خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

جمهوری اسلامی نهادهای اصلی آن برخواسته از انتخاب مردم است ایسنا

جمهوری اسلامی و نهادهای اصلی آن برخواسته از انتخاب مردم است

ایسنا/لرستاننماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: جمهوری اسلامی برخواسته از انتخاب مردم بوده و نهادهای اصلی و قانونی نظام جمهوری اسلامی نیز مستقیم و غیرمستقیم براساس انتخاب مردم شکل گرفته و طبیعتاً استمرار آن نیز با انتخاب مردم است و انتخابات مسالمت‌آمیزترین روش برای انتقال مسئولیت و خدمتگزاری‌ها از افرادی به افراد دیگر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، ۱۱ اسفند ماه، با حضور در ستاد انتخابات لرستان و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ملت ایران و مردم استان ما سرافرازی و سربلندی برای کشور و استان ما رقم خواهد خورد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی برخواسته از انتخاب مردم است و نهادهای اصلی و قانونی نظام جمهوری اسلامی نیز مستقیم و غیر مستقیم بر اساس انتخاب مردم شکل گرفته و طبیعتاً استمرار آن نیز با انتخاب مردم است و انتخابات مسالمت‌آمیزترین روش برای انتقال مسئولیت و خدمتگزاری‌ها از افرادی به افراد دیگر است.

شاهرخی افزود: اگر بنا باشد یک فرد مادام‌العمر در یک سمت باقی بماند آن چرخه نخبگانی رقم نخواهد خورد و خود به خود بدون انتخابات کشور به سمت استبداد و هرج و مرج می‌رود و اگر خدمتگزاری در اختیار یک نفر بادش استبداد و ناهنجاری به وجود می‌آید.

شاهرخی ادامه داد: انتخابات به عنوان یک اصل اصیل در جمهوری اسلامی برگزیده شده و نشان داده شده در انتخابات‌های گوناگونی که برگزار شده در حال گردش است و مردم به هر سمتی تمایل پیدا کنند محقق خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: طبیعتاً رسانه‌ها در روشنگری، معرف‌افزایی و بصیرت دهی اقشار مختلف مردم سهیم هستند و هیچ کار مفید و مؤثری بدون همیاری و همکاری رسانه‌ها به سرانجام نمی‌رسد، به عنوان مجموعه تأثیرگذار که علی‌رغم سختی‌ها و مشکلاتی که دارند در صحنه های مختلف شاهد تلاش و کوشش این افراد برای تهیه خبر بودیم.

وی افزود: طی یک سال گذشته در بحث مشارکت حداکثری، اهمیت امنیت و سلامت و رقابت همراه با رفاقت همکاری و کار کردند و مشاهده می‌کنیم اهل قلم چگونه از سر دلسوزی می‌نویسند و در سوق دادن مردم به سمت شایسته‌ترین‌ها خیلی موفق عمل کردند.

شاهرخی با اشاره به اینکه مجلس، مجلس قانون‌گذاری و تقنین، نظارت و تحقیق و تفحص است، تصریح کرد: باید کسانی در این عرصه حضور پیدا کنند که شایستگی لازم را از جهت دانایی و توانایی و شایستگی لازم را به جهت اشراف بر تشخیص اولویت‌ها و نیازهای مردم داشته باشند و راه‌های رسیدن به مقصد را بدانند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: ما در استان مشکلاتی مانند صنایع تعطیل شده، تورم و بیماری و اشتغال رنج آور را داریم، یک مجموعه ۹ نفره هماهنگ که با هم هماهنگ کار کنند و بتوانند این هماهنگی و همدلی را از استان‌های دیگر با خودشان همراه کنند می‌تواند تأثیرگذار باشد تا اینکه یک مجموعه از هم گسیخته بخواهند کار را انجام دهند.

وی اضافه کرد: بارها در خطبه‌های نماز جمعه گفتم فرهیختگان، اهل قلم و رسانه‌ها از زشتی تبعیض‌ها و توصیه‌های فرا قانونی بگویید و بنویسید، چرا بعد از جنگ تحمیلی استان ما به این سمت سوق پیدا کرد و راه‌های درمان و پیشگیری از آن را بارها از شما خواستم، الان نیز استمداد می‌طلبم این شور و شعور مردم که در خیابان‌ها مشاهده کردیم را به شکل و شیوه‌های دیگری مانند مطالبه‌گری مبتنی بر منطق و استدلال زنده نگه داریم، که رسانه‌ها در این جهت خیلی می‌توانند تأثیرگذار باشند به این صورت که نمایندگان جلساتی با آن‌ها داشته باشند و شما نیز وعده‌های داده شده را مطالبه کنید.

شاهرخی بیان کرد: چرا ۹ نفر نماینده نتوانند در یک مجمعی به گونه‌ای جمع شوند که این دورهمی تأثیرگذار و ارزشمند در سرنوشت مردم باشد که رسانه‌ها در جهت‌دهی به این مسیر تأثیرگذار هستند ‌ارتباط با حوزویان، دانشگاهیان و فرهیختگان و ... لازم است واین آغاز راه است و لازم است که شور و شعور مردم را از راه‌هایی زنده نگه داریم و مطالبات حقیقی مردم استان را دنبال کنیم.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس به صهیونیست ها درباره تجاوز زمینی به رفح هشدار داد و گفت: اگر دشمن تصمیم بگیرد به رفح حمله کند، مردم ما پرچم سفید را بالا نخواهند برد و مقاومت آماده دفاع از خود است.

1 ساعت پیش

«صنم مطلق‌زاده» دانشمند ایرانی «دانشگاه هلسینکی»، مدل‌های هواشناسی را برای نظارت بر حرکات ماهواره‌های حاضر در مدار زمین به کار می‌گیرد تا جابه‌جا شدن آنها را نشان دهد و بررسی‌های صورت‌گرفته با آنها را اصلاح کند.

2 ساعت پیش

تا به امروز در کتاب‌های زیست‌شناسی به این نکته اشاره می‌شد که فقط باکتری‌ها این توانایی را دارند که نیتروژن را از جو گرفته و آن را برای زندگی قابل استفاده کنند. برخی گیاهان مانند حبوبات که قابلیت تثبیت نیتروژن را دارند، این کار را با نگهداری باکتری‌های همزیست در گره‌های ریشه‌هایشان انجام می‌دهند. اما کشف اخیر دانشمندان، از داستان دیگری حکایت دارد.

1 ساعت پیش

با تغییرات بازار تلفن هوشمند، اندروید در سال ۲۰۲۴، رشد قابل توجهی خواهد داشت که دو برابر روند iOS اپل خواهد بود.

2 ساعت پیش

بیشترین افزایش درآمد در این دوره مربوط به پروازهای دبی به ریاض بوده که درآمدها نسبت به سال گذشته ۴۱۶ درصد افزایش یافته است. این پرواز دو ساعته، مسیری بسیار پرسود بین مراکز مالی بزرگ و یکی از شلوغ ترین مسیرهای خاورمیانه است.

2 ساعت پیش

برای عکاسی که به دنبال ایده‌های نو است، چه جایی بهتر از خیابان‌های پر از سوژه؟ سوژه‌هایی که تمام حرکاتشان حقیقی است و برای دوربین ژست نگرفته‌اند.

1 ساعت پیش

شهروند خبرنگار ما با ارسال فیلم از وضعیت معابر خاکی بلوار شهید پناهپوری شهر دوگنبدان گلایه کرد.

1 ساعت پیش

در پی جنایت صهیونیست ها در یورش به اردوگاه نور شمس در طولکرم و به شهادت رساندن 14 فلسطینی جنبش حماس خواستار اعتصاب عمومی در روز یکشنبه در کرانه باختری شد.

1 ساعت پیش

بیشتر...