شهرآرانیوز |
۱ هفته پیش

زلزله در تیم ملی هندبال بانوان از آسیا تا جهان شهرآرانیوز

زلزله در تیم ملی هندبال بانوان از آسیا تا جهان
تغییرات در کادر فنی و ترکیب تیم ملی هندبال بانوان حاشیه‌ساز شده است.

به گزارششهرآرانیوز، تیم ملی هندبال بانوان ایران از شهریور که در مسابقات قهرمانی آسیا حاضر شد و به‌عنوان تیم چهارم راهی قهرمانی جهان شد، تا امروز در فاصله یک هفته مانده تا اعزام به اسپانیا تغییرات عجیب‌و‌غریب زیادی را پشت‌سر گذاشته است و می‌توان این تغییرات را زلزله اساسی و شائبه‌برانگیز در تیم ملی هندبال بانوان خواند. بعد از اینکه حامی مالی تیم ملی، اشتادسازه مشهد، به‌صورت ناگهانی همه‌چیز را گذاشت و رفت، ترکیب تیم ملی و کسانی که در کنار تیم بودند نیز تغییر کرد. نشمین شافعیان، سرمربی اشتادسازه مشهد که ۲ سال اخیر تیمش قهرمان لیگ شده بود، به‌عنوان مشاور فنی در مسابقات اردن حضور داشت؛ اما او نیز در این فاصله در سکوت از تیم ملی کنار رفت.

در کادر فنی تغییرات ادامه داشت. ناهید مقبول که سرپرست تیم ملی در قهرمانی آسیا بود، جایش را به معصومه مسیبی داد و فاطمه جعفری، فیزیوتراپ خراسانی تیم، نیز با اکرم حبیب‌لو جا‌به‌جا شد و حالا نیز ۲ بازیکن اصلی تیم ملی در فهرست اعزام به اسپانیا قرار نگرفته‌اند. دعوت‌نکردن از ساناز رجبی و مژگان قهرمانی از این نظر شگفت‌آور و حائز‌اهمیت است که هر ۲ نفر در زمره بازیکنان اصلی، مؤثر و همیشه حاضر در اردو‌ها و مسابقات گذشته بوده‌اند. ساناز رجبی در پستی حضور دارد که حانیه کریمی، ستاره رحمانیان و نوریه عباسی در آن پست به تیم ملی دعوت شده‌اند و از این جمع تنها نوریه عباسی دارای سابقه بین‌المللی است. همچنین مژگان قهرمانی با هدیه ویسی، آرزو کیانی‌آرا و مریم یوسفی هم‌پست است که از این جمع فقط مریم یوسفی دارای تجربه مفید بین‌المللی است.
بازیکنان از روز گذشته وارد اردوی نهایی شدند و تا ۹‌آذر به تمرین می‌پردازند. عزت‌ا... رزمگر که به‌تازگی دوران سخت بیماری خود را پشت سر گذاشته، مدیر فنی است و خدیجه قانع نیز سرمربی تیم اعلام شده است. خدیجه قانع، سرمربی تیم ملی هندبال زنان، درباره موضوع دعوت‌نشدن ۲ مهره اصلی به تیم ملی در آستانه مسابقات جهانی گفت: کادر فنی این اختیار را دارد که هر بازیکنی را که صلاح می‌داند، به تیم ملی فرا بخواند و درباره این ۲ بازیکن نیز مسائل فنی در دعوت‌نشدن آن‌ها دخیل بوده است. مگر مسئله غیر‌فنی هم داریم؟ تیم ملی به‌دنبال جوان‌گرایی است و این رویکرد فدراسیون هندبال است که به‌تدریج به جوان‌ها میدان داده شود. البته دعوت‌نشدن رجبی و قهرمانی تنها به‌این‌دلیل نیست، چنان‌که در تیم کنونی بازیکنان باتجربه زیادی داریم. سرمربی تیم ملی هندبال تصریح کرد: در پستی که مژگان قهرمانی و ساناز رجبی حضور دارند، ترافیک بازیکن داریم و در نتیجه بازیکنانی دعوت شده‌اند که صلاح دیده شده که کارایی بهتری برای تیم ملی دارند. قانع همچنین به این سؤال که چه بازیکنانی در پست این ۲ بازیکن حضور دارند، پاسخ نداد. سمیه شهریاری، بازیکن سابق تیم ملی هندبال زنان ایران، نیز واکنش جالب‌توجهی در صفحه مجازی خود به این تغییرات نشان داده است. او با تفریحی‌خواندن سفر تیم ملی به مسابقات جهانی، خواستار دعوت خوش‌سفر‌ها به تیم ملی هندبال شد. سمیه شهریاری در ادامه در اظهار‌نظری کنایه‌آمیز گفته است که با توجه به این سفر تفریحی، منطقی است که بازیکنان خوش‌سفر به تیم ملی هندبال دعوت شوند تا به تیم اعزامی خوش بگذرد.

عضو شوید:آخرین اخبار کشور را در این صفحه اینستاگرام دنبال کنید#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...