خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

دکتر رهسپار فرد به عنوان رئیس پارک علم فن آوری قم منصوب شد ایسنا

دکتر رهسپار فرد به عنوان رئیس پارک علم و فن و آوری قم منصوب شد

ایسنا/قمبا حکم وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری؛ دکتر رهسپار فرد به ریاست پارک علم و فناوری استان قم منصوب شد

در مراسم تودیع و معارفه‌­ای که امروز شنبه ۲۲ مردادماه و در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، دکتر زلفی گل، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری رسماً دکتر خیرالله رهسپار فرد را به مدت چهار سال به عنوان رییس پارک علم و فناوری استان قم معرفی کرد.

در حکم انتصاب دکتر زلفی خطاب به رئیس جدید پارک علم و فناوری استان قم آمده است:

پس از حمد خدا، درود و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)، نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجربه جنابعالی  و با عنایت به پیشنهاد معاون محترم  فناوری و نوآوری،  به موجب این حکم به مدت ۴ سال به سمت رئیس  پارک علم و فناوری استان قم منصوب می شوید؛ امید است  با توجه به راهبردهای اساسی دولت مردمی  نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم، فناوری و نوآوری به‌ ویژه  توسعه پارک و مراکز رشد و حل مشکلات پیش روی شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان مستقر در پارک ایفا نمایید.

در این حکم، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با برشمردن برنامه­های کلان و مهم کاری پارک های علم و فناوری، اولویت های زیر را برای رشد و ارتقای پارک به شرح زیر در دستور کار قرار داده است:

– تعامل و تکامل هم افزا با استانداری، دانشگاه ها و سایر دستگاه های اجرایی، صنایع خصوصی و دولتی

– ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای پارک به منظور ارتقای کمی و کیفی خدمات مورد نیاز توسعه کسب و  کار شرکت‌ها و  واحدهای فناور

– بسترسازی نرم افزاری و سخت افزاری برای ظهور و بروز نوآوری

– مشارکت و ایفای نقش مؤثر در ارتقای زیست بوم نوآوری و فناوری منطقه

– طراحی سازوکار لازم جهت تربیت نیروی انسانی متخصص در سطوح و حوزه های مختلف مورد نیاز پارک علم و فناوری

– توجه ویژه به معضل بیکاری و تلاش برای ایجاد طرح‌های  اشتغال‌زایی دانش‌بنیان و تغییر فرهنگ کارجوئی به کار آفرینی

– تدوین سازوکار عملیاتی جهت  تحقق مرجعیت و دیپلماسی فناوری و نوآوری و رصد فناوری های نوظهور

– بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی و غیردولتی در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان

– تلاش در جهت ماموریت گرایی پارک و ایجاد قطب های فناوری

– سیاستگذاری، برنامه ریزی و جذب فن آموز ، دستیار  و پسادکتری فناوری

– مهندسی پروژه های کلان فناوری و تبدیل آنها به ریز پروژه ها و واگذاری آنها   به شرکت های دانش بنیان جهت اجرا

دکتر زلفی گل در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس پارک علم و فناوری استان قم، اظهار امیدواری کرده است که دکتر رهسپار فرد بستر تعامل و همکاری با سایر  رؤسای دانشگاه ها و پارک‌های علم و فناوری را فراهم کرده تا بتوان نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و ارتقای عملکرد این حوزه ایفا نمود.

گفتنی است، دکتر خیراله رهسپارفرد دانش آموخته دکترای ریاضی کاربردی و عضو هیئت علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه قم است و از سوابق اجرایی وی می توان به تصدی مسئولیت معاونت دانشجویی ، مدیریت فناوری اطلاعات و معاونت آموزشی و پژوهشی دانشکده فنی و مهندسی و پردیس دانشگاهی قم اشاره کرد.
همچنین در این مراسم وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری طی نامه ای جداگانه از زحمات و خدمات شایسته رئیس سابق پارک علم و فناوری استان قم، آقای دکتر سید حسین اخوان علوی نیز تجلیل کرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سریال «هزاران چشم» به کارگردانی کیانوش عیاری از شبکه آی فیلم پخش می شود.

8 ساعت پیش

خلاصه دیدار تیم های ملی انگلیس و آلمان در چارچوب رقابت های لیگ ملت های اروپا که با تساوی 3 بر 3 به پایان رسید را ببینید.

8 ساعت پیش

نگرانی رژیم صصهیونیستی از رویارویی با ایران از زبان کارشناسان و مقامات صهیونیستی در«العین الاسرائیلیه» شبکه العالم بررسی می شود.

8 ساعت پیش

دیلی میل در گزارشی ۵ بازیکن خطرناک تیم ملی ایران را معرفی کرد.

8 ساعت پیش

در ملاقات حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با «محمد سالم ولد مزروک» وزیر خارجه موریتانی، دو طرف درباره مناسبات دوجانبه و مسائل بین‌المللی تبادل نظر کردند.

7 ساعت پیش

تهران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محمد امین حاجی هاشمی را به عنوان مدیر عامل جدید بنیاد ملی بازی های رایانه ای منصوب کرد.

8 ساعت پیش

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

8 ساعت پیش

تهران - وزارت امور خارجه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: میز خدمت کنسولی این وزارتخانه به منظور ارتقای شبکه زیرساخت روز پنجشنبه تعطیل می‌شود.

8 ساعت پیش

تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت بیمه نوین و دانشگاه آزاد اسلامی با رویکرد تقویت و بهره مندی از ظرفیت‌های دوسویه در حوزه آموزش و اشتغال منعقد شد.

8 ساعت پیش

بیشتر...