ترفندهای خانه داری و نکات مهم آشپزی و ترفندهای مهم اشپزی را در پرشین وی بخوانید

از بین بردن چربی چای ساز | نکات درست کردن و از بین بردن چربی چای ساز

از بین بردن چربی چای ساز ونکات درست کردن چای و روش از بین بردن چربی چای ساز و روش های دم کردن چای و چگونه چای را دم کنیم را در پرشین وی بخوانید

روایتی از جلسات ویژه شمخانی با اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید:نگاه رهبری معظم انقلاب هم این نیست که دولت باید برود و رئیس جمهور باید استیضاح شود یا استعفا بدهد. نگاه رهبری این است که رئیس جمهور باید تا روز آخر بایستد و کار خودش را انجام دهد.

دستورات مهم روحانی درباره اجرای فاصله‌گذاری هوشمند مقابله با کرونا

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

سلیمی‌نمین:هوچی‌گری،هم در جریان اصولگرا هست هم اصلاح‌طلب

عباس سلیمی‌نمین می‌گوید: آن چیزی که امروز جامعه را نسبت به عملکردها سرخورده و بی اعتماد کرده سیاست‌ورزی بیمار است. در سیاست ورزی بیمار، افراد و گروه‌ها به جای اینکه خودشان را اثبات کنند، نیروی مقابل را تخریب می‌کنند، هوچی‌گری می‌کنند و تهمت می‌زنند.

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

پخت ذرت | روش های مختلف پخت ذرت و درست کردن ان به صورت خوشمزه

پخت ذرت و روش های مختلف پخت ذرت و درست کرن ذرت به صورت خوشمزه و چگونه ذرت را بپزیم و خاصیت ذرت و ذرت مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

انکار ادعای شبکه فارسی زبان خارجی درباره روحانی و شورای عالی امنیت ملی

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری ادعای یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور درباره جلسه شورای عالی امنیت ملی را تکذیب کرد.

مطالب مرتبط