خبرگزاری ایسنا |
3 ماه پیش

پیشنهاد سرمایه گذاری روی یک یا دو پلتفرم داخلی ایسنا

پیشنهاد سرمایه‌گذاری روی یک یا دو پلتفرم داخلی

یک کارشناس حرکت به سمت توسعه اقتصاد دیجیتال را نیازمند ترسیم یک نقشه راه دانست و گفت: برای آنکه بازار قابل قبولی در حوزه اقتصاد دیجیتال ایجاد شود و به نرخ مشخصی از تعداد مخاطبان و آمار داد و ستد و فروش کسب و کارهای مجازی دست پیدا کنیم، پیشنهاد می‌شود روی یک یا دو پلتفرم داخلی سرمایه‌گذاری کنیم.

حمید نجف درباره راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال و افزایش سهم آن در اقتصاد به ایسنا، گفت: بخشی از بستر اصلی اقتصاد دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی و بخشی دیگر در فضای مجازی است. در کشوری مثل روسیه فردی مخترع برنامه تلگرام می‌شود، در چین شبکه اجتماعی تیک تاک راه اندازی می‌شود و در دنیا مخاطب پیدا می کند و در آمریکا با آن وسعت نهایت ۴ تا ۵ برنامه و شبکه اجتماعی از قبیل فیس بوک و ‌توئیتر وجود دارد و یک شرکت متولی است ولی در کشور ما برنامه‌های متعددی در داخل استفاده می‌شود که سروش، ایتا و بله از جمله آنها هستند.

وی ادامه داد: در گام نخست برای ورود به این اپلیکیشن‌ها باید در داخل کشور بین بخش خصوصی و شرکتهای دولتی روی یک یا دو پلتفرم به اتفاق نظر رسید که همه کشور به سمت آن پلتفرم بروند تا هم از نظر جامعه آماری و اعضای داخلی و هم آمار فروش کسب و کارهای مجازی و داد و ستد به نرخ مشخصی برسیم و یک بازار قابل قبولی ایجاد شود، سپس در این فضا به بحث اقتصاد دیجیتال وارد شویم.

این کارشناس حوزه کار افزود: در تمام دنیا اکثر کشورهای بزرگ شاید دو یا سه شرکت هواپیمایی داخلی داشته باشند که روی‌ آن سرمایه‌گذاری کنند ولی در کشور ما شرکتهای متعدد هواپیمایی هست و برخی شرکتها با دو هواپیما کار پشتیبانی و لجستیک را برعهده دارند. در بخش شبکه‌های اجتماعی و فضای اقتصاد مجازی هم همین طور است؛ یک بازار قابل قبولی را هم از نظر فروش و هم تعداد کاربران به وجود آورده‌اند و به طور منظم خدمات رسانی می‌کنند.

نجف تصریح کرد: به طور حتم در بازاری که ۳۰ میلیون مخاطب دارد، بیشتر از بازاری که یک میلیون نفر مخاطب دارد، می‌توان کار کرد و فعالیت اقتصادی یا اطلاع رسانی داشت بنابر این برای تبادل اطلاعات و انجام فعالیت اقتصادی و داد و ستد مجازی لازم است که روی یک یا دو برنامه متمرکز شویم و حجم آماری آن برنامه را بالا ببریم تا بازار آن تقویت شود.

وی در پایان ترسیم یک نقشه راه در خصوص اقتصاد دیجیتال را خواستار شد و گفت: در بحث استفاده از پلتفرم‌های داخلی و اقتصاد دیجیتال نیازمند طراحی یک نقشه راه هستیم تا مخاطبان و بازاریان در درون این جریان قرار بگیرند و فرصتهای شغلی جدیدی به وجود آید.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شهروند خبرنگار ما تصاویری از برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت هفته وحدت در روستای تلخو استان بوشهر به نمایش گذاشت.

نیم ساعت پیش

آیت‌الله رضا استادی -محقق و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم- در چهارمین وبینار سی‌و هفتمین کنفرانس وحدت اسلامی تصریح کرد: در مقابل تقریب، تبعید قرار دارد و تبعید به این معناست که کاری کرده شود که پیروان مذاهب مختلف از یکدیگر جدا گردند.

1 ساعت پیش

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مسابقات تیراندازی در سمنان برگزار شد و برترین‌های آن مشخص شدند.

1 ساعت پیش

فردی که نسبت به روغن استفاده شده در سرخ کردن سیب زمینی ساندویچ فروش اعتراض کرد توسط آشپز عصبانی مورد هدف گلوله قرار گرفت.

1 ساعت پیش

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه باند چهار نفره سارقان سیم و کابل در بسطام متلاشی شد، گفت: یکی از سارقان برای انجام سرقت پسر را قربانی بریدن سیم می‌کرد.

1 ساعت پیش

مانور ایمنی در کار در معدن زغال سنگ البرز شرقی طزره دامغان برگزار شد.

1 ساعت پیش

مرحوم هاشمی‌رفسنجانی در خاطراتش از روز ششم سال ۷۹، هم از حصر آیت‌الله منتظری نوشته هم درباره حکم دادگاه «نوارسازان» و کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری.

1 ساعت پیش

استاندار سمنان گفت: راستای تحقق شعار سال ، در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید ، تامین منابع سرمایه ثابت و اعطای تسهیلات به کارخانه بزرگ صنعتی ایران تایر با حضور رئیس جمهور تصویب و در خصوص مشکلات برخی واحدهای معدنی استان نیز تصمیم گیری شد.

1 ساعت پیش

علی اسفندیاری (۲۱ آبان ۱۲۷۴ – ۱۳ دی ۱۳۳۸) که با نام نیما یوشیج شناخته می‌شود، بنیان‌گذار شعر مدرن فارسی و ملقب به «پدر شعر نو» در ایران است.

1 ساعت پیش

بیشتر...