حضور نمایندگان مجلس در سایت هسته ای کشور روند تولید اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد جریان دارد hd2 all tv logo

گروهمجلسسیاسی
تاریخ انتشار۲۰ فروردين ۱۴۰۰۱۱:۲۲
کد خبر۷۷۲۰۳۳۲
دانلود PDF
نظر دادن

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از حضور تعدادی از نمایندگان پارلمان در چهار سایت هسته‌ای کشور خبر داد.

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، از حضور ۱۲ نماینده مجلس در چهار سایت هسته‌ای اصفهان، نطنز، خنداب و فردو خبر داد و گفت: این بازدید روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در راستای نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی و روند اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها رخ داد که عمده نمایندگان حاضر از کمیسیون های امنیت ملی و انرژی بودند.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس در سایت اصفهان از واحدهای تولیدی و صفحه‌های سوخت بازدید داشتند. همچنین در سایت مذکور، روند رو به تکمیل کارخانه آلومینیوم فلزی مشاهده شد. بر اساس ماده چهارم قانون اقدام راهبردی برای تکمیل این کارخانه ۵ ماه زمان در نظر گرفته شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی درباره بازدید نمایندگان از مجتمع شهید احمدی روشن نطنز توضیح داد: بر مبنای ماده ۳ قانون اقدام راهبردی، اخیراً هزار سانتریفیوژ IR2m و همچنین یک زنجیره ۱۶۴ تایی از سانتریفوژهای نسل ۶ در مهلت ۳ ماهه قانونی، در این سایت نصب شده است.

حضور نمایندگان مجلس در ۴ سایت هسته ای کشور/ روند تولید اورنیوم غنی شده ۲۰ درصد جریان دارد

عمویی تصریح کرد: کارشناسان پرتلاش سازمان انرژی اتمی کشورمان در سایت نطنز، برای افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده مورد نیاز کشور، ۲ زنجیره از سانتریفیوژهای IR4 را در تولید اورانیوم غنی شده بهره برداری کرده اند.

وی درباره بازدید از سایت فردو گفت: روند تولید اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد، طبق ماده ۱ قانون در ۶ زنجیره سانتریفیوژهای نسل اول IR1 با دقت جریان دارد.

حضور نمایندگان مجلس در ۴ سایت هسته ای کشور/ روند تولید اورنیوم غنی شده ۲۰ درصد جریان دارد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: نمایندگان از روند بهینه سازی راکتور خنداب اراک بازدید داشتند؛ تکمیل بهینه سازی این رآکتور خواسته نمایندگان پارلمان بر اساس ماده ۵ قانون اقدام راهبردی است که با سرعت خوبی پیش می‌رود.

عمویی افزود: در نظارت میدانی از این چهار سایت هسته ای روشن بود که صنعت هسته ای کشورمان بالنده و پویاست و جوانان دانشمند ایرانی با همت عالی خود در حال پیشبرد علم و فناوری ایران هستند. سازمان انرژی اتمی هم گام های اساسی در اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها برداشته است.

حضور نمایندگان مجلس در ۴ سایت هسته ای کشور/ روند تولید اورنیوم غنی شده ۲۰ درصد جریان دارد

وی یادآور شد: نمایندگان کمیسیون امنیت ملی و انرژی برای نظارت مستمر خود بر اجرای قانون و پیگیری سایر تکالیف قانونی در تهران هم جلساتی را با مدیران سازمان انرژی اتمی برگزار خواهند کرد و گزارش دقیقی از اقدامات انجام شده به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهند داد.

انتهای پیام/

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از حضور تعدادی از نمایندگان پارلمان در چهار سایت هسته‌ای کشور خبر داد.#‌سیاسی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

استاندار گفت: گیلان در معرض شتاب خیلی تند به سمت اوج گیری ابتلا به کرونا قرار دارد.

نیم ساعت پیش

عبدالفتاح السیسی و قیس سعید در قاهره درباره آخرین تحولات جنگ لیبی گفتگو کردند.

نیم ساعت پیش

تیم ملی فوتسال ایران پیش از حضور در جام جهانی در یکی از دو کشور روسیه یا بلاروس اردو خواهد زد.

نیم ساعت پیش

شهروندان اسرائیلی شنبه شب اعتراضات هفتگی علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم را پس از آنکه در اواخر مارس گذشته به دلیل انتخابات متوقف شده بود ، از سرگرفتند.

نیم ساعت پیش

دو مرد هندی با آموزش میمون ها، از آن‌ها برای سرقت در دهلی نو استفاده می‌کردند.

1 ساعت پیش

لباس عجیب داماد اندونزی در جشن عروسی اش به سوژه رسانه‌های داخلی و خارجی تبدیل شد.

1 ساعت پیش

دیروز هم بحث اصلی در شبکه‌های اجتماعی کرونا بود اما این بار کاربران درباره تعطیلی‌ها و محدودیت‌های سراسری ۱۰ روزه که از دیروز آغاز شده صحبت می‌کردند. کاربران زیادی به اینکه بسیاری از کسب و کارها به فعالیت‌شان ادامه داده‌اند و متروها و اتوبوس‌ها شلوغ است اشاره می‌کردند.

1 ساعت پیش

درگذشت پرنس فیلیپ همسر ملکه بریتانیا خبری بود که بین کاربران ایرانی هم بازتاب زیادی داشت. البته بسیاری از نوشته‌ها درباره این موضوع شکل و شمایل طنز داشت اما کاربرانی هم به نحوه پوشش این خبر در شبکه بی‌بی سی فارسی و زندگی پرنس فیلیپ پرداختند:

1 ساعت پیش

جانشین ستاد مقابله با کرونا استان قزوین با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی در کنترل کرونا بسیار مؤثر بوده است بر استمرار آن در پیک چهارم تاکید کرد.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان انرژی اتمی از صادرات رادیودارو به هند، لبنان، سوریه، عراق و برخی از کشورهای اروپایی خبر داد.

1 ساعت پیش

عصیان چهارم کرونا در ایران، قرمز شدن مجدد نقشه و تراژدی غمبار مرگ‌ها در کشور، درحالیست که متخصصان امر علاوه بر رعایت پروتکل‌ها، واکسیناسیون را تنها راهکار برون‌رفت کشور از وضعیت فعلی می‌دانند؛ این در شرایطی است که توزیع واکسن کرونا در ایران هنوز به یک میلیون دُز هم نرسیده است.

2 ساعت پیش

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن ملی در برخی از شهرها به ۴۰ درصد رسیده است.

2 ساعت پیش

معاون وزیر اقتصاد گفت: تا آخر اردیبهشت همه بانک‌ها کارت اعتباری سهام عدالت صادر می‌کنند.

2 ساعت پیش

معاون دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد از انهدام باند بزرگ مواد مخدر در لرستان توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) خبر داد.

2 ساعت پیش

یک فوق تخصص حنجره، نسبت به جدی گرفتن عوارض گرفتگی صدا که بیش از دو هفته طول بکشد، هشدار داد.

2 ساعت پیش

بیشتر...