ورزش سه‌ |
2 ماه پیش

شروع مهلت تسویه شطرنج ایران با فدراسیون جهانی ورزش سه

کد خبر : 1855603 |05 آذر 1401 ساعت 09:52 |149 بازدید |0دیدگاه

آغاز مهلت تسویه شطرنج ایران با فدراسیون جهانی

مهلت یک ساله‌ای که فدراسیون شطرنج ایران و به منظور پرداخت بخش باقی‌مانده بدهی خود از فدراسیون جهانی گرفته بود از ماه آینده میلادی آغاز می‌شود.

آغاز مهلت تسویه شطرنج ایران با فدراسیون جهانی

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، فدراسیون شطرنج که طی سال های اخیر همواره با معضل بدهی به فدراسیون جهانی (فیده) و کمبودهای مالی برای تسویه حساب آن مواجه بود، طی رایزنی های انجام شده از فیده ای گرفت تا بتواند بخش باقی مانده بدهی های خود را پرداخت کند.

طبق آنچه مقرر شده است ماه میلادی آینده باید اولین مرحله پرداختی شطرنج ایران به فیده در مهلت جدید در نظر گرفته انجام شود. در این مرحله ۵ هزار و ۷۰۰ یورو باید به حساب فدراسیون شطرنج واریز شود. این مبلغ تا زمان تسویه حساب کامل باید هر دو ماه یکبار در اختیار فیده قرار بگیرد.

عمده بدهی شطرنج ایران مربوط به مسابقات قهرمان زنان جهان می شود که در زمان مهرداد پهلوان زاده به میزبانی تهران برگزار شد اما عدم تسویه حساب کامل با فیده در آن مقطع، پرونده مالی برای شطرنج ایران در فدراسیون جهان تشکیل داد که مشکلاتش گریبان فدراسیون در دوره حسن تامینی را گرفت.

البته علاوه بر این میزبانی بزرگ، شطرنج ایران بدهی های دیگری هم به فدراسیون جهانی داشت. تا به امروز مجموع بدهی های شطرنج به نصف رسیده است و حالا شطرنج ایران فرصت دارد در بازه زمانی مشخص شده بخش باقی مانده را هم پرداخت کند.

تا پیش از این هر سه ماه یک بار مبلغ ۱۰ هزار یورو بابت بدهی از طرف فدراسیون شطرنج ایران به حساب فدراسیون جهانی واریز می شد اما از این پس این مبلغ هر دو ماه یکبار و به میزبان ۵ هزار و ۷۰۰ یورو باید واریز شود.

شطرنج
گزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...