روش های انتخاب رشته نادرست را بشناسیم خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» مهلا دشتی گفت: در فرایند انتخاب رشته، دانش آموزان گاهی سوالاتی میپرسند که باعث میشه انتخاب غلطی داشته باشند، پس لازم است که این موارد را بدونید.

او افزود: گاهی می‌پرسند که در کدام شانس رشته قبولی داریم؟ آیا می توان آن را جزو اولویت ها گذاشت؟ یا با این رتبه چه رشته ای قبول می شویم‌؟ همان را انتخاب کنیم؟ این مورد غلط ترین نوع انتخاب رشته است؛ چرا که شانس قبولی در دیگر رشته ها و دانشگاه های بهتر را از دست خواهید واد، شما ۱۵۰ انتخاب دارید پس نباید آن ها را بسوزانید.

مهلا دشتی تصریح کرد: این شغل خوب است یا خیر؟ ما شغل خوب یا بد نداریم، شغلی که متناسب با تیپ شخصیتی و علائق شما باشد و برای آن شغل هدف داشته باشید، شغل خوبی است چون میتوانید مسیر شغلی تان را بسازید و برای هرکس متفاوت است.

دشتی تصریح کرد: کدام رشته بهتر است؟ همانطور که گفتیم شغل خوب و بد نداریم. باید تفاوت رشته ها و مسیرهای شغلی را بدانید و متناسب با خودتان انتخاب کنید، گاهی برخی رشته ها مشابه اند‌ اما باز هم در مسیر شغلی بسیار متفاوت هستند‌.

او گفت: انتخاب رشته آگاهانه و صحیح شامل ۸ گام است و شامل موارد زیر می شود‌.

انتخاب رشته کامپیوتری، آزمون رغبت سنج، تحلیل تست و استعدادیابی، آشنایی با رشته ها، آشنایی با دانشگاه ها، مشاوره مسیر شغلی، چینش نهایی، چک نهایی.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرماندار دشت آزادگان از تردد 6 هزار و 150 زائر ایرانی و عراقی در 12 روز بازگشایی مرز بین المللی چذابه خبر داد.

7 ساعت پیش

بازیکن تیم فوتبال استقلال از تمدید قراردادش با باشگاه استقلال و بازگشت به این تیم ابراز خوشحالی کرد.

7 ساعت پیش

اخیرا در رابطه با بنزین، طرحی مبنی بر تخصیص سهمیه به افراد به جای هر خودرو بطور آزمایشی و در یک بازه ۵ماهه، از اوایل اسفند سال ۱۴۰۰ تا اواخر تیرماه سال جاری در جزیره کیش اجرا شد.

6 ساعت پیش

در میان تمامی جوندگان، حشرات و آفات دیگر موریانه‌ها خطرناک‌ترین موجودات به نظر می‌رسند و از بین بردن موریانه‌ها کار سختی است، زیرا آن‌ها موجوداتی هستند که قادر به خراب کردن خانه شما در طی چند سال می‌باشند.

7 ساعت پیش

امام سجاد(ع) در محرّم سال 61 هـ.ق در جریان قیام و شهادت امام حسین (علیه السلام ) در کربلا حضور داشتند.

7 ساعت پیش

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه جلسه اعضای دولت و هیات رئیسه و روسای کمیسیون‌های مجلس هفته آینده برگزار می‌شود؛ گفت: فردا رئیس‌جمهور و جمعی از اعضای هیات دولت به کرمان سفر می‌کنند.

8 ساعت پیش

فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت : این نهایتِ زشتکاری است که کاری را خودشان انجام دهند، اما چون آن را خلافِ مواضع قبلی‌شان می‌بینند، آن را به گردن دیگران بیاندازند!

7 ساعت پیش

نمایندگان کانون های بازنشستگی فرهنگیان به رییس جمهور نامه نوشتند و در این نامه درخواست های خود را مطرح کردند.

7 ساعت پیش

مفهوم رمزارزها در ابتدا با راه‌اندازی بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ شکل گرفت و با اینکه پس از آن آلت‌کوین‌های زیادی به وجود آمدند، برخی از فعالان و علاقه‌مندان به این بازار، همچنان فقط بیت‌کوین را قبول دارند.

7 ساعت پیش

بیشتر...