خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

احیای منابع آبی موجب صرفه جویی 45 میلیون مترمکعبی شد تسنیم


احیای منابع آبی موجب صرفه‌جویی 45 میلیون مترمکعبی شد

رئیس گروه احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه‌ای فارس، گفت: اقدامات ساختاری برای احیا و تعادل‌بخشی منابع آبی فارس موجب صرفه‌جویی ۴۵ میلیون‌متر مکعبی حاصل از انسداد بیش از ۲ هزار حلقه چاه غیرمجاز شد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز شیراز، به نقل از شرکت آب منطقه‌ای فارس، حمیدرضا حیدری، اظهار داشت: اقدامات ساختاری برای احیا و تعادل‌بخشی منابع آبی فارس موجب صرفه‌جویی 45 میلیون‌متر مکعبی حاصل از انسداد بیش از 2 هزار حلقه چاه غیرمجاز شد و جلوگیری از 13 میلیون‌متر مکعب اضافه برداشت آب از چاه‌های مجاز را فراهم کرد.

رئیس گروه احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه‌ای فارس اعلام کرد: 2 هزار و 789 حلقه چاه غیرمجاز در سال 1402 در مناطق مختلف این استان پر و مسلوب المنفعه شده است.

وی ادامه داد: در این مدت با نصب 5 هزار 629 کنتور به منظور تحویل حجمی آب به بهره‌برداران و اصلاح و تعدیل 2 هزار و 808 فقره پروانه بهره‌برداری، شرایط نسبتا مناسبی برای احیا و تعادل بخشی منابع آب در استان فارس فراهم شد.

حیدری جلوگیری از اضافه برداشت چاه‌های مجاز در مدت یاد شده را بخشی از فعالیت‌های حوزه حفاظت و بهره‌برداری دانست و گفت: با مدیریت برداشت آب از 541 حلقه چاه مجاز در زمینه اصلاح و بهینه‌سازی مصرف آب پیشرفت‌های چشمگیری حاصل شده است.

ویمجموع حجم آب صرفه‌جویی ناشی از انسداد چاه‌های غیرمجاز و جلوگیری اضافه برداشت چاه‌های پروانه‌دار را بیش از 58 میلیون متر مکعب در سال برآورد کرد و گفت: این ارقام به تفکیک بیش از 45 میلیون مترمکعب آن از پر و مسلوب شدن چاه‌های غیرمجاز و بیش از 13 میلیون‌متر مکعب آن از جلوگیری اضافه برداشت چاه‌های پروانه‌دار حاصل شده است.

رئیس گروه احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه‌ای فارس با بیان اینکه وجود تعداد زیادی از چاه‌های غیرمجاز در استان سالانه خسارات جبران ناپذیری بر منابع آبی و سفره‌های زیرزمینی استان وارد می‌کند، گفت: پروژه انسداد چاه‌های بدون پروانه یکی از مهمترین پروژه‌های طرح احیا و تعادل بخشی است در استان فارس است، چاه‌های پر شده در 134 محدوده مطالعاتی و تحت مدیریت و پایش کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای فارس قرار دارند، انسداد آنها سبب می‌شود حجم قابل‌توجهی از منابع آب در آبخوان‌های زیرزمینی ذخیره شود.

انتهای پیام/424/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به نوشته وال استریت ژورنال ایالات متحده با تحریم‌ها، اجرای پروژه LNG-۲ روسیه در قطب شمال را مختل کرده است.

نیم ساعت پیش

وزیر علوم با تأکید بر اینکه وظیفه همه، به ویژه دانشگاهیان تلاش برای تحقق شعار سال است، گفت: با تعریف اقدامات اجرایی مشخص در بخش‌های مختلف، باید مردمی‌سازی را با جدیت دنبال کنیم.

6 دقیقه پیش

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه وضعیت گازرسانی در مناطق شهری و روستایی ایلام مطلوب است، گفت: گازرسانی به مناطق محروم باعث رضایت مندی مردم شده است.

یک ربع پیش

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام‌شهر از دستگیری عاملان رعب و وحشت در اسلامشهر خبر داد.

یک ربع پیش

استان گلستان در پرداخت تسهیلات بانکی ساخت و نوسازی مسکن در رتبه چهارم کشوری قرار دارد.

یک ربع پیش

رسانه آمریکایی گزارش داد به‌تعویق افتادن حمله زمینی رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب غزه به دلیل حمله موشکی و پهپادی ایران به مواضع این رژیم صورت گرفته است.

نیم ساعت پیش

نوبت نخست آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ در روز‌های ۶ و ۷ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

نیم ساعت پیش

بودجه دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی شهرداری گرگان برای سال ۱۴۰۳ ابلاغ شد.

13 دقیقه پیش

نماینده ولی فقیه در گلستان در جلسه شورای اقامه نماز استان بر انجام کار زیربنایی با هدف ترویج اقامه نماز از آموزش و پرورش تاکید کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...