درخواست الجزایر برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد all tv logo

درخواست الجزایر برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد
بین‌المللبین‌الملل

عبدالمجید تبون که در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان سخن می‌گفت، اظهار کرد: هرگز از همیاری مسائل عادلانه و در مقدمه آن آرمان ملت فلسطینی پاپس نخواهیم کشید.

وی با بیان این که کشورش به منصفانه رفتار کردن با ملت فلسطین در مقابله با اشغالگران صهیونیست امیدوار است، گفت:کشورش به ابتکار عمل صلح عربی برای ثبات در خاورمیانه متعهد است.جامعه جهانی باید در قبال این که ملت فلسطین بتوانند سرنوشت خود را رقم بزنند و حقوق خود را به دست آورند و مسؤولیت خود را بپذیرد.

رئیس جمهوری الجزایر افزود: بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌خواهیم تا با صدور قطعنامه‌ای تشکیل دو کشور مستقل را تصویب کند و اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی متوقف شود.درگیری‌ها و بحران‌ها در جهان به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده است.

تبون با بیان این که ما خواهان یک سیستم جدید جهانی مبتنی بر عدالت هستیم، گفت: شورای امنیت در نقش خود برای حفظ امنیت و صلح و جلوگیری از توسل به زور ضعیف عمل کرده است.

رئیس جمهوری الجزایر درخصوص لیبی نیز گفت که از تلاش‌های سازمان ملل متحد برای دستیابی به راه‌حل سیاسی در این کشور حمایت می‌کند.

تبون بار دیگر موضع کشورش در مخالفت با توسل به زور برای حل درگیری‌ها در کشور مالی را بیان کرد و گفت که همچنان به لزوم بازگشت نظام قانون اساسی در نیجر به صورت مسالمت‌آمیز تأکید داریم.

وی درخصوص دخالت نظامی در نیجر نیز هشدار داد و گفت که این اقدام پیامد‌های خطرناکی برای این منطقه از آفریقا به دنبال خواهد داشت.

تبون همچنین بر ترجیح مذاکره و پایان دادن به جنگ و خونریزی در سودان تأکید کرد و در موضوع اوکراین و روسیه نیز گفت که با صداقت به گروهی از کشور‌های عربی پیوسته تا مسکو و کی‌یف مذاکرات مستقیمی داشته باشند.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللبین‌الملل#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو به صورت رسمی از امروز (یکشنبه) آغاز شد و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌ به لحظه کاروان ایران همراه باشید.

3 دقیقه پیش

وزیر امور خارجه کشورمان سیاست منطقه‌ای ایران را مبتنی بر تعامل و همکاری سازنده دانست.

3 دقیقه پیش

هافبک هلندی تیم فوتبال بارسلونا به دلیل مصدومیت اخیرش تا دو ماه دیگر نمی‌تواند بازی کند.

3 دقیقه پیش

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از شناسایی انبار کالای قاچاق در "خادم آباد" شهریار و کشف 30 میلیارد ریال لوازم آرایشی و بهداشتی و بدلیجات تزئینی پیش از عرضه در بازار تهران خبر داد.

3 دقیقه پیش

معاون مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور دولت طالبان اعلام کرد نزدیک به 4هزار نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر در شش ماه نخست سال جاری بازداشت شده‌اند.

3 دقیقه پیش

شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی درباره شایعه‌ منتشر شده درباره آلودگی آب دریاچه آزادی و آبیاری چمن آزادی بیانیه‌ای صادر کرد.

2 دقیقه پیش

ملی‌پوش شطرنج ایران گفت: سطح بازی‌های آسیایی بسیار بالاست و خیلی‌ها از من قوی‌تر هستند اما تمام تلاشم را می‌کنم تا بهترین نتیجه را به دست آورم.

3 دقیقه پیش

سخنگوی وزارت گفت: ‌امروز موشک‌هایی در اختیار داریم که اسم آنها را موشک‌های اسرائیل‌زن گذاشته‌ایم و نقطه هدف آنان در وهله اول سرزمین‌های اشغالی است.

3 دقیقه پیش

رئیس بسیج اصناف شهرستان ری از شناسایی انبار غیرمجاز آرد با موجودی 435 کیسه خبر داد و گفت: سودجویان با خریداری غیرمجاز آرد یارانه‌ای از برخی نانوایان در این انبار اقدام به تعویض کیسه آرد کرده و آرد یارانه‌ای را به‌عنوان آرد آزاد به فروش می‌رساندند.

2 دقیقه پیش

بیشتر...