تیتر برتر |
1 ماه پیش

تسریع در توسعه شبکه ملی اطلاعات در سیستان و بلوچستان تیتربرتر

تسریع در توسعه شبکه ملی اطلاعات در سیستان و بلوچستان

مهندس سلطانی اعلام کرد:

به گزارشتیتربرتربه نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس مجید سلطانی ضمن اعلام مطلب فوق بیان کرد: شرکت مخابرات ایران با فعالیت های گسترده در استان سیستان و بلوچستان، توسعه شبکه ملی اطلاعات و برقراری ارتباطات تلفن ثابت و اینترنت در روستاهای این استان را به عنوان یکی از مهم ترین اولویت ها با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعریف کرده ودر حال اجرا و پیاده سازی طرح های ارتباطی این استان است.

وی افزود: بر اساس فعالیت های برنامه ریزی شده ، شرکت مخابرات ایران در سه مرحله مجموعا اجرای 1197 کیلومتر فیبر از محل اعتبارات خدمات عمومی اجباری (USO) و همچنین اعتبارات و منابع و زیرساختهای موجود شرکت مخابرات ایران را برای استان سیستان و بلوچستان طراحی نموده که به مرور انجام و اجرایی می شود. ضمن اینکه همزمان با اجرای فیبر ، شبکه انتقال استان هم جهت پوشش و رفع نیاز سرویسهای ثابت و اپراتورهای سیار توسعه داده میشود.

سلطانی همچنین خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران اجرای ۱۱۹۷ کیلومتر فیبر نوری را با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به منظور توسعه پوشش ارتباطی انجام می دهد که در اولویت اول، 664 کیلومتر فیبر در این استان اجرا خواهد شد. در مرحله دوم،در 7 مسیر ، 417 کیلومتر و در اولویت سوم در 7 مسیر 116 کیلومتر فیبرکشی انجام می شود.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در کنار این فعالیت ها، برای اینکه مسیرهای فیبر پایدار مانده و با خرابی احتمالی در یک مسیر، ارتباطات شهری و روستایی همچنان برقرار و پایدار بماند، طرحی تهیه شده که در شهرها و شهرستان های مشمول پروژه، با طراحی مسیر پشتیبان ، ارتباطاتی پایدار و بدون قطعی داشته باشیم.

وی افزود: همچنین، 69 روستا در استان سیستان و بلوچستان که بالای 500 خانوار هستند با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از محل طرح uso و همچنین با استفاده از زیرساختهای موجود استان، از طریق فناوری جدید FTTX دارای تلفن شده و به این ترتیب به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند. با اجرا و پیاده سازی کامل این طرح، میزان 1197 کیلومتر فیبر در استان اجرا و همچنین با توسعه شبکه انتقال توسط شرکت مخابرات ایران در سطح استان،سایت های جدید و موجود اپراتورهای سیار فعال در منطقه به این شبکه بزرگ متصل و پوشش ارتباطی توسط اپراتورهای سیار در روستاهای بالای 20 خانوار استان ایجاد شده و به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند. ضمنا برخی از روستاهای زیر 20 خانوار نیز با هم پوشانی سایت های همراه، دارای ارتباط با شبکه ملی اطلاعات می شوند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: در ایام سفر مهندس جهرمی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان سیستان و بلوچستان، به اتفاق کارکنان مخابرات منطقه و هماهنگی بخش ستادی، از عملیات اجرایی برقراری ارتباط در روستاهای شهرستان های زاهدان، هیرمند، هامون، زابل، دلگان، سراوان، چابهار و فنوج بازدید به عمل آمده و عملیات تکمیل ارتباطات مخابراتی این مناطق در حال اجرا است.

گفتنی است در حین این سفر، اقدامات و تصمیم گیری های انجام شده، به کمیته ای در اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات این استان ارجاع داده شده و نشستی به ریاست مهندس آذری جهرمی تشکیل شد که در این نشست، مشکلات ارتباطی استان به طور کامل احصا شده و به ویژه در مورد شهرستان ایرانشهر مسائل مربوط به اتصال تلفن ثابت و اینترنت این شهرستان مورد بررسی و اقدام قرار گرفت.#‌استان منبع: تیتر برتر

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

چهار سریال، جزو گزینه‌هایی هستند که به احتمال فراوان، نوروز ۱۴۰۰ از شبکه‌های مختلف سیما به روی آنتن می‌روند.

14 ساعت پیش

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: در شرایط فعلی اجاره رحم در کشور به صورت قانونی انجام می‌شود و هیچ گزارشی مبنی بر غیرقانونی و غیر بهداشتی بودن آن نداریم.

14 ساعت پیش

تغذیه خوب به معنای انتخاب رژیم غذایی متعادل و اجتناب از غذاهای مضر است. تغذیه خوب یعنی محدود کردن دریافت کالری از طریق شیرینی ها، غذاهای فوری و ... و انتخاب میزان کافی از میوه ها و سبزیجات، پروتئین ها، دانه های کامل، حبوبات، آجیل و چربی های سالم.

14 ساعت پیش

کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون، شب گذشته مهمان برنامه «دورهمی» شد.

14 ساعت پیش

عضو کمیسیون فرهنگی گفت: مصوباتی که در راستای حمایت از نهاد خانواده به تصویب می‌رسد، می‌تواند مشوق خوبی برای تقویت فرزند آوری در کشور باشد.

15 ساعت پیش

پلدختر- تصادف در ۳۰ کیلومتری جاده پلدختر - اندیمشک یک کشته و یک زخمی بر جای گذاشت.

15 ساعت پیش

رئیس آموزش و پرورش ایرانشهر از افتتاح مدرسه دو کلاسه خیر ساز روستای رحمان آباد «موتور سگاری» این شهرستان خبر داد.

15 ساعت پیش

قبل از نوشتن درباره رؤیا و ربط و پیوند خود من با این مقوله یا مفهوم ابتدا بگذارید گریزی بزنم به چیزهایی مربوط به رؤیا. من دیگر سال‌هاست که آموخته‌ام و بر این باور هستم که با تمام چهره‌های متنوع زیست در این جهان چهره‌هایی که گاه در نهایت عبوسی و دژمی که از خود نشان می‌دهد و گاه انگار که از دست‌اش در برود کمی تبسم و نشاط هم خرج می‌کند، هیچ‌چیز چون صادق بودن با خود به آدمی آرامش نمی‌دهد.

15 ساعت پیش

نماینده، ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ترویج معارف مهدوی سدی در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان دشمنان محسوب می‌شود.

15 ساعت پیش

لغزندگی جاده سبب شد یک دستگاه تریلی در جاده تهران به سمنان واژگون شود.

15 ساعت پیش

باشگاه پاری‌سن‌ژرمن تصمیم دارد کاسمیرو هافبک دفاعی جنگنده رئال‌مادرید را برای فصل آینده به خدمت بگیرد.

15 ساعت پیش

زندگی پر از روایت‌های منحصربه‌فرد برآمده از تجربه زیسته است. هربار در این صفحه به یکی از جزئیات ریز و درشت زندگی روزمره خواهیم پرداخت؛ جزئیاتی به ظاهر بی‌اهمیت که ما را به فهم کلیت زندگی می‌رسانند. این بار مسعود ریاحی درباره موزه‌ای شدن و ویرانی تجربه‌ آدمی در عصر اطلاعات و دنیای مجازی نوشته؛ چیزی که سرچشمه آن را می‌توان در تجربه جنگ‌های جهانی پیدا کرد.

15 ساعت پیش

مربی پیشین تیم فوتبال ذوب آهن ایران و دستیار کارلوس کی روش در تیم ملی کلمبیا به طرز مشکوکی درگذشت.

15 ساعت پیش

آنچه در این گزارش می خوانید قیمت انواع خودرو های شرکت سایپا از جمله پراید در روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹ در بازار خودرو ایران است.

15 ساعت پیش

اولین شماره این ماهنامه نیمه اسفند 99 بر روی پیشخوان مطبوعات قرار گرفت.

15 ساعت پیش

بیشتر...